Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Premier Ewa Kopacz mogła, to oni też chcieli

 
Elbląg, Premier Ewa Kopacz mogła, to oni też chcieli Happening kandydatów na posłów Prawa i Sprawiedliwości odbył się pod mostem w Jazowej (fot. AD)
Rek

Przeciąć wstęgę. Dziś (21 października) kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na posłów z okręgów elbląskiego i gdańskiego spotkali się na granicy dwóch województw, by symbolicznie otworzyć przebudowę krajowej "siódemki" w Jazowej. Happening był odpowiedzią na wizytę Ewy Kopacz na budowie węzła Ostróda Południe.

To drugi happening elbląsko-gdańskiego teamu PiS w składzie: Leonard Krasulski, Karolina Motyka-Kozioł i Andrzej Jaworski. Tydzień temu symbolicznie kopali kanał przez Mierzeję Wiślaną, a dziś postanowili przeciąć wstęgę na krajowej „siódemce” w Jazowej. Dlaczego?
     - W 2012 mieliśmy mieć możliwość dojazdu z Gdańska do Warszawy dwupasmową „siódemką” - wyjaśniał kandydat na posła z okręgu gdańskiego Andrzej Jaworski. - To była kluczowa inwestycja związana z Euro 2012. Później, gdy nastąpiły zawirowania mówiono nam, ze przynajmniej do Elbląga pojedziemy szybciej. A to ważne, bo wiele osób przyjeżdża z Elbląga do Gdańska do pracy, na zakupy, ludzie jeżdżą też turystycznie.
     Inwestycja zostanie ostatecznie zrealizowana i to jest pewne. Umowy zostały podpisane 9 października br. i gdański oddział GDDKiA chce zakończyć prace pod koniec 2018 r. Wtedy podróż z Trójmiasta do Elbląga zajmie 25 minut, a nie - jak do tej pory - 45.
     Wykonawcy podpisali rekordowe, pod względem wartości, kontrakty. Nigdy w historii nie podpisywano na budowę drogi ekspresowej S7 między Gdańskiem a Warszawą tak intratnych umów. Najdroższe zadanie będzie realizowane przez Metrostav - 1,642 mld zł, co daje ok. 82 mln zł za kilometr. Na drugim miejscu jest fragment realizowany na Żuławach przez firmę Budimex. Tutaj kontrakt to koszt 1,576 mld zł, co daje 79 mln zł za kilometr. Wysokie koszty budowy spotęgowały trudne warunki geologiczne na Żuławach - budowa przejdzie po gruntach podmokłych.
     - Odcinek z Elbląga do Gdańska jest niezwykle ważny, jest naszym oknem na świat – dodał Leonard Krasulski, „jedynka” na liście PiS do Sejmu.
     Kandydaci przecięli symboliczną wstęgę w Jazowej, bo...
     - Dziś pani, jeszcze premier, Ewa Kopacz podobno też jest na „siódemce” i też po to, by pochwalić się tą inwestycją. Nasza konferencja tutaj jest więc dobrą odpowiedzią – wyjaśniał Andrzej Jaworski.
     - Najłatwiej jest przecinać wstęgi, tak robi Platforma Obywatelska – dodał Leonard Krasulski. - My, idąc za przykładem PO, chcemy przeciąć tę wstęgę, by pomóc Platformie i pani Kopacz – uszczypliwie zakończył.
     - Marnotrawione są pieniądze na uroczystości PR-owskie, które niczemu nie służą. Są organizowane przed wyborami po to, by nabić parę głosów dla ugrupowania, które obecnie rządzi - mówił Andrzej Jaworski. -  Jestem jednak przekonany, że w naszych okręgach nikt nie zagłosuje na PO.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • - Marnotrawione są pieniądze na uroczystości PR-owskie, które niczemu nie służą. Są organizowane przed wyborami po to, by nabić parę głosów dla ugrupowania. .. - Po takim takiej wypowiedzi ciężko napisać coś więcej o tym heppeningu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  prawdępowiedział(2015-10-21)
 • Wożenie d. .y pod most w Jazowej, czy na Mierzeję, by ją symbolicznie przekopywać, to nie jest marnotrawstwo?! A swoją drogą - wylądowali pod mostem, czyż to nie jest piękne i prorocze?! Na pohybel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  (2015-10-21)
 • Znajdźcie: NTV Polska a polityka inwestycyjna - Roland Zarzycki - 19.10.2015 - właśnie "nasze" tzw. "rządy" przepychają w Europie kolejną ustawkę, która zrobi z nas jeszcze większych niewolników. Nie dla POPiSLDPSL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  (2015-10-21)
 • TTIP czyli Transatlantyckie partnerstwo w zakresie handlu i inwestycji negocjowane przez Komisją Europejską (w imieniu państw członkowskich UE) a rządem USA. Temat ten jest marginalizowany w mainstreamowych mediach, a konsekwencje bagatelizowania tego mogą być ogromne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2015-10-21)
 • Województwo Warmińsko Mazurskie jakoś dało radę z budową nowej "siódemki". Bogaty Gdańsk ma inne potrzeby jak ułatwianie Elblążanom komunikacji ze swoją piękną metropolią. Z dużym prawdopodobieństwem można prognozować że w wypadku wygrania wyborów przez PiS budowa odcinka Elbląg- Gdańsk zostanie wstrzymana "żeby ruskie czołgi z Królewca nie przyjechały do Gdańska". Cytatu w ". .. ." nie wymyśliłem sam, pochodzi z wypowiedzi aktywistów i sympatyków tej partii. Hero. (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  (2015-10-22)
 • Brzydka twarz pana Wilka nachalnie wchodząca na ekran mojego laptopa przesądza ostatecznie: miejscem odpowiednim dla Pisiorów jest praca przy budowie autostrady na KAMCZATCE administrowanej przez ROSJĘ. Hero (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 2
  (2015-10-22)
 • I robi to PiS - który: Wybudował tyle autostrad, że Pan Poseł Wunderlich robi więcej metrów idąc z pieskiem po poranne zakupy ! - I robi to poseł PiS, który w Sejmie RP nigdy nie zabrał głosu ! - Brawo Panowie z PiS ! Brawo - ewidentnie pokazaliście na kogo NIE GŁOSOWAĆ !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  Polskawruinie....(2015-10-22)
 • Nikt nie głosuje na PISIORÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 6
  koll(2015-10-22)
 • -koll i jemu podobni- czemu gadziny plujecie jadem prowokujecie a potem że PIS niedobry -oziębłe pa pa dla wszystkich podżegaczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  wygramy(2015-10-22)
 • "Dlaczego akurat ta prywatyzacja (Ciechu) była tak ważna? W poprzednich programach ujawniliśmy dowody, że przy prywatyzacji pakietu kontrolnego mogło dojść do korupcji. Dzisiaj ujawnimy nowe dowody, które świadczą o tym, że w czasach rządów Donalda Tuska i PO dochodziło do zakulisowych gier, które mają związek z interesami naszego państwa. .. " Więcej na niezależna. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  chin(2015-10-22)
 • szopka, ale to jeszcze nie Wielkanoc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2015-10-22)
 • A gdzie jest Jureczek Wolf????? Znowu ma ważniejsze sprawy. A co to Leonard mu się nie podoba. Jak panowie nie mogą dogadać się między sobą, to jak będą patrzeć na mieszkańców i ich dobro -co za wściekła agresywna partia z tych pisiorów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-10-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Królik minaturka
Krewetkarium
Artemia
karma p. falista