Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Premiera elbląskiej Rady Miejskiej

Elbląg, Premiera elbląskiej Rady Miejskiej Jedno z pierwszych głosowań w tej kadencji (fot. Paweł Serocki)

Hymn narodowy i chwila ciszy dla uczczenia pamięci katastrofy górniczej na Śląsku rozpoczęły obrady nowo wybranej Rady Miejskiej, które prowadził radny senior Zdzisław Olszewski. Sesja miała uroczysty charakter, a radni wyłonili skład prezydium samorządowej władzy w mieście.

Z mandatu radnego zrezygnował Henryk Słonina, wybrany na prezydenta Elbląga - zgodnie z prawem nie może być równocześnie radnym, oraz Andrzej Soja, który zrzekł się mandatu. Sędzia Michał Bober, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, wręczył 23 radnym zaświadczenia o uzyskaniu mandatów, a następnie odbyło się ich ślubowanie. Po tym uroczystym akcie radni, w tajnym głosowaniu, wybrali przewodniczącego. Obowiązki te 12 głosami powierzyli Januszowi Nowakowi, jego kontrkandydatka Elżbieta Gelert otrzymała 11 głosów.
     Ślubowanie złożył także prezydent Henryk Słonina.
     Skład prezydium Rady Miejskiej uzupełniło trzech jej wiceprzewodniczących. Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali powierzyć te obowiązki Tadeuszowi Naguszewskiemu (19 głosów), Jerzemu Wilkowi (13) i Andrzejowi Tomczyńskiemu (12 głosów). Kandydujący na wiceprzewodniczącego Marek Gliszczyński otrzymał 10 głosów.
     Prezydent Henryk Słonina postanowił powierzyć stanowisko wiceprezydenta Witoldowi Wróblewskiemu. Drugiego wiceprezydenta mianuje po konsultacjach z radnymi Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z nami prezydent zapowiada zmiany w pracy urzędu. Chce między innymi ponownego utworzenia stanowiska sekretarza miasta, reorganizacji i wzmocnienia kadrowego niektórych wydziałów Urzędu Miejskiego, a te zamierzenia mają wesprzeć przede wszystkim starania o pozyskanie środków unijnych na rozwój Elbląga. Prezydenckie zamierzenia będą przedmiotem debaty na najbliższej, grudniowej sesji Rady Miejskiej.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wstyd i hańba panie Tomczyński i panie Pączkowski. Startowaliście z list PiS i PO, a głosowaliście jak chciało SLD!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-27)
 • Czy jest tu ktoś, kto potrafi mi wytłumaczyć, co tu się dzieje i kto jest z kim? Nowak wygrywa, Gliszczyński przegrywa, Gelert przegrywa, Naguszewski bierze głosy z prawa i lewa. To jaką mamy w radzie koalicję???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  naiwniak(2006-11-27)
 • WojŁawrynowicz To proste rozgrywka polityczna SLD kupuje 2 ludzi bez honoru. A reszta to zasłona dymna by jeden z nich Tomczyński dostał srebrniki judasza, czyli stanowisko wice przewodniczącego rady. Zgłoszenie Gliszczyńskiego było tylko taktyczną grą. Co zaoferowano drugiemu przechrzcie, czyli Pączkowskiemu nie wiem. Mam nadzieje ze ludzie honoru nie będą podawać im ręki. Podpisuje to, co napisałem imieniem i nazwiskiem. I jeżeli nie mam racji czekam na pozew sądowy. Jestem do dyspozycji obu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2006-11-27)
 • Naiwniak: fakty są takie, że p. Tomczyński (kandydował z PiS) i p. Pączkowski (kandydował z PO) zagłosowali tak jak chciało SLD, tzn. sprzeniewierzyli zaufanie wyborców. Za jakie srebrniki to zrobili? NIech ocenią ich wyborcy - taka to etyka i moralność. Mam nadzieję, że liderzy tych ugrupowań szybko podejmą decyzje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca PO(2006-11-27)
 • A dlaczego SLD w całości popiera Naguszewskiego, a Gelert przegrywa? Natomiast tamci panowie byli na wysokich miejscach na listach PIS i PO. Czyli cieszyli się zaufaniem. To władze poartyjne nie wiedzą, kogo proponuja wyborcom? Na kogo my w końcu głosujemy????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  naiwniak(2006-11-27)
 • Dobre sobie - bez mydła to rozpracowali. Dobre, stare metody zdobywania poparcia. W tym są dobrzy - moje uznanie. A wiarołomców na pal. Przed ich osobami i nazwiskami powinny zamykać się wszystkie domy w tym kraju. Fu - ale tu śmierdzi kolaboranctwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2006-11-27)
 • Miasto we mgle..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2006-11-27)
 • Ale ja dalej nic nie wiem. Kto jest z kim i dlaczego wszyscy popierają Naguszewskiego a Gelert przegrywa. Oboje są z PO. Może się nie lubią i ktoś gra nie fair.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  naiwniak(2006-11-27)
 • W słowniku osób kulturalnych nie znajduję określenia na radnych z PO i PiS, którzy zdradzili i za marne posady głosowali przeciw kandydaturze Pani Elzbiety Gelert na przewodniczacego Rady Miejskiej w Elblągu. Wiem, że podczas dzisiejszej sesji było 5 Radnych z PiSu oraz 8 z PO a przeciwnikow z lewej strony 10.Ten paradoks powinni poznać wszyscy Elblążanie. Dzisiaj znamy wynik glosowania na 3 - wiceprzewodniczacego, którym został Tomczyński z PiS (wniosek o ironio zgłosił przewodniczacy Nowak z SLD). Na nastepnej sesji lub już wczesniej będziemy wiedzieli co otrzyma Pączkowski (To jest bardzo ciekawe ? Moze posadę w ratuszu ?). I wtedy pożądni mieszkaańcy mojego rodzinnego miasta powinni osądzić, którzy z przedstawicieli obecnej Rady zasługują na miano " ludzi stanu nikczemnego".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2006-11-27)
 • Naiwniak: Naguszewski został wice, bo był zgłoszony na wice. Gelert miał zostać przewodniczacą miasta, ale ci dwaj zagłosowali wbrew ustaleniom. To dwa oddzielne głosowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-27)
 • do większości wypowiadającej się powyżej: popatrzcie co by nas czekało przez 4 kolejne lata, gdyby tych dwoje odważnych ludzi nie przeszło na właściwą stronę! Przecież POPiS uprawiał by istny cyrk, nic nie robili by dla miasta, bo patrzyli by tylko na własne doraźne polityczne interesy. Te wasze zacietrzewienie wyraźnie wskazuje że stało się bardzo dobrze. Wskażcie w POPisie ludzi którzy mogliby dobrze pracować dla miasta z poziomu zarządzających! Więcej rozwagi! Pewien jestem że te osoby które przeszły za chwilkę mogą zyskać w oczach społeczeństwa, jeżeli będą tylko wspólnie stanowić dobre prawo. Popatrzcie na parlament, ilu posłów z waszych PO i PiSów zmienia barwy, to wam nie przeszkadza? Jak do was przychodzą inni to jest ok? Jak PiS chciał przekupywać, co widać na tasmach, to jest ok? Bądzcie konsekwentni w swoich ocenach i nie uprawiajcie błazenady!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  h2o(2006-11-27)
 • A ja widze, że panów, którzy przez zasiedzenie zostali wybrani na kolejną kadencję, żal straszny ściska, że ktoś nowy(nowy bo przez poprzednie kadencje nie mieli żadnej szansy na jakiekolwiek stanowisko w radzi miejskiej bo były przeznaczone dla innych) został wybrany na przewodniczącego i jego zastępców. "A miało być tak jak zawsze..." Ci sami dobrze "poukładani" ludzie we władzach Elbląskich. Tak jesteście źli bo, niewiem czemu, chcieliście chyba zrekompensować p. Gelert stratę immunitetu.A do zorientowanego T. : jesteś prostakiem bez jakichkolwiek zasad bo nie może być nic gorszego od wyciągania brudów i spraw rodzinnych NIE swoich, to jest cios poniżej pasa!!!przedstaw się jak jesteś taki "zorientowany"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini