Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent odpowiada posłowi (śladem publikacji)

 
Elbląg, Prezydent odpowiada posłowi (śladem publikacji) fot. Witold Sadowski (arch. portEl)
Rek

Ze zdziwieniem przyjąłem informacje rozesłane do mediów przez posła Jerzego Wilka dotyczące EPEC-u oraz podejmowanych przeze mnie działań. Oczywiście, jak każdy mieszkaniec Pan poseł ma prawo do krytyki, jednakże winna być ona oparta na prawdzie, a tak niestety nie jest - odpowiada prezydent Elbląga Witold Wróblewski na zarzuty posła Jerzego Wilka.

Po pierwsze pragnę podkreślić, że nie zwalniam Pana Piśkiewicza, jak sugeruje Pan poseł w swoim liście do mediów. Po prostu kończy mu się 5-letni okres kadencji na stanowisku prezesa EPEC.
     W związku z tym ogłoszone zostało postępowanie kwalifikacyjne mające na celu wyłonienie kandydata na Prezesa, który powinien być zarówno dobrym managerem jak i specjalistą z zakresu ciepłownictwa.
     Po drugie przypominam, że na mój wniosek Prezes EPEC podjął działania, skutkujące obniżeniem w bieżącym roku cen ciepła produkowanego przy ul. Dojazdowej.
     Po trzecie nie lekceważę stanowiska Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Pragnę jednak jeszcze raz podkreślić, że katalog zarzutów dotyczących działalności EPEC jest dużo szerszy - Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych rozpatrywał tylko jedną z nieprawidłowości wskazanych przez Urząd Zamówień Publicznych. Szereg innych nieprawidłowości wskazanych między innymi przez CBA, czy specjalnie powołany zespół kontrolujący jest nadal aktualny. Dziwi więc postawa Pana posła – czyżby tolerował działania naruszające prawo?
     Po czwarte jeśli Pan poseł zarzuca mi opieszałość w pozyskiwaniu funduszy unijnych, to odnoszę wrażenie, że nie wie, co aktualnie dzieje się w naszym mieście i jakie inicjatywy są podejmowane. Otóż informuję, że dopiero rozpoczęły się pierwsze konkursy z nowej perspektywy finansowej, do których można aplikować o środki. Mamy już złożone pierwsze projekty, przygotowujemy kolejne dokumentacje i na pewno maksymalnie wykorzystamy tę szansę. Dodam tylko, że w ciągu półtora roku swojej prezydentury pozyskałem już ok. 40 mln dodatkowych pieniędzy zarówno z funduszy unijnych, jak i programów ministerialnych, między innymi za przebudowę dróg, ścieżek rowerowych, modernizację toru wrotkarskiego, wiaduktu przy ul. Nowodworskiej, czy żłobka przy ul. Asnyka. Jak dotąd wszystkie złożone przeze mnie wnioski uzyskały dofinansowanie. Niestety Pan Wilk nie mógł się poszczycić taką skutecznością, dziwi więc ta nieuzasadniona krytyka. Nawiasem mówiąc, w momencie objęcia przeze mnie urzędu nie było również przygotowanego przez poprzednika ani jednego wniosku, projektu o pozyskanie unijnego wsparcia.
     Nie będę szczegółowo odnosił się do rzekomych sukcesów prezydentury Jerzego Wilka. Przypomnę jedynie pozostawione wielomiesięczne opóźnienia budowy Centrum Rekreacji Wodnej, czy problemy finansowe MPO, z którymi muszę się zmierzyć. Najdobitniejszą ocenę tego okresu wystawili zresztą Panu Wilkowi sami mieszkańcy Elbląga w wyborach samorządowych w 2014 roku.
     Pozwólcie Państwo, że odniosę się do apelu Pana Wilka wystosowanego do mnie na końcu swojego listu. Ja nie będę Pana pouczał i pisał do mediów, że z zażenowaniem przyglądam się Pana działaniom jako posła. Nie będę rozliczał Pana z ilości interpelacji, czy skutecznych działań na rzecz regionu. Tę ocenę oddaję w ręce mieszkańców Elbląga.
Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Pan Poseł ma czym się pochwalić :-) Wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu firmą, którą w efekcie doprowadził na skraj ruiny finansowej, przy wielotysięcznych co miesięcznych dofinansowaniach. Przegwizdany majątek niewidomych. Słuchanie swych popleczników przyniosło efekt bankructwa. Gdyby CBS sprawdziło działalność prezesowania posła, pewnie dziś nie byłby posłem, a jedynie nosił piżamkę w paski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42 17
  Alicja321!!(2016-06-13)
 • Pan Wróblewski chyba nie za bardzo wie co dzieje sie w miescie i wprowadza mieszkancow w blad. Celowo? Pieniadze ktore rzekomo Pan pozyskał to zwrot z tytułu róznicy kursu w euro. To dostałby kazdy wlodarz miast. Najwiekszy sukces pana Wroblewskiego? jest aquapark dla psow. O i oczywiscie kwiatki. Panie Wroblewski taka metode wladzy sprawowal pan Slonina. O pracy poslow mozna poczytac na stronie www.sejm.gov.pl Wystarczylo poczytac ze zrozumieniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 27
  orcio7(2016-06-13)
 • obaj panowie zachowuja sie jak cio.. odpisuja sobie lisciki jak gimnazjalistki, a wystarczy zrobic show na dni elblaga rozstawic ring np na placu jagiellonczyka i obeja panowie niech wyskocza na gole klaty i dadza sobie po pyskach jak prawdziwi faceci. obecnie zachowuja sie jak skonczone cio.. i w tym wypadku niech lepiej obaj podadza sie do dymisji. elblag zasluguje na nowego prezydenta z jajami. dos mam juz wroblewskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 16
  ursus(2016-06-13)
 • @orcio7 - skoro każdy mógł odzyskać te pieniądze, to dlaczego tego nie zrobił poprzedni włodarz, zostawiając żałosny stan finansów publicznych, z którym musi sobie radzić obecny prezydent
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 15
  (2016-06-13)
 • Jak narazi Interpelacje naszego posła, to stek bzdur, między innymi wyjaśnianie posiłków w szpitalach a więzieniach. Albo zamknięte drzwi przed biurem poselskim z kartką dla niepełnosprawnych. A na koniec kadencji powie ile to on interpelacji napisał i z jakimi problemami ludzi się borykał. Nasz zapracowany poseł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 13
  Michal3648594(2016-06-13)
 • Po co te głupoty o żałosnym stanie finansów. Wszyscy wiemy ze jest to pokłosie radosnych planów kadencji 2005-2009 w której to zakładano inwestycje z wykorzystanie funduszy unijnych w ilościach przekraczających możliwości udziału własnych funduszy miasta wymaganych przepisami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 12
  (2016-06-13)
 • A czego się można, było spodziewać po byłym magazynierze. Nigdy do końca nie sprawdził informacji i wyciągał wątki tematów. Niepełnosprawni dawali się nabierać na krzyki, wrzaski. Mieszkańcy Elbląga już nie dokończa. Gdy ten biadolił pod kościołami i wył o głosy. Starsze moherowe babulki, zagłosowały i wybrały magazyniera na posła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 12
  AntosiaMarchewka(2016-06-13)
 • Brednie, brednie i brednie wypisuje pan juz niedługo były Prezydencie. Jako Pana wyborca, mam nadzieje ze juz wkrótce zakończy pan ta tragifarsę w postaci pana żałosnej kadencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 21
  KończWitekWstyduOszczedz(2016-06-13)
 • bardzo proste, poniewaz dopiero teraz nastapilo rozliczanie tej inwestycji, dlatego kazdy z wlodarzy miasta i tak musialby dostac te pieniadze bez zadnego zabieganiao nie. Ta kasa to tylko rozliczenie kursu euro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 9
  orcio7(2016-06-13)
 • bardzo proste, poniewaz dopiero teraz nastapilo rozliczanie tej inwestycji, dlatego kazdy z wlodarzy miasta i tak musialby dostac te pieniadze bez zadnego zabieganiao nie. Ta kasa to tylko rozliczenie kursu euro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 7
  orcio7(2016-06-13)
 • @orcio7 - Jakie rozliczenie kursu euro, a co to handel zagraniczny, i miasto wyeksportowało towar, szkoda, że niektórych komentujących nie sprzedało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 4
  (2016-06-13)
 • Wróbel, daj pan spokój!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 13
  (2016-06-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem