Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent szuka pieniędzy i składa wnioski

 
Elbląg, Prezydent szuka pieniędzy i składa wnioski
Witold Wróblewski, prezydent miasta (fot. WS)

Prezydent Witold Wróblewski podczas kampanii wiele mówił o pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Składa więc różne wnioski, zarówno do samorządu województwa, jak i do ministerstw, które mają przynieść efekt w postaci dofinansowania różnych inwestycji oraz pieniędzy mogących posłużyć jako wkład własny. Jednak na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jak mówił prezydent podczas poniedziałkowej konferencji, miasto złożyło projekt do samorządu województwa dotyczący drogi nr 504, a dokładniej ul. 12 Lutego. Wniosek najpierw zostanie oceniony formalnie, a później merytorycznie.
     - Zabiegamy o przyznanie około 9,5 mln zł refundacji, która pochodziłaby z Regionalnego Programu Operacyjnego. Te środki, jeżeli uda się je pozyskać, pomogą w przygotowaniu wkładu własnego na dalsze inwestycje – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta.
     Jeżeli władze wojewódzkie przychylą się do tego wniosku miasto odzyska ok. 60 proc. kosztów, które musiało ponieść podczas budowy drogi.
     Prezydent chciałby również dofinansować przebudowę mostu w ciągu ul. Nowodworskiej (inwestycja ta ma zakończyć się w połowie września i będzie kosztowała ok. 1,9 mln zł). Tym razem jednak pieniądze te miałyby pochodzić z rezerw, które posiada Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Wniosek został już złożony i jak mówił prezydent, istnieje szansa na dofinansowanie do 50 proc.
     Trzeci, który jest w trakcie przygotowywania i ma zostać złożony w Ministerstwie Sportu i Turystyki do 27 lutego, dotyczy projektu przebudowy toru i modernizacji stadionu przy ul. Agrykola. W skład prac w nim zawartych wchodzi m.in. dostawa i montaż instalacji do mrożenia toru, dzięki czemu można by było tam uprawiać łyżwiarstwo szybkie (o tym, dlaczego w Elblągu wciąż nie ma odpowiednich warunków do trenowania tego sportu przeczytasz w tekście "Długa droga do długiego toru"), czy modernizacja płyty głównej boiska do piłki nożnej. Włodarze chcieliby, żeby kwota dofinansowania wyniosła do 50 proc., ale jak mówił prezydent Wróblewski pomysłów i propozycji zawsze jest więcej niż pieniędzy, liczą się więc każde środki, jakie uda się pozyskać.
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Zobaczymy czy czasem nie zacznie szukac pieniędzy w naszych kieszeniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 7
  pozyjemyzobaczymy(2015-02-09)
 • Niech do króla Europy uderzy, może mu skapnie z królewskiego stołu pare okruchów. Toć to jego banda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 4
  PZPO(2015-02-09)
 • Zaczyna się Żebranina, dziadowanie i wybałuszanie oczu "że nie ma " !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 9
  (2015-02-09)
 • jak się nie ma kasy to się nie wydaje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 4
  (2015-02-09)
 • Gzie są pieniądze towrzyszu Wróbel? A. .. w waszych urzędasów portfelach i u prezia samego. Odchudzić te portfele i kasa już jest na to czy tamto. Proste?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 8
  DUP-LOMATA(2015-02-09)
 • Wazne, ze dla urzedasow jest, reszta się nie liczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  ewsfse(2015-02-09)
 • niech poprosi wilka aby wywiązał się z obietnic wyborczych i przegłosował z kolegami( mają większość w radzie)likwidację straży miejskiej, bańka uzbiera się napewno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 11
  wsab(2015-02-09)
 • I żeby preziowi przypadkiem nie przyszło do głowy, podniesienie czynzówe ludziom mieszkającym obok i dzierżawcom. Albo niech zrobi. .. PMA - Płatną Miejską Autostradę ?:) Wszak to czteropasmówka jest z przepięknym trawnikiem po środku, najdłuższym na pólnocy Polski w centrum miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  JajcarzElbląski(2015-02-09)
 • Ble, ble, ble Panie Prezydencie ! Jak się nie posiada wiedzy organizayjno-ekonomicznej to się nie startuje do wyborów. Ponieważ będę skazany na Pana na jakiś czas ( do ewentualnego referendum - jak się Pan nie ocknie ) pouczam Pana że w przypadku większej ilości potrzeb jak możliwości, robi się ekonomiczną analizę wartości i wybiera te które są najważniejsze dla miasta i daje pod obrady Rady Miasta. .. aby nie wprowadził Pan jakiś " głupot" do planu. Pozdrawiam. ER.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  (2015-02-09)
 • Panie Prezydencie ! Niech Pan działa tak jakby pomocy unijnych nie było ! Przecież już się kończą. Jak długo można jechać na ty koniu ! Trzeba zacząć pracować i wytwarzać, a nie konsumować. .. !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  (2015-02-09)
 • Proponuję zwolnić jednego vice(obojętnie który, może być dyrektor szkoły ze wsi i tak się nie zna) i już masz pan oszczędność pare tyśków miesięcznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 1
  Potok(2015-02-09)
 • A co ten wróbelek taki wczorajszy na zdjęciu? na kacu do roboty przyszedł?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  abstynent(2015-02-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna