Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent w obronie elbląskiego sądu

 
Elbląg, Prezydent w obronie elbląskiego sądu fot. AD
Rek

Prezydent Grzegorz Nowaczyk zabiegał w Ministerstwie Sprawiedliwości o utrzymanie Sądu Okręgowego w Elblągu. Od pewnego bowiem czasu krążyły informacje o planach Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących reformy sądownictwa i związanej z nią likwidacji Sądu Okręgowego w Elblągu. Już sam etap prac nad reformą wzbudza wiele zainteresowania, aktywizuje środowisko sądownicze i mieszkańców.

- Reforma sądownictwa jest niezbędna, oczywiście przy uwzględnieniu interesów lokalnej społeczności. Dlatego też chcieliśmy wyjaśnić u źródła plany Ministerstwa wobec elbląskiego Sądu Okręgowego. W tym celu wspólnie z poseł Elżbietą Gelert mieliśmy 2 lutego spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chcieliśmy z perspektywy naszego miasta przedstawić rzeczowe argumenty na rzecz utrzymania Sądu Okręgowego w Elblągu. W zeszłym roku Elbląg wywalczył sobie pozycję miasta regionalnego, dlatego też decyzja o ewentualnej likwidacji Sądu Okręgowego byłaby w dużej mierze sprzeczna z interesem regionalnych aspiracji naszego miasta. Elbląg jako ośrodek o zasięgu regionalnym powinien gwarantować wysoką jakość usług publicznych, a Sąd Okręgowy jest niezwykle ważnym organem administracji - podkreśla Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, który w obronie elbląskiego sądu wystosuje specjalne pismo do Kancelarii Prezydenta RP, Premiera, Ministra Sprawiedliwości, a także eurodeputowanych i parlamentarzystów z naszego regionu.
     - Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć w tej sprawie pozytywny lobbing, którego efektem będzie wzmocnienie pozycji Sądu Okręgowego - dodaje prezydent
     Jasno sprecyzowany głos w sprawie działalności Sądu Okręgowego w Elblągu zabrała też sędzia Ewa Pietraszewska, prezes tej instytucji: - Projekty Ministerstwa Sprawiedliwości zmierzające do likwidacji małych sądów nie znajdują aprobaty w środowisku sędziowskim. Również zdaniem sędziów z okręgu Sądu Okręgowego w Elblągu takie rozwiązanie nie będzie korzystne dla funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, czemu daliśmy wyraz w uchwale Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SO w Elblągu z dnia 15 lutego br. Uzasadniliśmy nasze stanowisko; uchwała zostanie przedstawiona ministrowi, oczekujemy uwzględnienia naszej argumentacji w projektowanej reformie wymiaru sprawiedliwości.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • to zemsta Kulawego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • ta. .. zabiegał. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • z pamiętnika prezydenta - wstajemy ok 5 rano i służbową Skodą ruszamy do Warszawy, na miejscu zaliczamy 30 minutowe spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości a potem jemy szybki obiad w ministerialnej stołówce, wracam na chatę wieczorem by następnego dnia rano w robocie powiedzieć swojemu rzecznikowi "napiszcie że walczyłem starałem się lobbowałem i dopiszcie że wysłaliśmy pisma do wszystkich ważnych"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • hihihihi dokładnie tak było pewnie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • "Prezydent Grzegorz Nowaczyk zabiegał w Ministerstwie Sprawiedliwości o utrzymanie Sądu Okręgowego w Elblągu. " chciałbym to zobaczyć hehehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Dobrze, trzeba reformować te środowiska które przyzwyczaiły się do pobierania pieniędzy z budżetu. Sędziów, prokuratorów i innych urzędników państwowych w tysiącach urzędów w kraju. Tylko, żeby to nie był sposób na tworzeniem nowych miejsc pracy w warszawce, atak też może być?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciężko pracuję na PKB(2012-02-22)
 • .. .a jak powinno być wg Ciebie mądralo. .. wstaje o 8? Podnosi telefon. Dzwoni do Ministerstwa. .. .O 5 to pewnie na drugi bok się przekręcałeś a człowiek pracował :P a o 10 znalazłeś(aś) czas, żeby te bzdety wypisywać. Weź się leniu za robotę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Po prostu nasze Państwo bankrutuje a likwidacja jest skutkiem braku pieniędzy i wpływów do budżetu. Polski nie stać na drogi sektor publiczny taki jaki jest w tej formie (wysokie pensje sektora publicznego, przywileje socjalne, emerytalne, nagrody, 13stki, ) Należy pamiętać że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest drogi nieefektywny i represyjny wobec obywatela nie dąży do polubownych form załatwiania spraw. Jestem przekonany że oprócz sądu, dyspozytorni pogotowia niektórych jednostek wojskowych przyjdzie czas na inne ostoje dobrobytu takie jak wojsko, policje i wiele innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  3bit(2012-02-22)
 • 3Bit Ujął to jak trzeba, moje było trochę mocne, ale prawdziwe :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciężko pracuję na PKB(2012-02-22)
 • Najpierw skostniałe, złe prawo trzeba zmienić, a później myśleć kogo i za co sądzić i czy rzeczywiście tak rozbudowane sądownictwo ma sens !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Kolejne Baj. .. ki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
 • Całe prawo - środowisko sądownicze, jest chore, kompletna samowola, subiektywne podchodzenie do spraw a nie z pozycji prawa, układy, niekompetencja, bufonada i kompletna ignorancja i wszechobecna korupcja. Święte krowy, którym nic nie grozi za dziesiątki lat krzywdzenia ludzi. Mam nadzieję, że w porzyszłości polityka, politycy, tak i sądownictwo będzie należało do przeszłości a decyzje sądownicze w formie głosowania uprawnionego społeczeństwa w trybie demokracji bezpośredniej. Żaden sędzia jednoosobowo nie skrzywdzi więcej nikogo, uważając się za Boga, przy swoim najczęściej chorym charakterze. Prowadzą sprawy jak im się podoba lub jaki mają humor, nie dają możliwości do obrony, nie słuchają wogóle racji, protokółują co im się podoba. Masz pieniądze wygrasz, lub się wybronisz nawet jak jesteś zbrodniarzem i przestępcom. Nie masz siedzisz. Nie ma sprawiedliwego prawa i nigdy go nie było, to kompletna farsa i paranoja, obłuda i mydlenie oczu plebsu. ELbląskie sądownictowo jest tego przykładem. Poznałem to już wielokrotnie !!! choć nigdy nie byłem karany za przestepstwa ale wszystkie moje sprawy są przykładem tego o czym piszę i nadają się filmu pt" Bezprawie w imienu prawa". Nie piszę o sprawach kryminalnych ale o cywilnych, choć i w tych jak masz pieniądze to wszystkim zawsze kiesznie odstają, to nie prawo tylko farsa i paranoja prawa !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ziemowit(2012-02-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety do salonu