Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent wyjechał

Mimo protestu związkowców prezydent Elbląga podpisał nominację Wiesławy Jastrząb na stanowisko dyrektora szpitala miejskiego.

W placówce, która boryka się z wielomilionowymi długami, protest trwa od wczoraj. Zakładowa Solidarność, OPZZ Pielęgniarek i Położnych oraz Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia, które zrzeszają 3/4 z liczącej około 300 osób załogi, nie zgadzają się na sposób, w jaki władze miasta powołały nowego dyrektora placówki. Nie chcą też zatwierdzonej przez prezydenta na to stanowisko samej Wiesławy Jastrząb; żądają również usunięcia obecnej wicedyrektorki i powrotu do pracy dotychczasowego dyrektora doktora Jacka Perlińskiego.
     Jak mówi rzeczniczka prezydenta Agnieszka Staszewska, Henryk Słonina wyjechał za granicę. Także Wiesława Jastrząb nie chce na razie rozmawiać z dziennikarzami. W kolejnym piśmie do związkowców prezydent powtórzył, że uważa, iż nie miał obowiązku konsultowania ze związkami decyzji o nominacji Wiesławy Jastrząb. Zapowiedział, że wkrótce ogłosi konkurs na dyrektora i odniósł się do postulatów protestujących w sprawie przeproszenia doktora Perlińskiego.
     ”Nigdy nie formułowałem zarzutów pod adresem dyrektora – napisał prezydent. – (...) Wielokrotnie (...) wskazywałem na obiektywne przyczyny zadłużenia i pozytywnie wyrażałem się o działaniach dyrektora zmierzających do uchronienia placówki przed likwiadacją”.
     Tymczasem w obronie protestującej załogi stanął dziś przewodniczący elbląskiej Solidarności, Mirosław Kozłowski.
     - Wybór nowego dyrektora podjęto bez konsultacji ze związkami i można przypuszczać, że prezydent zrobił to celowo, aby pozbawić ich wpływu na to, kto pokieruje szpitalem - mówi Kozłowski. - Poza tym mam informacje o tym, iż protestujący mieli już okazję poznać panią Wiesławę Jastrząb i po prostu nie widzą możliwości współpracy z nią.
     Związkowcy liczą, że po powrocie z podróży prezydent podejmie z nimi rozmowy. Zapowiadają jednak, że jeśli do takich rozmów nie dojdzie, rozpoczną bezterminową akcję protestacyjną.

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%
AMK-Szafa z drzwiami suwanymi
AMK Kuchnia 7