Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

W końcu żółtek uchwycony na linii 4 W końcu żółtek uchwycony na linii 4

Próba bez zagrożeń dla zdrowia

Elbląg, Próba bez zagrożeń dla zdrowia Andrzej Kurkiewicz, dyrektor techniczny EPWIK.

W nadchodzący czwartek elbląski producent wody dokona próbnej dezynfekcji wody roztworem podchlorynu sodu. Ten test sprawności nie ma żadnego negatywnego wpływu na korzystanie z wody przez elblążan.

W czerwcu 2003 roku definitywnie zakończono stałe chlorowanie wody w Elblągu. Przygotowywana obecnie próba ma na celu sprawdzenie nowoczesnych urządzeń zainstalowanych w oddanej niedawno stacji uzdatniania wody przy ul. Malborskiej.
     - Stacja przy ul. Malborskiej pracuje od ubiegłego roku - wyjaśnia Andrzej Kurkiewicz, dyrektor techniczny Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Nie uruchamialiśmy jeszcze urządzeń i instalacji do dezynfekcji wody. Chcemy jednak mieć pewność, że w przypadku konieczności jej użycia będzie pracowała sprawnie. Dlatego za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 8 listopada przeprowadzimy próbną dezynfekcję na nowej stacji uzdatniania. Około godz. 8 uruchomimy instalację dozowania podchlorynu sodu i od tego momentu będziemy monitorować stan nasycenia wody. Do tego celu użyjemy czujniki zamontowane na stacji, a także w jej pobliżu u najbliżej położonego odbiorcy. Będziemy sprawdzali stężenie chloru wolnego, jakie pojawi się w wodzie podawanej do sieci. Dezynfekcja potrwa ok. 4 godziny. U odbiorców wody chlor może być wyczuwalny poprzez zapach, może także wystąpić zmiana smaku wody nawet do piątku. Zapewniam jednak, że jest to zabieg rutynowy, niezwiązany z jakimś zanieczyszczeniem czy skażeniem wody. Woda jest bezpieczna i może być użytkowana tak jak dotychczas do wszystkich celów - podkreśla dyrektor.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Agama brodata
Krewetkarium
Fretka
Ochotka żywa