Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Profesor-prezes

Wykładowca elbląskiego wydziału Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego prof. Sabina Źróbek została wybrana prezesem Towarzystwa Naukowego Nieruchomości.

Sabina Źróbek jest kierownikiem Katedry Gospodarki Nieruchomościami i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie nieruchomości.
     TNN działa od 12 lat. Skupia naukowców ze wszystkich ośrodków akademickich, które mają w swojej ofercie kierunki takie jak gospodarka przestrzenna czy zarządzanie nieruchomościami. Profesor Źróbek przez cztery kadencje pełniła w TNN funkcję wiceprezesa. Podczas dwudniowej konferencji Towarzystwa Naukowego Nieruchomości w elbląskim Hotelu Gromada, którego gospodarzem była Szkoła Wyższa im. Jańskiego, została wybrana jego prezesem.
     Mira Stankiewicz: Zarządzanie nieruchomościami wpisuje się w cały cykl modnych od paru lat dziedzin, które zarządzaniu podlegają. Póki co, mówi się o tej dziedzinie jako elitarnej, ale i rozwojowej.
     Prof. Sabina Źróbek: Właśnie podczas konferencji w Elblągu zastanawialiśmy się, jak umiejscowić zarządzanie nieruchomościami? Czy w całej nauce o zarządzaniu, czy w gospodarce nieruchomościami. Skłaniamy się do tego drugiego rozwiązania, bo coraz częściej właściciele powierzają swój majątek i nieruchomości wyspecjalizowanym zarządcom. Stąd zapotrzebowanie na wiedzę osób, które chcą ten nowy w naszej rzeczywistości zawód wykonywać i stąd komercyjne zainteresowanie kierunkiem. My patrzymy na gospodarowanie nieruchomościami z naukowego punktu widzenia. Staramy się rozwiązać problemy wynikające z przepisów prawa, niedomówień lub braku metod, które pomagają w gospodarowaniu nieruchomością w imieniu właściciela.
     Czyli zarządzanie nieruchomości to czysta ekonomia.
     Nie tylko. Oczywiście, każdy właściciel chce, aby jego nieruchomość nie traciła na wartości, ale by ją podnosiła. Nieruchomość to nie tylko budynek fabryczny czy dom. Nie tylko własność prywatna. To też np. zabytek, którym trzeba dobrze gospodarować. I całe otoczenie, infrastruktura, zieleń. Dlatego należy patrzeć na to szerzej - z punktu widzenia sąsiedztwa, regionu, kraju a nawet globalnie.
     Jak będzie Pani Profesor zarządzać Towarzystwem Naukowym Nieruchomości, które oddało się na rok w Pani ręce?
     Zakładam kontynuację działalności. Zrzeszamy grono wybitnych profesorów z wielu dziedzin: ekonomii, kierunków technicznych czy nauk społecznych. Z nimi problemu nie ma. Chętnie zapisują się do nas także młodzi pracownicy nauki. Naszą misją będzie w tym roku wspieranie tej młodej kadry w rozwoju naukowym.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
Polar z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA