Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Profesorskie wsparcie dla Nowaka

 
Elbląg, Profesorskie wsparcie dla Nowaka
(fot. WS)

Chodzi o to, żeby miasto, które straciło kiedyś status miasta wojewódzkiego, znalazło inne impulsy rozwojowe – podkreśla jedyny poseł SLD z naszego województwa prof. Tadeusz Iwiński. On i prof. Joanna Senyszyn przekonywali wczoraj (18 czerwca) elblążan do kandydata SLD na prezydenta Elbląga Janusza Nowaka.

– Chodzi o to, żeby miasto, które straciło kiedyś status miasta wojewódzkiego, znalazło inne impulsy rozwojowe – mówił Tadeusz Iwiński. – Mamy wśród kandydatów i kandydatek na prezydenta Elbląga osoby, które, muszę mówić tutaj delikatnie, niekoniecznie znają sekrety zarządzania dużym miastem, które ma problemy finansowe. Debiutanci mieliby ogromne kłopoty z daniem sobie rady. Natomiast Janusz Nowak zna te problemy bardzo dobrze, on jest realistą i nie obiecuje gruszek na wierzbie. On mówi o tym, co można zrobić. Wierze, że Janusz Nowak może dać nadzieję, wierzę, że przyjedziemy tutaj za dwa tygodnie, by wesprzeć naszego kandydata w ostatecznym starciu przed druga turą.
     Prof. Iwińskiemu wtórowała prof. Joanna Senyszyn, która zwróciła uwagę na pewną cechę elbląskiej starówki, rzucającą się w oczy przyjezdnym.
– Jestem w krótkim czasie po raz drugi w Elblągu i widzę, że miasto jest wymarłe. Nie widzi się życia i właśnie nasz kandydat Janusz Nowak to zmieni – podkreślała. – Nasz kandydat ma bardzo dobry program. Jeżeli chodzi o gospodarkę, to będzie działał na rzecz przyciągnięcia inwestorów i ustabilizowania budżetu miasta. W dziedzinie szkolnictwa będzie stworzone centrum edukacji zawodowej, a mniejsze dzieci będą miały zapewnione żłobki i przedszkola. I to wszystkie dzieci w Elblągu. W dziedzinie zdrowia nastąpi połączenie dwóch szpitali. Jako inżynier świetnie zaplanuje inwestycje, będą oddawane etapowo, żeby nie było rozkopane całe miasto, tylko można było w Elblągu żyć. Mamy zamysł uczynić Elbląg miejscem atrakcyjnym dla inwestorów, ale przede wszystkim atrakcyjnym dla mieszkańców.
     W spotkaniu uczestniczyli też kandydaci SLD na radnych, m.in. Małgorzata Sowicka i Anna Przybyła. – Wierzę, że nasi kandydaci będą najlepszymi radnymi, bo są to ludzie przygotowani, kompetentni, z ogromną wiedzą społeczną, ale też i zawodową – zachwalał ich Władysław Mańkut, szef SLD w naszym województwie.

  (fot. WS)
(fot. WS)


– Ja bym zaapelował do mieszkańców Elbląga, żeby bez względu na pogodę w najbliższą niedzielę poszli do urny i zagłosowali – dodał Tadeusz Iwiński. – Dlatego, że piętą achillesową polskiej demokracji jest pasywność, niechęć do uczestnictwa w głosowaniach. Każdy, kto nie pójdzie do urn w najbliższą niedzielę, pozbawi się możliwości wpływu na losy Elbląga. Ci, którzy nie będą głosowali, stracą prawo późniejszej krytyki, późniejszej oceny wybranych władz.
     

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Baju, baju będziesz w Raju, a co ta kobieta wogóle wie o Elblągu i naszych sprawach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2013-06-19)
 • Senyszyn i Iwiński poparli Nowaka? A co o nich sądzi p. Nowak? Oto jego opinia: "Nie podoba mi się polska scena polityczna, nie podobają mi się polscy politycy. .. politycy lansują samych siebie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  endek(2013-06-19)
 • Co za tytuł artykułu? SLD tylko potrafi sie fotografować, a w Elblągu zakładów fotograficznych dostatek, niepotrzebujemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2013-06-19)
 • Proponuje zajrzeć do pierwszej konferencji Pana Nowaka-treści i do Debaty to najszybciej zmieniający zdanie przyszły Prezydent. Wstyyyyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  Kolam(2013-06-19)
 • Iwinski - to moze twoja wioche pozbadzmy statusu miasta wojewodzkiego i znajdz dla niego "inne impulsy rozwojowe", a Elblag na powrot niech sie stanie siedziba wojewodztwa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  milius(2013-06-19)
 • Boże chroń nas przed mańkutem !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  sldwpupe(2013-06-19)
 • proszę was poparcie Senyszyn? Przecież to powód bardziej do wstydu niż radości. Sam fakt podobnych poglądów to już powód do wstydu i ich zmiany. Czego się spodziewać po SLD. .. dno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  jaznaczyktos(2013-06-19)
 • Pan Nowak pochwalił się pewnie Elbrolem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2013-06-19)
 • Proszę pamiętać że elbląskie SLD było w koalicji z PO i w koalicji z nimi przegłosowali wiele niepopularnych uchwał. Nie głosujmy na SLD dajmy SLD czerwoną kartkę i powiedzmy im 'good night left side. Każdy głos oddany na SLD jest tym samym co głosowanie na PO. Pamiętajcie to. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  Figo34(2013-06-19)
 • Janusz Nowak udzielał korepetycji politycznych w/w profesorom. Pan Janusz nie potrzebuje wsparcia ponieważ jest wystarczająco kompetentny i merytoryczny kandydatem na prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  LewicaJestTrendy(2013-06-19)
 • Kompetentny ? tu bym zaprzeczył, nie raz widziałem na sesjach Rady Miejskiej jego wiedze. .. .przede wszystkim gdzie zawiało tam był Nowak. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  (2013-06-19)
 • Tow. Nowak. Udział w tej hucpie tow. Mańkuta to pocałunek śmierci. .. A hucpa w wykonaniu SLD ( czytaj LSD ) to jakby po zamordowaniu rodziców, prosić sąd o niski wyrok z uwagi na sieroctwo. .. Nowa lewica możę powstać dopiero po śmierci komunistów którzy sa tu na zdjęciu. Stoicie na zdjęciu jak w tekście międzynarodówki :" Wyklęty powstań ludu ziemi. .. " Was już w Polsce wyklął. .. ". powstały lud którego dręczył głód. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-06-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety Trójmiasto
Fototapety do łazienki
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Obraz na płótnie