Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piecze z dołu i z góry. Piecze z dołu i z góry.

Program integracji społecznej dla wsi

Elbląg, Program integracji społecznej dla wsi Letni festyn "Od grzechu do grzechotki" w Pogrodziu, cieszył się dużym powodzeniem

Jutro (16 stycznia) o godz. 10.30 w Hotelu Warmińskim przy ul. Kołobrzeskiej 1 w Olsztynie odbędzie się konferencja podsumowującą wdrażanie Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w województwie warmińsko-mazurskim w roku 2008. Na konferencji wystąpi m.in. Dariusz Barton, który będzie mówił o Pogrodziu.

- Program realizowany jest w 13 województwach i obejmuje łącznie 500 gmin z terenu kraju. W województwie warmińsko-mazurskim do programu przystąpiło 39 gmin i w ciągu roku od uruchomienia Programu Integracji Społecznej zdążyły już zrealizować usługi społeczne na łączną kwotę 3,2 miliona złotych - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Gminy biorące udział w programie otrzymają w sumie ponad 3 mln euro, czyli ponad 78 tys. euro na każą jednostkę.
     Celem Programu Integracji Społecznej jest wsparcie najsłabszych i najbiedniejszych polskich gmin i podniesienie poziomu integracji społecznej ich mieszkańców. Mają temu służyć: budowa potencjału instytucjonalnego i społecznego gminy, poprawa dostępu mieszkańców gmin do usług i nowych form współpracy, zwiększanie oferty i standardu usług dla mieszkańców gmin, budowa sieci usługodawców, wzrost liczby inicjatyw podejmowanych przez społeczność lokalną, zwiększenie udziału mieszkańców w doraźnych i bardziej trwałych formach zorganizowanej aktywności.
     Realizatorami usług społecznych ogłaszanych w procedurze konkursowej przez Urzędy Gmin są przede wszystkim Gminne Ośrodki Kultury, Ośrodki Pomocy Społecznej, szkoły i przedszkola oraz organizacje pozarządowe i grupy nieformalne zrzeszające mieszkańców gminy.
     Około godz. 12.45 w części „prezentacja dobrych praktyk” wystąpi na konferencji Dariusz Barton, który będzie mówił o usługach społecznych w gminach wiejskich na przykładzie Stowarzyszenia „Pogrodzie Dla Przyszłości”, działającego w gminie Tolkmicko.
     Gminy z naszego rejonu, które skorzystają z programu: Godkowo, Lelkowo, Markusy, Pieniężno, Rychliki, Tolkmicko i Wilczęta.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Konto poczty elektronicznej