Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Projekt Edward czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Elbląg, Projekt Edward czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie druga edycja akcji pod nazwą Edward (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana będzie również polska Policja. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego Tispol oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Edward to 24-godzinne działania prowadzone przez policje ruchu drogowego państw członkowskich Tispol oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
     Akcja Edward promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli zero śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września. Z całą pewnością założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.
     - Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Policjanci ruchu drogowego podczas działań Edward będą kontrolować prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, w celu skłonienia ich do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń.
     Będą także nadzorować zachowanie kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych, a także prowadzić działania profilaktyczne.
     - Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi – dodaje podkom. Tomasz Krawcewicz. - Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.
     Warto przypomnieć, że przeprowadzona we wszystkich państwach zrzeszonych w Tispol w dniu 21 września 2016 r. operacja EDWARD okazała się dużym sukcesem. Na drogach 30 państw, biorących udział w działaniach, zginęły w tym dniu 43 osoby, czyli o 39% mniej niż w analogicznym dniu roku 2015. W 19 państwach w tym dniu nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w siedmiu odnotowano spadek ofiar śmiertelnych, w porównaniu z 2015 rokiem.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Glass
Pieczątki Firmowe
Clinex M9 Strong
Clinex W3 Multi