Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Projekt jest, a kiedy przeprowadzka?

 
Elbląg, Projekt jest, a kiedy przeprowadzka?
Według projektu łódzkich architektów tak miałaby wyglądać nowa komenda policjiw Elblągu (wizualizacja)
Rek

Taniej będzie postawić nową komendę zamiast remontować trzy budynki zajmowane dziś przez elbląskich policjantów. Pozostaje pytanie: gdzie? Początkowo stróże prawa mieli zająć koszary przy ul. Królewieckiej, które chcą opuścić wojskowi. Ten pomysł jednak upadł. Teraz mówi się o terenie vis a vis szpitala wojewódzkiego. Przeprowadzka jednak nieprędko.

Elbląscy policjanci od dziesięcioleci zajmują trzy obiekty: przy ul. Królewieckiej, al. Tysiąclecia oraz przy ul. Strażniczej. Nie są one w najlepszym stanie.
     - Nie ulega wątpliwości, że albo należy wyremontować nasze obiekty, albo wybudować nową komendę – mówił kilka miesięcy temu insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. - Prowadzę na ten temat rozmowy z komendantem wojewódzkim policji, a także z samorządowcami. Zastanawiamy się czy adaptować teren po jednostce wojskowej przy Królewieckiej czy sfinansować budowę nowej komendy i oddać miastu trzy obiekty, które obecnie użytkujemy. Wyliczenia wskazują, że budowa nowej siedziby będzie tańsza i szybsza. Powstałby obiekt przystosowany do potrzeb policji.
     Pomysł umieszczenia komendy policji w koszarach jednak upadł.
     - Wojsko może tam pozostać jeszcze długo, więc wskazano nam nowe lokalizacje – na Modrzewinie, a także teren pomiędzy ul. Królewiecka/Legionów/Częstochowska - mówi dziś komendant Osik. - Ze względu na nasze potrzeby – wymagane są kojce dla psów służbowych i wybiegi, garaże, parkingi (w komendzie pracuje ok. 350 osób, a potrzebne są także miejsca postojowe dla interesantów) – a także na skomunikowanie z centrum miasta, lepsza wydaje się druga propozycja.
     Co jest potrzebne, by przeprowadzka policjantów doszła do skutku?
     - Akceptacja lokalizacji przez KWP w Olsztynie i Komendę Główną w Warszawie, przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego i wtedy możemy starać się, by wpisano nas do projektu standaryzacji jednostek policji – stwierdza insp. Marek Osik.

 


     A projekt budowlany już jest gotowy, bowiem komenda główna zleciła opracowanie projektu wzorcowej komendy. Dokładny i szczegółowy, w którym opisane jest także wyposażenie, nawet klamki, lampy, meble. Nic tylko budować.
     - Rocznie w Polsce buduje się kilkanaście dużych komend – mówi szef elbląskiej. - Pieniądze są, konieczne jest jednak wsparcie Komendy Głównej oraz władz samorządowych. Myślę, że byłaby to wielka rzecz i dla policjantów, i dla mieszkańców. Życzyłbym sobie, by decyzje o budowie zapadły.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • a co z tymi budynkami w centrum?? bęa niszczeć i wygladać jako ozdoba miasta i miasto podobno nie ma pieniędzy a będzie musiało utrzymac to ha ha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  cudzy(2014-11-18)
 • mam nadzieje ze projekt przewiduje garaże podziemne na radiowozy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  DaReCzEk(2014-11-18)
 • A nie lepiej byłoby wykorzystać budynek szkoły przy ul. Agrykola?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 13
  kropla(2014-11-18)
 • Jak można robić projekt, nie znając kształtu działki na której będzie usytuowany budynek? Czy aby na 100% nie opłaca się remont budynku na Tysiąclecia? To jednak nie jest tak stary obiekt. Chyba, że zamiarem jest sprzedaż budynku w centrum i budowa w mniej atrakcyjnej lokalizacji. To jeszcze miało by sens.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 3
  Andrzej12345(2014-11-18)
 • Budynek na Tysiąclecia był zbudowany bodaj w 1990 roku - 34 lata to "młodzieżowy" wiek dla budynku. Łatwo wydawać budżetową kasę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 0
  sz@rak(2014-11-18)
 • gdzie?. .. .. oby jak najdalej!!!!! precz z swiniami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 18
  swinkarzeczna(2014-11-18)
 • A to już elbląskich architektów nie było? Trzeba było dać zarobić innym? Pff. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  (2014-11-18)
 • I co p. Wilk pozostaje z tych pańskich obiecanek? dalej zostają obiecankami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 4
  wiza(2014-11-18)
 • Super miejsca na Modrzewinie czy na przeciwko wojewódzkiego szpitala. Szybko dojadą na "siódemkę" do wypadku. Od razu niech pół komendy ruszy, żeby rozładować korek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2014-11-18)
 • to Czerniakowska zacznie tańczyć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  (2014-11-18)
 • Co za debilne pomysły, ludzie, czy wy poszaleliście?Budynek postawiony w centrum miasta, majacy ok. 20 lat juz sie nie nadaje do uzytku?To chore, chcecie przenieśc siedzibe policji na przedmiescia?Co za debil olsztyński wpadł na tak "swietny" pomysł, a moze nasze, elblaskie tepaki, bo mi sie to w głowie nie miesci!!!!! Fredek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 1
  (2014-11-18)
 • Ile czasu im zajmie na przejechanie z komendy do. .. ? Tak nie może być, żeby radiowóz ruszał do akcji spod komendy dopiero po otrzymaniu sygnału od dyżurnego. Jak na takie miasto jakieś 10 wozów policyjnych i po 2 policjantów w każdym z nich (podobnie drogówka) powinni ciągle jeździć w kółko i patrolować miasto, każdy w oddzielnym rejonie, a gdy dostaną sygnał przez radio od dyżurnego komendy, to najbliżej się znajdujący wóz rusza do miejsca zdarzenia, do interwencji. Gdyby sprawa była większa, to spod komendy za parę minut dojadą kolejne wozy z 'posiłkami'. Tak to się robi na zachodzie, w Niemczech, Anglii czy USA. Dzięki temu czas na dojechanie radiowozu do wezwania to zaledwie kilka minut.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  Colombo(2014-11-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini