Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prokuratorzy nadal w formie

 
Elbląg, Prokuratorzy nadal w formie
Prokuratura Okręgowa podsumowała rok 2017 - bilans na plusie (na zdj. od lewej prokurator Leszek Gabriel, fot. AD)
Rek

Prokuratura Okręgowa w Elblągu podsumowała dziś (27 lutego) swoją ubiegłoroczną pracę. Wyniki po raz kolejny wskazują, że elbląscy (ale i m.in. iławscy czy braniewscy) śledczy są szybcy i skuteczni, co daje im miejsce w czołówce w apelacji gdańskiej.

W roku 2017 do prokuratur okręgu wpłynęło 12 807 spraw (to o 39 więcej niż w roku poprzednim), a załatwiono 12 638. 3 724 spraw skutkowało skierowaniem do sądu aktu oskarżenia, zarzuty przedstawiono 4 851 osobom.
     Prokuratorzy złożyli tylko 174 wnioski o warunkowe umorzenie postępowania.
     Mało spraw zakończyło się z powodu nie wykrycia sprawcy – tylko 740.
     W 2017 r. w okręgu elbląskim prokuratorzy wydali 636 postanowień o zabezpieczeniu majątkowym (w roku 2016 - 282) na łączną kwotę 4 mln 269 tys. 609 zł (to wzrost o ponad 3,2 mln zł w porównaniu z 2016r.).
     - Wynik jest imponujący, a to "oczko w głowie" władzy - mówi Leszek Gabriel, prokurator okręgowy w Elblągu.
     Śledczy wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu 260 razy – sąd odrzucił tylko 21 wniosków. Zastosowano także o 364 dozory policyjne, wydano 51 postanowień o poręczeniu majątkowym oraz 86 postanowień o zakazie opuszczania kraju, w tym w 18 przypadkach połączono je z zatrzymaniem paszportu.
     Po raz kolejny w okręgu elbląskim odnotowano bardzo wysoki wskaźnik osób skazanych do osądzonych, który ukształtował się w roku 2017 na poziomie 89 proc. - na ogólną ilość 5553 osób osądzonych skazano 4940 osoby.
     W statystykach jest też liczba, która chluby prokuratorom nie przynosi. To uniewinnienie. W 2017 r. odnotowano 161 uniewinnień (o 118 więcej w porównaniu z rokiem 2016).
     Cały bilans wychodzi jednak na plus dla naszego okręgu.
     - Istotnym, potwierdzającym wysoki poziom pracy prokuratorów jest wskaźnik ilości zwrotów spraw do prokuratury, celem uzupełnienia materiału dowodowego - zauważa prokurator Leszek Gabriel. - Na ogólną liczbę 3724 skierowanych aktów oskarżenia oraz 160 wniosków o warunkowe umorzenie postępowania karnego odnotowano zaledwie 3 zwroty. Wskaźnik ten okazał się najniższym w okręgu regionu gdańskiego.
     Kolejny sukces prokuratorów okręgu elbląskiego to wskaźnik skuteczności apelacji prokuratorskich - 60,7 proc. - znowu najlepszy w regionie gdańskim.
     - Odnotowaliśmy także wysoką skuteczność ścigania na poziomie 83,7 proc. (wynik najlepszy w apelacji gdańskiej) - dodaje prokurator okręgowy w Elblągu.
     W skład okręgu elbląskiego wchodzą Prokuratury Rejonowe w: Braniewie, Działdowie, Elblągu, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim, Ostródzie oraz Ośrodek Zamiejscowy PR w Ostródzie z siedzibą w Morągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Prokuratura Okręgowa w Elblągu hehe policja prowadziła moją sprawe złapali winnego doprowadzili go na komende zabezpieczyli w jego domu moje mienie a prokuratura umorzyła sprawe z braku dowodów zrobiłem odwołanie i co złodziej chodzi na wolnosci i sie smieje wraz z jego żoną pania dyrektor przedszkola w elblagu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 0
  detalek(2018-02-27)
 • Oto przykład "dobrej" pracy naszej prokuratury. "Uczciwi i sprawiedliwi' ludzie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 1
  (2018-02-27)
 • złodziej się śmieje z jego żoną? tzn z czyją żoną? policjanta czy prokuratora? jak się śmieją? cały czas czy mają jakieś przerwy w tym śmiechu? gdzie chodzą tak ten cały czas? człowieku kochany weź to opisz bo to sprawa do telewizji jest idealna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 7
  Hehfe(2018-02-27)
 • 140 spraw w których nie wykryto sprawcy - te dane mówią same za siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 2
  poinformowany(2018-02-27)
 • wzięli się do roboty:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 8
  .....(2018-02-27)
 • @poinformowany - poinformowany- to znaczy o czym mówią te dane, rozumiem, że nie udało się wyprodukować 140 samochodów. Natomiast tutaj nie można stosować metod z produkcji. Zastanów się dlaczego dotąd nie wykryto sprawcy, po prostu pomyśl.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  (2018-02-27)
 • @Hehfe - gosciu który mnie oszukał sie śmieje i tego goscia żona własnie sie zastanawiam by mu założyć sprawę cywilną ale nie wiem ile mnie to bedzie kosztowało mam dowody co zabezpieczyła policja a co posiada, jeszcze mam opis z policji co zostało zabezpieczone a co jeszcze posiada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  detalek(2018-02-27)
 • czekają na nagrody:-) a zwykli pracownicy jak 1 zł nie dostali tak nie dostaną. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  .....(2018-02-27)
 • Ludzie dobrej roboty he he he
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  Pan Zdzichu(2018-02-27)
 • No jakbyż było inaczej. Towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2018-02-27)
 • Szanowni interlokutorzy. Krytykujecie sędziów za opieszałość w wyrokach ? Nie macie pojęcia o procedurach obowiązujących. To wnioskodawcy i uczestnicy składają bzdetne pozwy do których trzeba powoływać biegłych sądowych. Tak proste sprawy jak taranowanie samochodów prywatnych przez. Premier Szydło i Macierewicza, trwają miesiącami lub są zamiatane pod dywan. .. Obywatelu jesteś bez szans. .. .!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 6
  (2018-02-27)
 • a co posiada, pusz człowieku bo mnie ciekawość rozsadza,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  To flip od(2018-02-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapety z jachtami
Fototapety z Nowym Jorkiem