Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prokuratorzy radzili wszystkim, którzy potrzebowali pomocy

W czasie trwającego od 22 do 28 lutego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw do prokuratur okręgu elbląskiego zgłosiły się 64 osoby. Były to głównie ofiary przemocy w rodzinie, choć prośby o pomoc dotyczyły też nieporozumień sąsiedzkich, niedopełnionego obowiązku alimentacyjnego czy przestępstw popełnionych przez pracodawców.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to cykliczne, coroczne działanie sądów i prokuratur mające za zadanie wesprzeć osoby pokrzywdzone.
     - To czas, kiedy z prośbą o poradę prawną mogą zgłaszać się osoby z problemami z zakresu prawa karnego, choć nie tylko – mówi prokurator Katarzyna Piwowarczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. – Wspólnie z prokuratorami dyżury pełnili także przedstawiciele organizacji samorządowych i pozarządowych, szczególnie tych, które niosą pomoc ofiarom przestępstw w rodzinie.
     W tym roku do prokuratur okręgu elbląskiego zgłosiły się 64 osoby. To mniej niż w roku ubiegłym – wówczas było ich 71.
     - Do nas zgłosiło się 8 osób, zaś do Prokuratury Rejonowej w Elblągu – 7 – mówi prokurator Katarzyna Piwowarczyk. - Najwięcej, bo 17 osób odwiedziło prokuraturę w Braniewie.
     Najwięcej pytań padło od ofiar przemocy w rodzinie. Prokuratorzy udzielali informacji o sposobie wdrożenia postępowania, radzili też w kwestiach ograniczenia bądź pozbawienia władzy rodzicielskiej.
     - Prośby o pomoc dotyczyły też nieporozumień sąsiedzkich, niedopełnionego obowiązku alimentacyjnego, szczególnie, gdy osoba mająca płacić alimenty przebywa za granicą – mówi rzecznik prokuratury. – Zgłaszały się też osoby pokrzywdzone przez pracodawców, choć tych było mniej niż w latach ubiegłych. Niewykluczone, że jest to spowodowane wzrostem świadomości prawnej.
     - Tak jak w roku ubiegłym, zgłaszały się też osoby, które nie padły ofiarami przestępstw, ale miały pytania związane z prawem rodzinnym, spadkowym, cywilnym, a także prawem pracy – dodaje prokurator Piwowarczyk. – Nie odsyłaliśmy ich, każdy pytający uzyskał pomoc.
     W jednej ze spraw zgłoszonych do Prokuratury Rejonowej w Elblągu zostało wszczęte postępowanie dotyczące ewentualnego popełnienia błędu w sztuce lekarskiej.
     - Zgłosił się do nas mężczyzna, który twierdził, że na skutek nieprawidłowego leczenia i prowadzenia ciąży jego żony przez lekarza w przychodni, doszło do zgonu dziecka – mówi Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Zostało więc wszczęte postępowanie.
     
     Mówi Katarzyna Piwowarczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu:

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ciekaw jestem, czy były dyrektor Zielonej Szkoły w Piaskach był zsięgnąć poradę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tuba przemocy(2009-03-13)
 • Odpowiedżcie jak udało się rodzinom komendantów z placu wolności uniknąć odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań na podstawie informacji policji drogowej w pełnej zmowie na zlecenie starego cymbała tumana ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne