Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promieniowanie, byle nieduże

 
Elbląg, Promieniowanie, byle nieduże fot. Anna Dembińska
Rek

Najwyższą wartość promieniowania elektromagnetycznego stwierdzono w Elblągu w 2010 roku przy ul. Częstochowskiej. Promieniowania elektromagnetycznego nie da się uniknąć, jest ubocznym efektem postępu technicznego – przesyłania prądu, stosowania radiolokacji i telefonii komórkowej. Ważne, by było jak najniższe.

Głównymi źródłami pola elektromagnetycznego są linie elektroenergetyczne, obiekty radiokomunikacyjne (stacje nadawcze radiowe i telewizyjne, stacje bazowe telefonii komórkowych) oraz obiekty radiolokacyjne. W latach 2010-2012 przeprowadzono w Elblągu pomiary poziomów promieniowania elektromagnetycznego w piętnastu punktach pomiarowych. Najwyższą wartość – 1,22 V/m – stwierdzono w 2010 roku w punkcie zlokalizowanym przy ul. Częstochowskiej, ale wciąż była to wartość dopuszczana przepisami (stanowiła 17,4 proc. poziomu dopuszczalnego, który wynosi 7 V/m).
     Podstawowym założeniem monitoringu pól elektromagnetycznych prowadzonego przez Państwową Inspekcję Ochrony Środowiska jest śledzenie poziomów sztucznie (w wyniku działalności człowieka) wytworzonych pól elektromagnetycznych w odniesieniu do wartości dopuszczalnych dla terenów mieszkalnych i miejsc dostępnych dla ludności. Wartość dopuszczalna poziomu pól elektromagnetycznych o częstotliwościach objętych monitoringiem wynosi 7 V/m.
     W 2012 roku na terenie Elbląga wykonano pomiary poziomu pól elektromagnetycznych w sześciu spośród piętnastu punktów pomiarowych wytypowanych na lata 2010-2012. Przy ul. Karowej wartość pola elektromagnetycznego wyniosła 0,35 V/m, przy ul. Odrodzenia – 0,32 V/m, przy ul. Korczaka – 0,43 V/m, przy ul. Skrzydlatej/Lotniczej – 0,25 V/m, przy ul. Monte Casino – 0,16 V/m, przy ul. Sadowej – 0,12 V/m.
     W żadnym z punktów pomiarowych, objętych badaniem w 2012 roku, nie stwierdzono przekroczenia wartości dopuszczalnej, wszystkie zmierzone wartości kształtowały się na niskim poziomie. Najwyższy zmierzony poziom stanowił ok. 6 proc. poziomu dopuszczalnego.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mikrofalówka tak zawstydziła lodówkę, że ta ze złości trzasnęła drzwiami. Pralka z wrażenia dostała wylewu i zalała sąsiadów. Tak złe emocje, tak duże promieniowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  elektrowąglik(2013-11-12)
 • warto dodać, że nasze "normy" są znacznie wyższe niż np. w Anglii gdzie m.in udowodniono szkodliwość promieniowania obserwując zwiększoną ilość występowania zachorowań na białaczkę wśród dzieci zamieszkałych w pobliżu linii elektromagnetycznych. Według badań znacznie przekraczamy obojetna dla zdrowia wartosc. www.google.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  azealia(2013-11-12)
 • Okopać się, wywiesić biała flagę i ogłosić kapitulację. Przenieść do puszczy. Koniec świata dopiero przed nami. Łolaboga! Czy są jakieś bezpieczne. .. jaskinie? Te "postępy". .diabi nadali. .. psiakrew. .. na co mnie to. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  jaskiniowiec(2013-11-12)
 • o jaaa. .. Musze poważnie się zastanowić nad wyjazdem [może Afryka] w sumie lepiej jak nie ma wody niż ma być tak ogromne promieniowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  benyy(2013-11-13)
 • Zdjęcie do artykułu to ulica Garnizonowa, bezpośrednio nad nią widać linie wysokiego napięcia - CZEMU TUTAJ NIE ROBIONO POMIARU? tylko na ulicy Monte Cassino oddalonej co najmniej 50metrów jak nie więcej (pomiar mógł być robiony przy wjeździe od Podchorążych. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Działkowiec(2013-11-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Czapka z nadrukiem