UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przebadano kolejne kąpieliska

 
Elbląg, Przebadano kolejne kąpieliska
fot. AD

 W czwartek (28 czerwca) Sanepid przedstawił najnowsze wyniki badań wody w kąpieliskach. Jak poinformował Marek Jarosz z elbląskiego inspektoratu sanitarnego woda w monitorowanych zbiornikach Jeziorko i Zakrzewko II, z których korzysta wielu mieszkańców naszego powiatu nie odbiega od przyjętych norm i nadaje się do uprawiania sportów wodnych i rekreacji. Niestety, kąpiel w jeziorze Korsuń nie może zostać uznana za bezpieczną.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu informuje, że w chwili obecnej posiada informacje, że jakość wody w dwóch miejscach wykorzystywanych do kąpieli na terenie miasta i gminy Pasłęk nie budzi zastrzeżeń pod względem zdrowotnym. Dotyczy to zbiorników wodnych Jeziorko w Pasłęku i Zakrzewko II w miejscowości Kupin gmina Pasłęk. Woda z tych zbiorników została pobrana do badania w ramach kontroli własnej przez MOSiR w Pasłęku 12 czerwca.
     Jezioro Korsuń w miejscowości Kiersity w gmina Rychliki do chwili obecnej nie zostało zgłoszone do tutejszej PSSE jako kąpielisko, nie przedstawiono też wyników badania wody z tego jeziora w procedurze kwalifikacji do miejsc wykorzystywanych do kąpieli. W związku z tym - jak informuje Marek Jarosz z PPIS - zbiornik ten nie posiada jakiegokolwiek formalnego statusu i nie podlega kontroli laboratoryjnej i sanitarnej.
     
     Przebadano więcej kąpielisk
     Kolejne kąpieliska zostały poddane kontroli jakości wód. Woda o parametrach, które pozwalają na bezpieczną kąpiel i uprawianie sportów wodnych znajduje się w podanych poniżej miejscowościach.
     
     Na terenie województwa pomorskiego:
     - Krynica Morska, Jastarnia, Mikoszewo;
     - Przechlewo (jezioro Końskie); Twardy Dół (jezioro Niedackie);
     - Rewa, Stegna;
     - Molo Gdańsk-Brzeźno, Gdańsk-Stogi, Gdańsk-Sobieszewo, Gdańsk-Jelitkowo;
     - Karwia;
     - Koczała;
     - Lubkowo;
     - Malbork - rzeka Nogat (kąpielisko przy ul. Wileńskiej);
     - Władysławowo (wejście 3,4,9,10) oraz Chałupy, Jastrzębia Góra, Ostowo;
     - Łeba;
     - Hel - duża plaża;
     - Ustka (plaża na wschód od portu i plaża na zachód od portu);
     - Gdynia: Babie Doły, Orłowo, Redowo, Śródmieście;
     - Sopot: Zdrój, Łazienki Południowe, Łazienki Północne, Kamienny Potok.
     
     Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego:
     - Olsztyn - plaża miejska nad Jeziorem Krzywym;
     - Ostróda - kąpielisko miejskie nad jeziorem Sajmino i kąpielisko na jeziorze Drwęckim;
     - Wielochowo;
     - Lidzbark - jezioro Lidzbarskie.
     
     O ewentualnych zanieczyszczeniach i związanych z nimi zakazami kąpieli w naszym regionie będziemy informować na bieżąco.
     Sanepid apeluje, aby nie korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę, oraz ewentualnie zapach, co świadczy o silnym zakwicie glonów, zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych.
     
     Źródło: Sanepid 
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama