Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedszkola do prywatyzacji

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zadecydują o powstaniu kolejnych dwóch przedszkoli niepublicznych. Prywatyzacji chciało jednak dużo więcej, bo aż 13 placówek.

Własnie tyle wniosków wpłynęło do zarządu miasta. Podczas wtorkowego posiedzenia władze przychyliły się tylko do projektów przedszkola nr 7 przy ul. Częstochowskiej oraz 27 przy ul. Kalenkiewicza. Wszystkie wnioski spełniały warunki ekonomiczne, czyli przynosiły oszczędności. Tylko te dwa spełniały tzw. wymogi społeczne.
     - W każdym z nich w wyniku prywatyzacji zostaną zlikwidowane trzy etaty - wyjaśnia Anna Korzeniowska z wydziału edukacji Urzędu Miejskiego. - Dla sześciu osób jesteśmy w stanie znaleźć pracę w innych placówkach. Były na przykład propozycje, które zakładały redukcję aż 10 etatów.
     W tej chwili w Elblągu są trzy niepubliczne przedszkola, nie licząc katolickiego. Ich prywatyzacja przyniosła miastu oszczędności w wysokości 250 tys. zł. Jednocześnie nie nastąpił wzrost odpłatności rodziców oraz stawki żywieniowej. Nikt także nie stracił pracy. Osobom zwolnionym zaproponowano pracę w innych placówkach.
     - W tym kierunku będzie szła restrukturyzacja - dodaje Anna Korzeniowska. - Z prywatyzacji zadowolenia są i rodzice i dyrektorzy. Gdyby było inaczej, do zarządu nie wpłynęłoby tylu wniosków.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A moim zdaniem nie jest to najlepsze. Co z tego ze prywatne przedszkole skoro nauczycielki maja wieksze pensum godzin a pensję taką samą lub niższą.Nie obowiązuje je Karta Nauczyciela a Kodeks Pracy jest taki jak dla kazdego innego pracownika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nauczycielka(2002-01-16)
 • Ja sie cieszę że przedszkola sa niepubliczne. Dzięki temu dyrektorka może lepiej gospodarować pieniędzmi z czesnego. Jeśli je w przyszłości podniesie, poprawić sie winno również pracownikom - wyższe pensje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mama przedszkolaka niepubliczn(2002-01-17)
 • Jeśli jest to takie dobre, to skąd zwolnienia grupowe w przedszkolach nr 12, 16, 22, wojskowym nr 43 i żłobkach nr 1 oraz 5 ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ewolf(2002-01-17)
 • Przykre, ze Miasto chce sie pozbyc przedszkoli -czyzby byly zbytnia kula u nogi. Zgadzam sie z pytaniem dlaczego lepsze skoro sa zwolnienia grupowe. Zreszta w artykule sa przeklamania - inne osoby chcace prywatyzowac przedszkola nie chcialy zwalniac wiecej niz 3 etaty, a programy ich byly rownie interesujace. Dlaczego nikt z redaktorow ich o to nie zapyta?Dlaczego nikt nie rozmawia z nauczycielkami pracujacymi w przedszkolu niepublicznym?Z nauczycielkami zwolnionymi - co ijm zaproponowalo Miasto, jakie etaty? A co z dobrem dzieci, ktorych ukochana pani zostaje zwolniona? A co z pania, ktora pracuje po 8 godzin z dziecmi - ilosc ponad 20 w grupie przez 8 godzin to bardzo meczace dla umyslu, dla uszu , dla komfortu psycgicznego i nauczycielki i dla dziecka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zainteresowany(2002-01-17)
 • DO Ewolfa Dlaczego przy okazji poruszenia tematu prywatyzacji przedszkoli zaczepiłeś o żłobki. Żłobek nr 1 został zlikwidowany bo miał mało dzieci, był on publicznym żłobkiem a pracował jak prywatny, komfortowe warunki dla garstki dzieci i osób zatrudnionych kosztował miasto za to dużo i nie przynosił nawet min. dochodu. Osoby zwolnione znalazły zatrudnienie , a że po latach WIELKIEJ LABY muszą dziś się dostosować do zmienionych i trudniejszych warunków pracy mówi się trudno, najważniejsz, że jest praca.To samo dotyczy żłobka nr 5, identyczna sytuacja, mimo,że obiekt typowy, ładny a dzieci w nim od kilku lat mało, te osoby, które odeszły powinny już dawno odejść bo dzieci już przez kilka lat niedobór. Zrobiono to dopiero gdy Elbląg ogarnęło wielkie bezrobocie i stąd tyle krzyku.Osoby zwolnione mają w pełni zabezpieczoną sytuację finansową gdyż wypracowały wymagany staz pracy i osiągnęły wymagany wiek, zatem otrzymały stosowne świadczenia.A tych pracowników co pozostało i tak jest za dużo do ilości dzieci chodzących, mało dzieci to mały dochód a obiekt duży i dużo pożera energii i pozostałych.Myślę że teraz masz jaśniejszy obraz tego, że to nie Urząd Miasta źle działa a powszechnie wiadoma rzecz, że rodzi się coraz mniej dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  referacik(2002-01-19)
 • Chciałbym bardzo, aby ktoś zainteresował się bliżej przyznaniem prawa do prywatyzacji księgowej P-la Nr 7 . Ta Pani NIE MOŻE PRZECIERZ BYĆ DYREKTOREM PLACÓWKI !!! Czy w Urzędzie ktoś w ogóle zna przepisy? Co na to Pani Naczelnik Korzeniowska ??? I cz ktoś słyszał o odejściu z urzędu Pani Z...? To nie fair !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zainteresowany(2002-01-22)
 • Też bym chciała aby ktoś się dowiedział czy księgowa może prywatyzować przedszkole. Czy nie ma do tego prawa najpierw dyrektor albo personel danej placówki? No ale niestety chyba prasa jest przekupiona, bo jakoś nikt się tym nie interesuje.Owszem zdawkowo, ale nikt nie docieka. Dlaczego???????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rudka(2002-01-22)
 • Domyślam się, gdzie pracuje ,,referacik"- pewnie w UM ?, stąd ten wiernopoddańczy tekst ! Osobę piszącą o przekrętach, proszę o więcej informacji, bo sesja Rady Miejskiej już 14-tego i będzie ,,po herbacie "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ewolf(2002-01-23)
 • Ewolf dokładnie prosze o kogo chodzi , z kim chcesz porozmawaić. I dlaczego?O przekrętach ? Ludzie się boją ujawniać, nigdy nie wiadomo jaka kara ich za to spotka. Choć powinno sie dokładnie spenetrować przepisy - księgowa ma prawo prywatyzować przed dyrektorem ( nawet tym od roku?) Nie powiadamiając o tym Rady Pedagogicznej. W tajemnicy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zainteresowany(2002-01-23)
 • Referacik. Czy Tobie nie przyfarciło ?! - może to ty zostałeś właścicielem pięknego budyneczku po żłobku nr1? I tyle - guzik mnie obchodzi czy dotarło to do Ciebie, ale ludzi to już z Ciebie nie będzie. Myśl tak dalej - ekonomie. Życzę Ci jednego: - Znajdź się na "trawie" - to Ci rura ostygnie!!! Pozdrawiam przez qpę kamieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Życzliwy do bólu(2002-01-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost
Obraz na płótnie
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety czarno białe Black&White