Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedszkole przyjazne dzieciom

Dzisiaj (13 stycznia) odbyło się uroczyste otwarcie nowego „skrzydła” w Przedszkolu Specjalnym nr 1 przy ul. Polnej. Zobacz fotoreportaż .

Gościom pokazano prezentację multimedialną, ukazującą diametralne zmiany, jakie zaszły na przełomie ostatnich dwóch lat w wyglądzie przedszkola, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
     Były podziękowania i kwiaty dla osób, które przysłużyły się zrealizowaniu tego przedsięwzięcia. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, kuratorium oświaty, a także pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych oraz dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego –przy ul. Polnej. Na uroczystość przybyli również rodzice, którzy podsumowali spotkanie słowami: „Efekty rehabilitacji są najbardziej widoczne dla nas, rodziców. Pomimo, że jest tych dzieci jest niewiele, to ich potrzeby są ogromne” (chodziło o powstanie sali rehabilitacyjnej z prawdziwego zdarzenia).
     - Widać, że miasto zauważa potrzeby niepełnosprawnych dzieci - dodała jedna z matek. Miasto przeznaczyło na modernizację przedszkola 364 tys. złotych.
     

 


     Podczas wizyty dzieci zaprezentowały przedstawienie, a na koniec wszystkich gości zaproszono na uroczyste przecięcie wstęgi. Goście byli zachwyceni przemianą placówki, która stała się przyjazna dla dzieci, rodziców i środowiska.
     W dobudowanym „skrzydle” budynku znajduje się sala rehabilitacyjna, gabinet logopedy i psychologa, a także największa chluba przedszkola - platforma do przewożenia osób niepełnosprawnych. Wszystko zgodnie ze standardami unijnymi. Modernizacja nowej placówki przebiegała w dwóch etapach w okresie dwóch lat. Najpierw przedszkole otrzymało jedno „skrzydło”, a później drugie zostało dobudowane.
     Do przedszkola uczęszcza 24 dzieci, które są pod opieką trzech specjalistów: psychologa, logopedy i rehabilitanta, a także siedmiu nauczycieli i czworo pomocników nauczycieli. Dzieci podzielone są na cztery grupy ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Są dwie grupy z dziećmi z autyzmem w wieku od 3 do 8 lat. Dwie pozostałe grupy to dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi w wieku od 3 do 10 lat.
     Placówka posiada warunki do przyjęcia jeszcze kilkoro dzieci, wystarczy orzeczenie o niepełnosprawności z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej.
     Kontakt: Przedszkole Specjalne nr 1, ul. Polna 8A, tel. 055 234 56 31.

Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem
Naszywki