Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przekop jednoczy

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie dotyczące problematyki budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Z zaproszenia prezydenta Henryka Słoniny skorzystali elbląscy parlamentarzyści, przedstawiciele partii politycznych, związków zawodowych, stowarzyszeń oraz powiatu elbląskiego i gminy Elbląg.

- Uznając, że wspólnym celem jest doprowadzenie do wykonania budowy kanału, uczestnicy spotkania zgodnie ustalili, że potrzebne jest podejmowanie wszelkich działań formalnych i promocyjnych ponad podziałami politycznymi, jedność myślenia i konsekwencja w działaniu - informuje o efektach spotkania rzecznik prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska. - Wszyscy uczestnicy dyskusji uznali wpisanie projektu przekopu w priorytetowe działanie Rządu RP za przełom w wieloletnich staraniach o tę inwestycję i szansę, której nie można zaprzepaścić. Jako priorytet uznano starania o jak najszybsze doprowadzenie do opracowania raportu oddziaływania tej inwestycji na środowisko oraz sporządzenie studium wykonalności. Za niezbędne uznano również prowadzenie akcji promocyjnych, zarówno wśród mieszkańców Elbląga, jak i całego regionu, między innymi poprzez szeroką informację merytoryczną oraz zbieranie podpisów i deklaracji za budową kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.
     Wspólne oświadczenie w sprawie budowy kanału przez Mierzeję podpisali m.in.: senatorowie RP Elżbieta Gelert (PO) i Sławomir Sadowski (PiS), posłowie na sejm Leonard Krasulski (PiS) i Witold Gintowt-Dziewałtowski (SLD), przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Janusz Nowak, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Mirosław Kozłowski, przewodniczący Rady Międzypowiatowej OPZZ Kazimierz Polak, wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk, starosta elbląski Sławomir Jezierski, prezydent Elbląga Henryk Słonina, dyrektor Zarządu Portu w Elblągu Julian Kołtoński, Antoni Drelich (PiS), Jerzy Wcisła (PO) oraz Wiesław Wiśniewski (Stowarzyszenie Rozwój i Praca).
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I o to chodzi. W końcu normalna wieść. W sprawach nadrzędnych dla Elbląga wszyscy mówią jednym głosem. Tak trzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-29)
 • Deklaracje i podpisy już są, teraz pozostaje Wam Panie i Panowie wspólnie działać w imieniu mieszkańców akwenu Zalewu Wiślanego i dopiąć tego, co jest założone!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Matko(2006-09-29)
 • Wreszcie jakiś konkret. Oby na tym nie skończyli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ..(2006-09-29)
 • Wzruszyem się...to takie urocze..podniosłe...altruistyczne....siorp!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  f(2006-09-29)
 • Oni czytają nasza skrybowinę!!! Ja -"chello" i "ciekawski" zakładamy spółkę. Bierzemy na trzeciego psa sąsiada -Krecika i w podczas urlopu zrobim kawał wykopu na mierzejce rzecz jasna. Krecik swietnie podkopuje a Ciekawski ma dwa stare wiadra i połamane łopaty.Kapitał wykłada teściowa.Damy rade ... Będziemy skuteczniejsi od bezradnych. Po co ankieta dotycząca przekopu ? Każdy idiota wie ,że dla Elbląga to być albo nie być . Szkoda czasu i atłasu .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  chello(2006-09-29)
 • Chyba się troche zapędziłaś Chello. Nie każdy, kto na sprawę przekopu patrzy inaczej jest idiotą. Prawda jest jak dwoje oczu. Jednym okiem też widać, ale rzeczywistość ma głębszy wymiar niż się wydaje cyklopom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Panzerzug(2006-09-29)
 • ~czy rzeczywiście przekop jednoczy? Kiedy dojdzie do tego przekopu (w co osobiście wątpię) każdy z sygnatariuszy będzie twierdził, że stało się tak dzięki niemu. I od nowa będzie rozdział. Tacy jesteśmy my Polacy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fortissimus(2006-09-29)
 • Dzisaij Rosj wyszla z inicjatywa nowej ustawy zeglugowej - wiec chyba przekop zmiekczyl rure ruskim!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-29)
 • Witam Cię Pancerzyg! Jakże się cieszę ,że Cię czytam. Powalasz mnie swoim intelektem i nie mam argumentów. Nie mów mi tylko ,że My z Ciekawskim będziemy ten przekop robic w urlopie a ty go będziesz w ferie zasypywał . Bardzo byś mnie rozczarował. Nie lubię syzyfowej roboty..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  chello(2006-09-29)
 • akwen z oknem mamy. Od ruskich z Bałtyjska kupmy ze cztery krążowniki i napadnijmy na Szwedów, gdy się poddamy w niewoli będzie nam dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  strategus(2006-09-29)
 • Byłem na weekendowym wypadzie do Kadyn, odwiedzając nowouruchomioną Riwierę w obrębie starego portu kadyńskiego. Tam widać perspektywę rozwoju. Jak przyjedzie z E-ga 40 do 50-ciu samochodów, to wszyscy się zmieszczą i za kubkiem kawy nie trzeba stać w kolejce. Jak przyjedzie 300 samochodów, to zatka się wszystko, łącznie z kiblami. Taka frekwencja z samej okolicy, to nic wielkiego, w końcu za miedzą dosyć duże miasto. Napewno właściciele zainwestują zyski w rozbudowę tej mariny i w tym momencie pojawia się problem przekopu, który po wykonaniu może dostarczyć klienteli z całego Bałtyku, a co za tym idzie pracę i dochody dla regionu. Już dzisiaj kilka osób miało pracę, w miejscu ubogim w możliwości zatrudnienia. Samo miasto Elbląg nie jest w stanie wygenerować takiego popytu na usługi rekreacyjne, tak samo jak nie utrzyma się własnego sklepu, robiąc w nim samemu zakupy. Wpuszczenie na Zalew dużej turystyki morskiej może dać właściwy power.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  RulerofBlaircourt(2006-09-29)
 • Sukces ma wielu ojców. Największe zasługi w ostatnich latach dla promowania idei przekopu przez mierzeje ma Marek Serdyński. Jeden z liderów Platformy w Elblągu. Człowiek wielkiej skromności, który zawsze mówił ze promowanie przekopu powinno być apolityczne. O jego zasługach wiedza ci, którzy od lat starają się doprowadzić do konkretnych decyzji i działań ,aby kanał wybudować. Od kilku lat jest on motorem napędowym większości działań związanych z przekopem. Wielkie zasługi ma też starosta Powiatu Elbląskiego Sławomir Jezierski. Bo to starostwo było bazą i wsparciem ludzi działających na rzecz przekopu. A urzędnicy ze starostwa wykonali mnóstwo pracy. Wielokrotnie poświęcając swój czas wolny. Tu osobiście dziękuje pani Stanisławie Pańczuk. Wykonała ogrom mrówczej pracy. I trzeba też wspomnieć o jeszcze o Jerzym Wciśle. Redagowane przez niego opracowanie jest ważnym materiałem do promowania idei i wiedzy o przekopie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Woj Ławrynowicz(2006-09-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III