Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przeważają kobiety

Obwód kaliningradzki jest bardzo atrakcyjnym regionem dla zdecydowanych i aktywnych ludzi z głębi Rosji, szukających swojego szczęśliwego, wymarzonego miejsca. Migracja ludności stała się też przyczyną znacznego wzrostu liczby mieszkańców tej nadbałtyckiej enklawy.

Według przeprowadzonego spisu ludności w obwodzie kaliningradzkim mieszka ponad 955 tysięcy ludzi. Na terenie obwodu mieszkało także ponad tysiąc obywateli państw obcych, którzy zostali objęci ogólnorosyjskimi spisem powszechnym.
     Wzrosła również liczba mieszkańców stolicy obwodu. Wstępne podsumowanie spisu wykazało, że Kaliningrad obecnie zamieszkuje ponad 430 tys. mieszkańców, ponad 30 tys. więcej niż w czasie poprzedniego spisu, jaki został przeprowadzony w roku 1989.
     Dane te pokazują, że w porównaniu z ostatnim spisem liczba mieszkańców obwodu kaliningradzkie wzrosła o 84 tys. Wzrost ten nastąpił nie dzięki zwiększonej liczby narodzin, ale właśnie dzięki przybyszom, którzy przyjechali nad Bałtyk głównie z terenu byłych republik Związku Radzieckiego.
     W miastach obwodu mieszka ponad 741 tys. Nadal wśród mieszkańców całego obwodu kaliningradzkiego przeważają kobiety - jest ich prawie 499 tys., a liczba mężczyzn przekroczyła 456 tys.
     Na terenie obwodu kaliningradzkiego, części byłych Prus Wschodnich, które przypadły ZSRR po zwycięskiej wojnie, mieszkało we wrześniu 2002 r. niecałe 6 tys. osób narodowości niemieckiej. Jak podkreśla agencja Rosbałt, spośród mieszkańców obwodu kaliningradzkiego największą grupę narodowościową stanowią Rosjanie - nad Bałtykiem żyje ich przeszło 764 tys., co stanowi ponad 80 proc. ogółu ludności.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem