Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przewodnik wyborczy: Na kogo głosować?

Elbląg, Przewodnik wyborczy: Na kogo głosować?

Już w najbliższą niedzielę Polacy zdecydują, której partii powierzą ster państwa. Taki jest główny cel wyborów parlamentarnych, jednak my, w Elblągu, mamy ważniejsze powody, dla których na jednych kandydatów głosować powinniśmy, a na drugich nie. Chodzi przede wszystkim o to, aby wybrać osoby, które będą miały realną możliwość być co najmniej tak skuteczne dla Elbląga, jak w mijającej kadencji Poseł Elżbieta Gelert.

O głosy elblążan będzie ubiegało się łącznie 143 kandydatów, w tym 81 mężczyzn i 62 kobiety. Co ciekawe, średnia wieku ubiegających się o mandat poselski w naszym okręgu wyborczym to 42 lata. Kandydaci są zaszeregowani w 10 komitetach wyborczych. Przy czym wydaje się, że największa rywalizacja odbędzie się między pierwszym i drugim komitetem, czyli klasyczna wojna między PiS i Platformą Obywatelską.
     Warmia i Mazury od 10 lat są bastionem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich ogólnopolskich wyborach (wybory prezydenckie 2015) to właśnie kandydat tej partii – Bronisław Komorowski zdobył największe poparcie w naszym okręgu.
     4 lata temu, podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, najlepszy wynik w okręgu wyborczym wśród wszystkich kandydatów uzyskała Elżbieta Gelert, startująca z nr 3 na liście PO. Zdobyła wówczas zaufanie 15 901 głosów. Wygrała z takimi osobami jak Sławomir Rybicki, późniejszy minister w Kancelarii Prezydenta Komorowskiego (13 644 głosy), Leonard Krasulski – poseł PiS (12 970 głosów), czy Wojciech Penkalski – poseł najpierw Ruchu Palikota, potem niezrzeszony, a obecnie na politycznej emeryturze (prawie 10 000 głosów), a wszyscy wymienieni startowali z pierwszych miejsc, co zawsze dodaje kilkanaście procent głosów…
     Jeśli chodzi o pracę w samym parlamencie tutaj znowu należałoby wyróżnić Elżbietę Gelert. W tej kampanii wyborczej jest jedynym kandydatem, którego zasług m.in. przy Małym Ruchu Granicznym, przyspieszeniu budowy S7, czy wkładu w Pakiet Onkologiczny i program In Vitro nikt nie kwestionuje.
     Konkurenci mają duży problem ze znalezieniem czułego punktu posłanki, więc posiłkują się utożsamianiem Pani Gelert tylko z PO, anonimowymi donosami do mediów odnośnie rzekomej współpracy z karanym dziennikarzem lub niedoprowadzeniem do uruchomienia odpraw fitosanitarnych, chociaż zorientowani wiedzą, że posłanka załatwiała wszelkie rozporządzenia, często nie mogąc się dodzwonić do… samego portu.
     Wydaje się, że dla wielu osób rywalizacja z Elżbietą Gelert to kwestia ambicji, często zbyt agresywnie rozumianych. Tymczasem trudno dziś znaleźć równie dobrego kandydata. Po pierwsze Elżbieta Gelert spośród obecnych posłów z naszego okręgu jest najaktywniejsza na każdym polu, nawet na Facebooku. Dla nas, elblążan, oczywistym walorem jest też fakt, że jako jedyna na swojej liście faktycznie mieszka i pracuje w Elblągu. Po drugie wśród wszystkich kandydatów posiada największe doświadczenie, ścieżki oraz kontakty w Warszawie, które gwarantują kontynuację dobrych dla miasta działań w stolicy. Po trzecie i w końcu najważniejsze… Elżbieta Gelert nigdy nas nie zawiodła i sumiennie realizowała wszystkie swoje obowiązki – w Szpitalu Wojewódzkim, Radzie Miasta oraz w Sejmie.
     Ja zagłosuję na Elżbietę Gelert i polecam to każdemu, kogo bardziej od partyjnych szyldów obchodzi los Elbląga.
     
     Michał W. 
     
     
     
Materiał sfinansowany przez KW Platforma Obywatelska RP
     
     
------------Ogłoszenie wyborcze------------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem