Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Przy ul. Chopina powstał nowy żłobek

 
Elbląg, Przy ul. Chopina powstał nowy żłobek fot. AD
Rek

Dzięki rządowemu programowi „Maluch” oraz wsparciu z budżetu miasta przy ul. Chopina powstał nowy żłobek. Obiekt został wyremontowany, nowocześnie wyposażony, a opieką obejmuje 50 małych elblążan. Dziś (15 lutego) żłobek uroczyście otworzył wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Zobacz zdjęcia.

Budynek, który wcześniej należał do elbląskiego hospicjum (a w którym jeszcze wcześniej działał żłobek) został wyremontowany i nowocześnie wyposażony, by spełniał standardy odpowiednie dla placówki żłobkowej. Jest przyjazny maluchom i ich rodzicom, kolorowy, w którym opiekę nad dziećmi sprawuje wyszkolona kadra. W filii żłobka miejskiego nr 4 utworzono 50 miejsc dla najmłodszych elblążan. Było to możliwe dzięki wsparciu z budżetu miasta, a także rządowemu programowi „Maluch”, z którego na ten właśnie żłobek przeznaczono 238 tys. 400 zł.
     - To fajny pomysł na partnerstwo rządowo-samorządowe – mówił podczas dzisiejszego uroczystego otwarcia żłobka prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. – Otrzymaliśmy dotację celową plus środki z budżetu miejskiego, dzięki którym udało się stworzyć w Elblągu 65 nowych miejsc dla najmłodszych. To także 18 nowych miejsc pracy. Na dzień dzisiejszy w naszym mieście jest 325 miejsc w żłobkach.
     Czy to zaspokaja potrzeby elblążan?
     - Na dziś powinno zaspokajać oczekiwania rodziców– mówił Grzegorz Nowaczyk. - Jednak musimy ratować Elbląg, bo liczba zgonów przewyższa w każdym miesiącu liczbę urodzeń . Zróbmy coś z tym. Zachęcam – dodał z uśmiechem prezydent. - Stoimy w obliczu kryzysu energetycznego, będziemy wyłączać prąd i być może – tak, jak w latach 80-tych ubiegłego wieku – wpłynie to korzystnie na wyniki demograficzne w naszym mieście – tu już zażartował.
     Z powstania nowego żłobka w Elblągu, a także ze współpracy z naszym samorządem zadowolony jest wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski: - Przykład tej filii żłobka jest typowym przykładem dla innych samorządów, że partnerstwo rządowo-samorządowe daje efekt zdecydowanie dodatni – mówił. – Gratulowałem już prezydentowi i radnym, którzy dokonywali zmian w budżecie po to, by utworzyć potrzebnych 50 miejsc pobytu dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Zachęcam także innych do korzystania z przykładu Elbląga – dodał. - Te pieniądze nie zostały jeszcze wykorzystane w całości przez ministerstwo pracy i polityki społecznej. Program 3-letni daje szansę, by inne samorządy też zdecydowały się na taki ruch, aby tworzyć miejsca żłobkowe.
     Wojewoda przyjechał do maluchów z prezentami. W sporej paczce znalazły się m.in. kolorowe klocki.
     - Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, jak mówił Janusz Korczak – zakończył prezydent Grzegorz Nowaczyk.
     Filia żłobka przy ul. Chopina oferuje opiekę nad dziećmi w godz. od 5.30 do 17. Dyrektorem, zarówno żłobka nr 4, jak i filii jest Bożena Marcinkian. Placówką przy ul. Chopina zarządza Iwona Umpirowicz.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki