Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Przy ul. Chopina powstał nowy żłobek

 
Elbląg, Przy ul. Chopina powstał nowy żłobek fot. AD
Rek

Dzięki rządowemu programowi „Maluch” oraz wsparciu z budżetu miasta przy ul. Chopina powstał nowy żłobek. Obiekt został wyremontowany, nowocześnie wyposażony, a opieką obejmuje 50 małych elblążan. Dziś (15 lutego) żłobek uroczyście otworzył wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Zobacz zdjęcia.

Budynek, który wcześniej należał do elbląskiego hospicjum (a w którym jeszcze wcześniej działał żłobek) został wyremontowany i nowocześnie wyposażony, by spełniał standardy odpowiednie dla placówki żłobkowej. Jest przyjazny maluchom i ich rodzicom, kolorowy, w którym opiekę nad dziećmi sprawuje wyszkolona kadra. W filii żłobka miejskiego nr 4 utworzono 50 miejsc dla najmłodszych elblążan. Było to możliwe dzięki wsparciu z budżetu miasta, a także rządowemu programowi „Maluch”, z którego na ten właśnie żłobek przeznaczono 238 tys. 400 zł.
     - To fajny pomysł na partnerstwo rządowo-samorządowe – mówił podczas dzisiejszego uroczystego otwarcia żłobka prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. – Otrzymaliśmy dotację celową plus środki z budżetu miejskiego, dzięki którym udało się stworzyć w Elblągu 65 nowych miejsc dla najmłodszych. To także 18 nowych miejsc pracy. Na dzień dzisiejszy w naszym mieście jest 325 miejsc w żłobkach.
     Czy to zaspokaja potrzeby elblążan?
     - Na dziś powinno zaspokajać oczekiwania rodziców– mówił Grzegorz Nowaczyk. - Jednak musimy ratować Elbląg, bo liczba zgonów przewyższa w każdym miesiącu liczbę urodzeń . Zróbmy coś z tym. Zachęcam – dodał z uśmiechem prezydent. - Stoimy w obliczu kryzysu energetycznego, będziemy wyłączać prąd i być może – tak, jak w latach 80-tych ubiegłego wieku – wpłynie to korzystnie na wyniki demograficzne w naszym mieście – tu już zażartował.
     Z powstania nowego żłobka w Elblągu, a także ze współpracy z naszym samorządem zadowolony jest wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski: - Przykład tej filii żłobka jest typowym przykładem dla innych samorządów, że partnerstwo rządowo-samorządowe daje efekt zdecydowanie dodatni – mówił. – Gratulowałem już prezydentowi i radnym, którzy dokonywali zmian w budżecie po to, by utworzyć potrzebnych 50 miejsc pobytu dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Zachęcam także innych do korzystania z przykładu Elbląga – dodał. - Te pieniądze nie zostały jeszcze wykorzystane w całości przez ministerstwo pracy i polityki społecznej. Program 3-letni daje szansę, by inne samorządy też zdecydowały się na taki ruch, aby tworzyć miejsca żłobkowe.
     Wojewoda przyjechał do maluchów z prezentami. W sporej paczce znalazły się m.in. kolorowe klocki.
     - Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, jak mówił Janusz Korczak – zakończył prezydent Grzegorz Nowaczyk.
     Filia żłobka przy ul. Chopina oferuje opiekę nad dziećmi w godz. od 5.30 do 17. Dyrektorem, zarówno żłobka nr 4, jak i filii jest Bożena Marcinkian. Placówką przy ul. Chopina zarządza Iwona Umpirowicz.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety z motoryzacją