Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygoda z giełdą, giełda z przygodami...

Elbląg, Przygoda z giełdą, giełda z przygodami... Beatlesi ze szkoły w Boguchwałach (fot. Damian Matwiejczyk).

Pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu odbyła się VII Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda 2006”, czyli pasjonująca wycieczka po regionie, Polsce i świecie. Zobacz fotoreportaż W SP 18.

Choć wczorajszy konkurs przeznaczony był dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, na rozpoczęcie imprezy wiosenny taniec wykonały maluchy z przedszkola „Mali Turyści” w Elblągu. Również opiekunowie uczestniczących w zabawie szkół pokazali swoje możliwości, tańcząc kankana, oczywiście poza konkurencją. Swoje „walory” prezentowały biura turystyczne organizujące wycieczki dla dzieci i młodzieży, były także stoiska straży pożarnej i policji, a ratownicy WOPR instruowali, jak udzielać pierwszej pomocy. Był pokaz tresury psa policyjnego, a także rajd po Bażantarni w poszukiwaniu wiosny.
     Właściwe konkursy odbywały się na sali gimnastycznej i na szkolnych korytarzach. W konkursie „Pasje regionu” zwyciężyli uczniowie Gimnazjum we Fromborku, za nimi byli uczniowie Gimnazjum z Gronowa Elbląskiego, elbląskiego Gimnazjum nr 7 i Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Na konkurs ten składały się występy teatralne i muzyczne, podczas których każda szkoła prezentowała walory turystyczne swojego regionu, wykorzystując zasady marketingu. Szkoły przygotowały także prace plastyczne, prezentacje multimedialne na temat swoich miast oraz pokaz mody ekologicznej. Na scenie można było więc zobaczyć Kopernika, złotą rybkę spełniającą życzenia i kreacje wykonane z lnu, słomy, papieru i folii. Uzupełnieniem tego były wystawy obrazów, rysunków, zdjęć i pamiątek regionalnych.
     W tym samym czasie na szkolnych korytarzach uczniowie podstawówek prezentowali „Świat w zmysłach”. Szkoła z Nowakowa przybliżyła historię, najpiękniejsze zabytki architektury, tradycyjne potrawy i walory turystyczne Włoch; na wycieczkę do Wielkiej Brytanii zapraszali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boguchwałach ucharakteryzowani na członków zespołu „The Beatles”; uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Suchaczu reklamowali Indie. Uczniowie SP 21 w Elblągu zaprezentowali walory Rosji. Na rosyjskim przystanku królowały ucharakteryzowane ruskie „dziewoczki” i drewniane matrioszki. Stoisko pełne było regionalnych pamiątek, instrumentów, oryginalnych gazet i płyt winylowych znanych wykonawców. Polskę i tzw. Małą Wenecję Północy, czyli Barczewo zaprezentowali uczniowie tamtejszej podstawówki. Pięknie wykonane stoisko pełne malowniczych warmińskich krajobrazów, film opowiadający o historii i kulturze miasta, liczne pamiątki regionalne wspierały tradycyjne polskie potrawy - chleb ze smalcem i ogórki kiszone. Uczniowie elbląskiej SP 18 wcielili się w mieszkańców Szwecji. Przy ich stoisku można było zobaczyć wystawę rysunków „Szwecja oczami dzieci”, portrety znanych szwedzkich osobistości – Alfreda Nobla i Astrid Lindgren oraz przedmioty związane z historią i kulturą tego kraju. Dziewczynka przebrana za Pippi przekazała zwiedzającym najważniejsze informacje o Szwedach, św. Łucja opowiedziała swoją legendę, a mali Wikingowie zaprezentowali walkę na miecze. Wszyscy zapraszali do degustacji tradycyjnych potraw, głównie rybnych. W tym konkursie zwyciężyła SP 18 z Elbląga przed SP z Barczewa i SP 21 z Elbląga.
     SP 18 z Elbląga, SP z Barczewa oraz zwycięzcy konkursu „Pasje regionu” - Gimnazjum we Fromborku będą reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale Szkolnej Giełdy Turystycznej, który odbędzie się 20 maja w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Nagrodami w konkursie były także puchary (dla zwycięzców - puchar marszałka województwa Andrzeja Ryńskiego), dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe