UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotowania do Anakondy-18 na ostatniej prostej

 
Elbląg, mjr Krzysztof Olkowski, kpt. Paulina Montewka
mjr Krzysztof Olkowski, kpt. Paulina Montewka

Wczoraj (13 listopada) zastępca dowódcy dywizji, gen. bryg. Karel Rehka przywitał uczestników treningu sztabowego na placu apelowym Pułku Wsparcia Dowodzenia (PWD) DWDP-W.

Trening sztabowy podzielony jest na dwie części. Rozpoczęta 13 listopada część pierwsza treningu zakończy się w piątek, zaś część druga rozpocznie się w następny wtorek (20 listopada). Ogółem przez następne dwa tygodnie żołnierze dowództwa dywizji będą doskonalić umiejętności dowodzenia wielonarodową dywizją w ramach prowadzenia działań bojowych o wysokiej intensywności. Działania prowadzić będą na Polowym Stanowisku Dowodzenia. Obecny trening sztabowy to ostatnie tego typu przedsięwzięcie przed rozpoczynającą się już na początku grudnia drugą fazą certyfikacji.
     W ramach przygotowań do certyfikacji żołnierze DWDP-W przez wiele miesięcy doskonalili procedury oraz wiedzę biorąc udział w ćwiczeniach i szkoleniach w kraju i za granicą. W tym czasie zgrywali się również w poszczególnych komórkach organizacyjnych dowództwa. W ramach przygotowań do certyfikacji najważniejszym sprawdzeniem ich umiejętności było ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. "Saber Strike", podczas którego dowodzili trzema brygadami: 7. Brygadą Zmechanizowaną z Czech, litewską Brygadą Piechoty Zmechanizowanej „Żelazny Wilk” oraz polską 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną.
     Certyfikacja dowództwa dywizji rozpoczęła się tuż po zakończeniu ćwiczenia "Saber Strike". Wtedy to ocenie poddany został proces planowania działań (ang. CRP – Crisis Response Planning) do ćwiczenia "Anakonda - 18". Kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia Pełnej Gotowości była I faza certyfikacji ( tzw. „In barracks”), która została zrealizowana w październiku bieżącego roku. Podczas tej fazy sprawdzeniu zostało poddane ukompletowanie, wyposażenie i przygotowanie komórek funkcjonalnych dowództwa do prowadzenia działań. Cały proces zakończy Faza II (tzw. „Field evaluation”), która odbędzie się już na początku grudnia podczas ćwiczenia "Anakonda".
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama