Poniedziałek 18-06-2018, imieniny Elżbiety, Marka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjmą więcej podań

Około 700 osób będzie pracować podczas narodowego spisu powszechnego w Elblągu. Podania od kandydatów na tzw. rachmistrzów spisowych można składać jeszcze do końca lutego.

Spis zostanie przeprowadzony od 20 maja do 8 czerwca. Zadaniem rachmistrzów będzie przeprowadzenie wśród elblążan specjalnej ankiety. Każdy z nich otrzyma określoną ilość mieszkań do odwiedzenia.
     Podania od kandydatów są przyjmowane w wydziale spraw obywatelskich elbląskiego Urzędu Miejskiego. Można tam także pobrać specjalny formularz zgłoszeniowy. Przed kandydatami stawiane są jednak pewne wymagania. Musi być to osoba, które posiada co najmniej wykształcenie średnie oraz nieposzlakowaną opinię. Do podania należy zatem dołączyć kopię świadectwa lub dyplomu, a przy składaniu podania należy mieć przy sobie oryginał. Rachmistrzem może zostać jedynie osoba bezrobotna, zarejestrowana przez Powiatowy Urząd Pracy.
     Do wyłonienia przyszłych kandydatów został powołany specjalny zespół, w którego skład - oprócz pracowników Urzędu Miejskiego - wejdzie także przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego oraz PUP. Zespół przy wyłanianiu przyszłych rachmistrzów będzie się kierował także sytuacją materialną kandydatów.
     Wyłonieni kandydaci przejdą specjalne szkolenie, z którego zostaną później przeegzaminowani.
     - Tegoroczne testy są dużo trudniejsze od poprzednich - mówi Artur Zieliński, rzecznik miasta. - Dlatego przystąpi do nich więcej kandydatów, niż mamy miejsc. Chcemy nie dopuścić do sytuacji, w której później zabraknie nam ludzi.
     Szkolenie rozpoczną się na początku kwietnia. Potrwają pięć dni.
     Każdy z rachmistrzów ma szansę zarobić od 1000 do 1500 zł. Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych dziesięciu dni przyjmowania podań, zgłosiło się kilkuset kandydatów.
     
     Zobacz także: "Wcześniejszy nabór"

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To jednak informacja o przedwczesnym poborze zgłoszeń podziałała na naszych urzędników... I bardzo dobrze. DZięki temu jakaś szansa powstała... również dla mnie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pan NIkt(2002-02-21)
 • Czyli nie kto pierwszy tylko kto lepszy przy egzaminie z testu. No do nauki robaczki bo rachmistrzami nie zostaniecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czlowiek z Doliny M(2002-02-21)
 • Ale bedzie selekcja - bezrobotny kontra bezrobotny. Miodny wybór. Co ma powiedzieć urzędnik rozpatrując takie podania - może kryterium brzmienia nazwiska i wyglądu? Jawna kpina z zasad rekrutacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BUBA(2002-02-21)
 • Moze jestem monotematyczny ale ja nadal pozostaje przy swoim. Kto pierwszy ten lepszy ( no zamotanych skreslamy od reki )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czlowiek z Doliny M(2002-02-21)
 • Pierwsze dwie setki to będą znajomi, rodzina, sąsiedzi, pociotki i inne tego typu postacie w jakiś sposób powiązane z szacowną komisją. A reszta ? Też dostaną fuchę po znajomości. (hi)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MCH(2002-02-21)
 • Chwała "Solidarności" , że wywołała temat i doprowadziła do zmiany decyzji . Nadal jednak nie odpowiedziano dlaczego nie ma naboru w marcu , dlaczego urzędnicy SLD próbowali skoku na kasę , kto poniesie zas całą aferę odpowiedzialność ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ENDI(2002-02-22)
 • Ludzie. Co wy gadacie? Nie macie pojęcia o czym mowa. Solidarność - mąciciele regionalni i krajowi. Jak coś się burzy to jest OK. Solidarność podzieliła bezrobotnych na tych z Solidarności i pozostałych. Teraz widac jak niektórzy mają w du... chodzenie na "Pośredniak" i czytanie czegokolwiek. Ja byłem w PUP i przeczytałem ogłoszenie o naborze - poszedłemdo UM i złożyłem podanie. Kozłowski z ZR Solidarności musi mącić bo to jego natura jak i natura całej Solidarności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BUBA(2002-02-22)
 • BUBA: Aplauz , aplauz i zaakceptowanie:-))))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  prezes(2002-02-22)
 • A ja jestem już zmęczony tym wszystkim jak byś człowieku nie zrobił i tak będzie źle. Nie żebym bronił urzędników. Ale wszystko idzie w złym kierunku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czlowiek z Doliny M(2002-02-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 5
AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%
AMK meble biurowe