Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyrodnicy nad Tugą

Elbląg, Przyrodnicy nad Tugą

W czasie Tuga Bioblitz będzie działało terenowe laboratorium z wyposażeniem do prezentacji audiowizualnych na ekranach - bezpośrednio z mikroskopów i kamer laboratoryjnych. Będzie można na żywo podglądać pracę naukowców, zadawać pytania i zapoznać się z relacjami z badań.

Serdecznie zapraszamy na zawody w badaniu bioróżnorodności rzeki Tuga Bioblitz 2011, które odbędą się 3 czerwca w Nowym Dworze Gdańskim na terenie Żuławskiego Parku Historycznego ul. Kopernika 17.
     
     Program:
     
     Praca zespołów naukowców na Tudze:
– godz. 5-7 – obserwacje ornitologów: przejście i przepłynięcie odcinka rzeki w granicach miasta, rejestracja zaobserwowanych ptaków;
– godz. 7-10 – prace badawcze zespołów botaników i zoologów: zbieranie i rejestracja roślin i zwierząt w rzece i na jej brzegach (w granicach miasta).
     
     Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach (Żuławski Park Historyczny, ul. Kopernika 17):
– godz. 8.30-13.30 – pokazy filmów przyrodniczych o Bioblitzu 2009, Tudze i Żuławach (Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego, ul. Kopernika 17);
– godz. 8.30 – pierwsze prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą;
– godz. 10 – uroczyste otwarcie zawodów Tuga Bioblitz.
– godz. 9.30-14 – prezentacje bioróżnorodności rzeki Tugi dla szkół i wszystkich zainteresowanych osób (godziny prezentacji: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30): prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą; prezentacje nietoperzy i małych ssaków; prezentacje ciekawych okazów roślinności z i znad Tugi przez zespół botaników; prezentacje fauny odnalezionej lub zaobserwowanej przez zespół zoologów.
– godz. 14 – podsumowanie zawodów, podliczenie i podanie wyników Tuga Bioblitz.
     
     Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach poprowadzą naukowcy, m.in. z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Grupy Badawczej Ptaków Wodnych „Kuling”.
     Zapraszam w imieniu Salwinia Ekoklubu.
     
     Więcej informacji na www.tuga.info.pl.
     Kontakt w sprawach organizacyjnych: Mariola Mika, tel. 505 433 202 lub 55 247 57 33, e-mail: biuro@klubnowodworski.pl.
     Kontakt w sprawach organizacyjnych – grupy szkolne: Edyta Kozakiewicz, tel. 513 829 291.
Marek Opitz, prezes Klubu Nowodworskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 5
AMK Szkło ozdobne 6
AMK-Recepcja