Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przystanek historia przy Mierosławskiego

 
Elbląg, Przystanek historia przy Mierosławskiego
Rek

- Przystanki Historia powstają najczęściej w miejscach, w których nie ma siedzib ani delegatur Instytutu Pamięci Narodowej – wyjaśniał na początku roku Karol Nawrocki z gdańskiego oddziału IPN. - Podjęliśmy decyzję, że taki przystanek powstanie w Elblągu. Początkowo wskazywano na lokalizację w Galerii EL, ale otwarcie nastąpi 9 listopada w klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Mierosławskiego.

Plany się opóźniały, bo...:  - Zmiana legislacyjne w IPN (nie w sensie negatywnym, a raczej rozumiane jako potrzeba dostosowania instytucji do nowych zasad) oraz pewne problemy logistyczno - organizacyjne w samym Elblągu spowalniają naszą misję. Niemniej otworzymy nasz punkt w Państwa mieście - zapewniał w sierpniu Karol Nawrocki.
     Teraz jest konkret. W Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Elblągu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tu prowadzone lekcje i warsztaty dla uczniów, organizowane wernisaże, szkolenia dla nauczycieli, pokazy filmów, a także spotkania z badaczami i świadkami historii.
     Otwarcie nastąpi 9 listopada, ale wcześniej, 7 listopada w klubie przy Mierosławskiego odbędzie się promocja książki IPN "Mapa terroru. Śladami zbrodni komunistycznych w województwie gdańskim (1944–1956)". Później, bo 1 grudnia z kolei wykład o wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce (Arkadiusz Kazański, IPN Gdańsk), a 20 grudnia wykład o masakrze grudniowej w 1970 r. (Bartosz Januszewski, IPN Gdańsk). O terminach spotkań będzie można przeczytać na stronie internetowej gdansk.ipn.gov.pl (dział aktualności).
     
     IPN zaprasza na otwarcie Przystanku Historia w Elblągu. 9 listopada o godz. 17. Wstęp wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Kolejna odsłona pisowych chciejstw w historii. .. .. mimo faktu wymordowania ponad 200 000 Polaków przez ukraińskie UPA ograniczyli się do, ,motykowych danych, ,. .. .teraz to dopiero dadzą, ,czadu, ,. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 7
  (2016-10-24)
 • Czy już obwieszono plakatami cały Elbląg, żeby poszli zobaczyć prezesa, Jarosława Wielkiego, który obalił komunizm?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  Siasiustasiu(2016-10-24)
 • Czy już obwieszono plakatami cały Elbląg, żeby poszli zobaczyć prezesa, Jarosława Wielkiego, który obalił komunizm?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 3
  Siasiustasiu(2016-10-24)
 • a moą by tak wspomnieć ilu Ukraińskich chłopek, chłopów i dzieci zakatowała nasza szlachta nie ponosząc zadnej odpowiedzialności? Pomyślałeś o tym? Nie wiesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  Siasiustasiu(2016-10-24)
 • Ludobójstwo na Kresach było straszne. Od cięcia piłą poprzez rozcinanie brzuchów siekierami, odcinanie kończyn, wieszanie na sztachetach płotów, po najzwyklejsze kłucie nożem. .. .. Kapłani grekokatoliccy dokonywali obrządków pogrzebu POLSKI poprzez zakopywanie mundurów, sztandarów, insygniów polskiego wojska z celebrą należną nieboszczykom. .. . Polska Szeptycki został ukraińskim arcybiskupem i był wyjątkowo gorliwym, ,ukraińcem, ,. Świecił wojska i sztandary SS Galicien i innych jednostek ukraińskich jakie walczyło ramie w ramie z hitlerowskim Wermahtem. .. przeciw Polakom. W jego intencji odprawiono msze w elbląskim kościele greko-katolickim. I to całkiem niedawno. Państwo ukraińskie powstało na bazie wynurzeń Doncewa ogłoszonych w roku 1936 - to prawie, ,Mein Kampf, ,Hitlera dla ludzi zamieszkałych na Rusi Kijowskiej. I od tego momentu należy określenie Ukraina od bycia na, ,kraju, ,ziem. .. .Razem to wyjątkowo paskudne mieszanie w historii. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-02-23)
 • Wiarygodność informacji IPN mierze wiarygodnością publikowanych dokumentów w sprarwie Leonarda Krasulskiego. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-02-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z dmuchawcami
Fototapety z erotyką
Fototapety z tańcem
Fototapety do siłowni/fitness club