Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ptasi Piknik w weekend

Elbląg, Ptasi Piknik w weekend

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych DRAPOLICZ  zapraszają na Ptasi Piknik organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków w pierwszy weekend października.

Jest to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody jakim jest jesienna migracja ptaków.
 
     PROGRAM PTASIEGO PIKNIKU
     Sobota/Niedziela 9:00-16:00
     Spotykamy się na Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka (ok. 5 km. za Krynicą Morską, przy głównej drodze w stronę miejscowości Piaski). Na miejscu, w punkcie informacyjnym proponujemy zarejestrować się i pobrać kartę uczestnika. Po rejestracji zapraszamy na:
     -  punkt morski- obserwacja migrujących ptaków morskich - zwykle intensywniejszy przelot notujemy do godziny 12 więc warto od tego punktu zacząć – tam członkowie Stowarzyszenia Ochrony Sów opowiedzą zapewne też o „sowach morskich",
     - punkt na szczycie wydmy (górze „Pirata")  -  gdzie będziemy obserwować i liczyć ptaki (wróblowate i szponiaste) migrujące nad lasem  i Zalewem Wiślanym ze Stowarzyszeniem Drapolicz,
     -  punkt naukowo-badawczy- wspólne obrączkowanie ptaków,
     -  punkt edukacji przyrodniczo-leśnej – quizy i konkursy na temat lasu, przyrody i gospodarki leśnej w Lasach Państwowych  organizowanych przez Nadleśnictwo Elbląg,
     -  punkt edukacji fotograficznej  - nauka podstaw fotografii przyrodniczej razem z Parkiem Krajobrazowym Mierzei Wiślanej,
     -  punkt Trójmiejskiej Grupy OTOP - konkursy, materiały pomocne w rozpoznawaniu ptaków, warsztaty terenowe z rozpoznawania ptaków,
     -  punkt WWF - ciekawostki z życia fok i morświnów oraz innych zwierząt Morza Bałtyckiego,
     Na polanie piknikowej znajdziemy również stanowisko Fundacji Akcji Bałtyckiej, Ptaków Polski, Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Grupy Kuling, z dużą ilością ciekawych materiałów i informacji.
                Wszystko w doborowym towarzystwie i pod okiem doświadczonych ornitologów oraz miejscowych leśników. Migrujące ptaki będą skrupulatnie liczone i zapisywane. W punkcie centralnym będzie płonęło ognisko, gdzie organizatorzy zapewniają:
     poczęstunek,
     loterię fantową,
     opowieści o ptakach, lesie i przyrodzie oraz
     dziesiątki tysięcy ptaków nad głową.
 W powrotnej drodze zapraszamy również na punkt Akcji Bałtyckiej – (1 km przed Krynicą Morską jadąc od strony Stegny) gdzie będziemy mogli uczestniczyć w akcji obrączkowania drobnych ptaków wróblowatych.
     Osoby o naturze sowiej zapraszamy wieczorową i nocną porą na Akcję Sowy Mierzei – na Piszczka (Przebrno, ul. Wiejska 18) gdzie Stowarzyszenie Ochrony Sów kolejny sezon bada migrację niezwykle tajemniczej grupy ptaków.
 W trakcie Ptasiego Pikniku odbędzie się także konkurs fotograficzny.
     Więcej szczegółów na temat Ptasiego Pikniku można znaleźć na stronach internetowych i profilach fb Nadleśnictwa Elbląg i Stowarzyszenia Drapolicz.
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna