Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pukin musi przeprosić

Elbląg, Pukin musi przeprosić Dziś, w trybie wyborczym, w sądzie spotkali się kandydaci na radnych Piotr Macutkiewicz i Edward Pukin (fot. AD)
Rek

Dziś (16 listopada) Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatrzył w trybie wyborczym wniosek Piotra Macutkiewicza przeciwko Edwardowi Pukinowi (obaj kandydują do Rady Miejskiej). Pukin na łamach jednego z portali internetowych w komenatrzach opisał go m.in. jako „człowieka z wieloma zarzutami: korupcji, fałszowania podpisów, namawiania do przestępstwa, wyłudzenia, szantażu”. Sąd nakazał przeprosiny, sprostowanie oraz wpłatę tysiąca złotych na konto Fundacji Elbląg.

Już po raz drugi elbląski sąd musiał rozstrzygnąć w trybie wyborczym spór między kandydatami w wyborach samorządowych. Wcześniej przed obliczem Temidy stanęli ubiegający się o fotel prezydenta Elbląga Witold Gintowt-Dziewałtowski i Henryk Słonina. Wniosek został jednak oddalony. Tym razem wniosek w trybie wyborczym złożył kandydat na radnego Piotr Macutkiewicz przeciwko również ubiegającemu się o mandat radnego Edwardowi Pukinowi.
     Na łamach jednego z portali internetowych ukazał się wywiad z Piotrem Macutkiewiczem, kandydatem z ramienia Elbląskiego Dobrego Samorządu, a także szefem sztabu wyborczego Henryka Słoniny. W komentarzach zabrał głos Edward Pukin, który startuje w wyborach z listy Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego. Nazwał Macutkiewicza m.in. „człowiekiem z wieloma zarzutami (korupcji, fałszowania podpisów, namawianie do przestępstwa, wyłudzenie i szantaż)”, z których opisany miał się rzekomo „wykręcić" przed organami sprawiedliwości. Macutkiewicz skierował wniosek do sądu. Jak wyjaśniał jego pełnomocnik „Treści opublikowane odnoszą się do Piotra Macutkiewicza jako kandydata na radnego. Wyraźnie chodzi w nich o mydlenie oczu wyborcom, co oznacza, że jest to element negatywnej gry wyborczej i próba zdyskredytowania osoby kandydata w oczach wyborców”.
     Pukin chciał oddalenia wniosku, bo, jak tłumaczył treści przez niego opublikowane nie kwalifikują się do rozpatrywania w trybie wyborczym i powołał się na decyzję kieleckiego sądu z dn. 10 listopada 2010 r.: - Ten wskazał również , że jeżeli komentarze naruszają dobra osobiste, adresat może dochodzić swoich racji w postępowaniu cywilnym – wskazywał Edward Pukin.
     Dziś (16 listopada) sędzia Arkadiusz Fall zapoznał się z materiałem oraz ogłosił postanowienie:
     - Sąd zakazuje Edwardowi Pukinowi głoszenia nieprawdziwych informacji [chodzi o fragment „to człowiek z wieloma zarzutami (…) – red.], nakazuje ich sprostowanie w ciągu 12 godzin od ogłoszenia decyzji oraz publiczne przeproszenie Piotra Macutkiewicza na łamach wspomnianego portalu internetowego – mówił sędzia Fall. – Edward Pukin ma także wpłacić tysiąc złotych na konto Fundacji Elbląg [Macutkiewicz domagał się 10 tys. zł na cel charytatywny – red.]. Piotr Macutkiewicz nie ma zarzutów kryminalnych i nigdy nie miał – dodał sędzia Fall.
     W uzasadnieniu sędzia wskazał, że sprawa ta ewidentnie powinna być rozpatrywana w trybie wyborczym: - Mamy tu do czynienia z walką wyborczą. Wszystkie osoby kandydujące do Rady Miejskiej walczą o to, co jest w puli, czyli o miejsca, których ilość jest ograniczona. Jeśli mówi się, że kandydat ma szereg zarzutów kryminalnych to zaufanie do tej osoby jest praktycznie żadne. Takie publikacje mogą mieć wpływ na wynik wyborów.
     Po wyjściu z sali sądowej Piotr Macutkiewicz zapowiedział, że z powództwa prywatnego wytoczy Edwardowi Pukinowi sprawę karną.
     Pukin natomiast zapowiedział odwołanie od dzisiejszej decyzji sądu: - Zdecydowanie będę się odwoływał – mówił dziennikarzom. – Nie zgadzam się z tą decyzją i niczego nie muszę udowadniać. Wszystko to, co jest napisane w mojej książce to jest prawda i mam na to dokumenty. Dlatego tak śmiało mogę o tym mówić.
     Na wiadomość o tym, że Piotr Macutkiewicz planuje wnieść pozew prywatny Edward Pukin odpowiedział: - Cieszę się, bo wreszcie wszystko się wyjaśni.
     
     Zobacz też materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mam prośbę, jeśli ktoś słyszał coś o przyjeżdzie PALIKOTA do elbląga, proszę o informację. Słyszałem, że w grudniu, ale czy to prawda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • podobna ma sie zatrzymac gdzies na Starym Miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • No to jak? Słonina z Dziewałtowskim stanęli przed sądem czy sąd stwierdził, że nie będzie się tym zajmować i oddalił pozew?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2010-11-16)
 • A kto to jest Palikot??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Pukin jest niereformowalny i jeszcze wział zeba swojego przybocznego giermka! Po co to było? A wystarczyło zapytać się mądrzejszego od siebie i bardziej doświadczonego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Palikot to facet, który jako jedyny mówi to co myśli i nie boi się swoich słów bo nie rzuca ich na wiatr
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Ten sam sędzia Fall nie zastąpiony. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • O Palikocie na szczęście coraz więcej osób zapomina bo to pajac jakich mało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Jeszcze Palikota tutaj trzeba niech swoje szopki urządza gdzie indziej albo kabaret niech założy to będzie jakiś pożytek z pajaca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Coś jest na rzeczy. Wczoraj, przemiła dziewczyna zadzwoniła do moich drzwi. W ramach kampanii wyborczej(?) próbowała mi wręczyć czekoladę która oprócz nazwy, wychwalała zalety pana Macukiewicza na odwrocie. Jestem zniesmaczony. Może i ta czekolada ma stosowną jakość, jednak nie sądzę, że ten Kandydat na Radnego, tą drogą mój głos kupi. .. Ten pan, chyba sądzi, że ma do czynienia z ćwierć inteligentami. Apeluję, by ten Kandydat zataszczył wyroby swojej (?) firmy do żłobków, przedszkoli. Dzieci uwielbiają słodycze. Jednak mają jedną wadę- nie mają PRAWA GŁOSU!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • w elblagu sądy są the best. szczególnie na pł. dąbka. tam małolaty niby sędziny totalne beztalęcia nieznające się na życiu wydają wyroki w imieniu swoich półmózgów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Ale wielka sala :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hehehe(2010-11-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl