Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rada Naukowa Biblioteki Elbląskiej

 
Elbląg, Rada Naukowa Biblioteki Elbląskiej fot. Dominik Żyłowski
Rek

We wtorek, 10 maja ukonstytuowała się Rada Naukowa Biblioteki Elbląskiej, która pełnić będzie funkcje organu inicjującego, opiniotwórczego i doradczego w zakresie działalności naukowej Biblioteki Elbląskiej. Do zadań Rady należeć będzie m.in. opracowywanie programów naukowo-badawczych, planów wydawniczych oraz zasad współdziałania z innymi instytucjami naukowymi.

Przewodniczącym Rady został prof. dr hab. Tomasz Szlendak, zastępcą dr Zina Jarmoszuk, sekretarzem dr Krzysztof Sidorkiewicz. W skład Rady weszli: Edwin Bendyk (kierownik Centrum Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas, publicysta Tygodnika Polityka); prof. dr hab. Andrzej Groth (historyk, wykładowca Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, w Bibliotece Elbląskiej zajmuje się badaniami historycznymi z uwzględnieniem historii regionu); prof. dr hab. Elżbieta Jabłońska (Zakład Konserwacji Papieru i Skóry Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu); dr Zina Jarmoszuk (dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2008-2016); dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK (socjolog i polityk społeczny, kierownik Pracowni Badania Jakości Życia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu); dr Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej); prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński (socjolog, antropolog, historyk, kierownik Zakładu Antropologii Społecznej w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, prorektor ds. nauki i kształcenia w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, współtwórca i prezes Instytutu Kaszubskiego); dr hab. Krzysztof Olechnicki, prof. UMK (socjolog, kierownik Zakładu Badań Kultury Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prezes Elbląskiego Towarzystwa Naukowego im. Jana Myliusa); dr hab. Mirosław Pęczak (kulturoznawca, publicysta Tygodnika Polityka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego); dr Krzysztof Sidorkiewicz (politolog, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu); prof. dr hab. Tomasz Szlendak (socjolog kultury i rodziny, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu); dr hab. Józef Arno Włodarki, prof. UG (historyk, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Gdańskiego).
     Podczas pierwszego spotkania przedstawione zostały: badania społeczne realizowane przez bibliotekę (prof. dr hab. Tomasz Szlendak), badania historyczne i regionalne realizowane przez bibliotekę (prof. dr hab. Andrzej Groth) oraz efekty prac nad ochroną i konserwacją zabytkowych zbiorów biblioteki (dr Dorota Jutrzenka-Supryn). Rada zapoznała się z przygotowywanym wnioskiem o zaliczenie biblioteki głównej Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida do bibliotek naukowych.
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych