Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radna kontra radni

 
Elbląg, Radna kontra radni
Maria Kosecka (fot. arch. AD)
Rek

Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych ma zostać zlikwidowana – tak twierdzi Maria Kosecka, która szefowała jej przez ostatnią kadencję. Według radnej to zagrywki personalne. Z kolei Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, odpowiada, że o żadnej likwidacji nie ma mowy.

Komisje Rady Miejskiej służą do tego, żeby opiniować projekty uchwał, nad którymi radni debatują i głosują już na sesji, zapewniają kontrolę nad ich wykonaniem, występują z inicjatywą uchwałodawczą czy kontrolują jednostki organizacyjne gminy. W ostatniej kadencji było ich sześć, w tym Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych. Szefowała jej Maria Kosecka, radna Platformy Obywatelskiej.
     I to właśnie ona wysłała list do mediów, w którym opisuje rolę i znaczenie komisji, wyjaśnia, że to doskonała platforma do rozmowy pomiędzy radnymi a policją, strażą miejską, strażą graniczną czy ratownictwem medycznym.
     - W tym kontekście zapowiedź likwidacji Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych budzi mój stanowczy sprzeciw – pisze radna w liście do mediów. - Czy walka personalna musi przekładać się na tak drastyczne i niebezpieczne decyzje?
     Bo według Marii Koseckiej sytuacja ta ma właśnie takie podłoże,a komisja dokonała wielu znaczących zmian w życiu publicznym. I wymienia m.in. program naprawczy dla mieszkańców ul. Łęczyckiej, program Stop Dopalaczom, czy kampanię Bezpieczny Senior.
     - Odbieram to jako próbę ograniczenia mojej aktywności, takie kroki podejmowano już wcześniej, podczas kadencji poprzedniego prezydenta – mówi radna. - Tu nie chodzi o to, żeby wywoływać awantury. Kiedy prezydentem był Grzegorz Nowaczyk też z wieloma rzeczami się nie zgadzałam. Nie boję się przedstawić swojej opinii, bez względu na opcje polityczne.
     Na razie jednak o żadnej likwidacji nie ma mowy. Tak twierdzi biuro Rady Miejskiej i zaznacza, że jakiekolwiek decyzje zostaną podjęte dopiero w środę, po Konwencie Seniorów.
     - Komisja na pewno nie będzie likwidowana, nie ma w tej sprawie żadnej decyzji. Faktycznie, były rozmowy na jej temat, ale o tym, żeby rozszerzyć zakres jej działania – dodaje Jerzy Wcisła, szef struktur regionalnych PO, a także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Jestem za likwidacją. Te "osiągnięcia' o których mówi pani radna, są tylko na papierze. a papier trzeba oszczędzać. Skończmy z pustym gadaniem na chwałę radnej, zlikwidujmy bzdurne komisje a zacznijmy coś NAPRAWDE robić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 3
  zniesmaczonyaa(2014-12-09)
 • Kosecka vel chcemy chleba
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 4
  Hahahahaha kosecka (2014-12-09)
 • Miałem cichą nadzieję, że na jakiś czas odpoczniemy od tej Pani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 3
  redrum(2014-12-09)
 • Platforma Obywatelska nie ma szczęścia do person wystawianych na swoich listach. Najpiękniejsze jest to, że osoby nie będące członkami partii swoim działaniem budują u mieszkańca-czytelnka pogląd na temat tej partii przez pryzmat swoich działań, które w rzeczywistości są zgubne i ciągną partie w duł jak kotwica. No cóż póki Gelert będzie miała takie wpływy jak ma nic się nie zmieni i to mnie martwi. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  cieciorka(2014-12-09)
 • ". .. wyjaśnia, że to doskonała platforma do rozmowy pomiędzy radnymi a policją, strażą miejską, strażą graniczną czy ratownictwem medycznym". .. .A bez tej Komisji już się nie da???? Nauczyli się aby kasę ciągnąć nieroby
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 3
  Tomasz_marchewa(2014-12-09)
 • Zgadzam się z radną. Zarówno jesli chodzi o samą komisję, jak i manipulacje p. Wcisły, który dba o własne interesy, za nic mając elblążan. A wypowiadać się na temat działania komisji ds. bezpieczeństwa powinni ci, którzy mają o jej działaniach przynajmniej zielone pojęcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 21
  KURADOMOWA(2014-12-09)
 • Czy ta pani moze gdzieś wyjechać i przestać nas straszyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 4
  (2014-12-09)
 • To po coś ją durny narodzie kolejny raz wybierał, macie znowu tą gwiazdę i dobrze Wam tak !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 3
  (2014-12-09)
 • Ja uważam, ze najwięcej komisji powinno być do spraw gospodarczych, a członkowie powinni być obeznani w przepisach. A Komisja dla samej Komisji to po co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  (2014-12-09)
 • 1) wycieczki personalne w stylu w jakim zrobił to "jedrzjb" są paskudne 2) pani ta wsławiła się już niejednokrotnie wywoływaniem awantur, 3) i znana jest głównie z powyższego (patrz punkt 2) 4) ktoś przecież głosował na tę awanturnicę 5) wniosek: albo lubią zadymy, albo nie mieli bladego pojęcia na kogo głosują (trzeba uruchomić swoje szare komórki PRZED wrzuceniem swego głosu do urny) 6) głosów od samej tylko rodziny byłoby chyba za mało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  hen33(2014-12-09)
 • Jeżeli Pani Kosecka napisała o tych planach to na pewno ma informacje sprawdzone. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i co wówczas powie mądrala Wcisła. Jaki kit będzie wciskał? A tak w ogóle osoba mądra doskonale zorientuje gdzie jest drugie dno w tej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 15
  (2014-12-09)
 • komisja do spraw niepotrzebnych, jak i ta pani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 3
  wyborac(2014-12-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Ubezpieczenia OC i AC