Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Radni mają wątpliwości

 
Elbląg, Radni mają wątpliwości Radni zatroskani o los pracowników MOSiRu: Zwolnienia to poważna decyzja - mówią (fot. arch. portEl)
Rek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu z roku na rok przynosi straty. Aby uzdrowić sytuację, ma stać się jednostką budżetową i skupić się na działalności sportowej, pozbywając się zarządzanych dotychczas obiektów noclegowych, targowisk i gruntów. W wyniku restrukturyzacji pracę straci ok. 20 osób. Na czwartkowej (29 października) sesji radni mają podjąć uchwałę w tej sprawie, a nadal mają wątpliwości.

Projekty uchwał o połączeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowego są gotowe. Zgodnie z nimi nowy MOSiR ma się stać jednostką budżetową, która ma się skupić na działalności sportowej i pozbyć się zarządzanych dotychczas obiektów noclegowych, targowisk i gruntów, a nawet przystani kajakowej przy ul. Radomskiej. W wyniku reorganizacji pracę ma stracić 20 osób.
     - To trudne decyzje, ale MOSiR rocznie generuje ok. 2 mln zł strat - mówi wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz. - Zwolnienia dotyczyć będą w większości tych osób, które nabyły już prawa emerytalne, a zmiany mają na celu usprawnienie działania jednostki.
     Wątpliwości mają radni. Podczas poprzedniej sesji, większością głosów radnych PiS projekt wycofano z porządku obrad. - Sprawa połączenia [CSB i MOSiR - red.] nie jest przygotowana tak, jak powinna. Dlatego nie będziemy jej opiniować - mówili wówczas.
     Podczas wczorajszego (22 października) spotkania komisji Komisji Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej temat wątpliwości wrócił.
     - Samej koncepcji reorganizacji nie negujemy, ale szykują się zwolnienia więc chcemy wiedzieć, jakie osłony przygotowano dla pracowników, jakie są uzgodnienia - mówił radny PiS Marek Pruszak.
     - Chcielibyśmy poznać listę pracowników, opis stanowisk i wykonywanych zadań, bo jeśli chodzi o zwolnienia pracy, my mylić się nie możemy - poparła kolegę klubowego radna Jolanta Janowska.
     Radni Platformy Obywatelskiej też mają wątpliwości: - Nie wiemy też, na czym polega przerost zatrudnienia w MOSiR. Jak ocenić, czy zwolnić 10 czy 20 osób - mówił radny Robert Turlej. - Chcemy mieć kompleksowy materiał, bo ludzie stracą pracę i nie można takiej decyzji pochopnie podejmować. Na tydzień przed sesją to trochę za późno na przekazywanie takich informacji radnym - skwitował.
     Wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz uspokajał i wskazywał, że nadal toczą się rozmowy w sprawie poszukiwań operatorów na przystań kajakową oraz obiekty hotelowe. - Rozmawialiśmy w tej sprawie z klubami sportowymi: Olimpią i Concordią. Są już pewne propozycje, natomiast nie są one na tyle wiążące, żeby uważać je za sprawę zamkniętą.
     Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 29 października. Wówczas radni podejmą drugą próbę głosowania.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • I to są nasi specjaliści! Jak przeprowadzić restrukturyzację nie rentownej spółki.....Zwolnić szeregowego pracownika. Jak nie mają pomysłów to do pracy fizycznej a na ich miejsce prawdziwi specjaliści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  Michał Kubiak(2015-10-23)
 • Proszę przedstawić uposaźenia pracownik?w /wszystkich / a zobaczymu k8mu i ile moźna zabrać a komu dodać , kogo zwolnić ! Informacja publiczna .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 0
  Zarządca 1955(2015-10-23)
 • o obudzili się i dotarły do nich prawdy objawione?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Kat.Na.Idiotów(2015-10-23)
 • Zwolnią jednych,odpowiednio wykształconych i ich obowiązki przejmą inni np. niedawno zatrudnieni...Sądy pracy zn?w będą miały pełne ręce roboty, jak przy zwolnieniach z UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2015-10-23)
 • Zwolnią tych co i tak zarabiają mało. .. Ci lepiej zarabiający są chronieni przez UKŁAD!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2015-10-23)
 • ZKM przynosi ponad 20 mln strat i restrukturyzacji nie ma. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-10-23)
 • A od kiedy to instytucje publiczne jak kino, teatr, czy właśnie lodowisko czy basen przynosi zyski??? Trzeba dokładać do tego, co rozwija społeczeństwo, tak było, jest i będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 1
  (2015-10-23)
 • Dla radnych tp tylko dobrze przygotowana działka dla pana Dubielli, dosyć z takimi radnymi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2015-10-23)
 • Panowie radni jak to jest, że pan Wilk radny i były już prezes Elsin zatrudniał swoich pracowników z Elsinu w naszych Spółkach EPEWiK i ElSIN, a nasze MPO idzie teraz pod młotek. Jaka jest rola radnego, chyba żeby dbał o nasz Spółki, a nie o firmę w której był prezesem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2015-10-23)
 • "Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu z roku na rok przynosi straty. " Bo nikomu tam nie zależy, na dobru "firmy". W końcu i tak nie zostanie poddany likwidacji, więc po co się przejmować. Ważne aby wypłata co miesiąc była. .. .A teraz przykład: Prowadzę działalność handlową w Miasteczku Przy Czołgu. Dzierżawę za ziemię pod pawilon odprowadzam właśnie do MOSIRu, jako zarządcy. Rok temu chciałem powiększyć pawilon poprzez zakup sąsiedniego (od osoby prywatnej). Problem w tym, że właściciel jest zadłużony w MOSiRze na kwotę (NIEŚCIĄGALNĄ) powiedzmy 15000 zł. Wartości rynkowa jego pawilonu to 6000 zł i tyle chciałem zapłacić. MOSiR zgodził (?!?) się na transakcję, pod warunkiem, że przejmę dług, w przeciwnym razie nie podpisze ze mną umowy dzierżawy gruntu. Oczywiście odpuściłem sobie. Pawilon nadal stoi pusty, DŁUG ROŚNIE Z MIESIĄCA NA MIESIĄC. A ja chciałem płacić. .. I gdyby MOSiR był własnością prywatną, to pewnie by się zgodził. A tak zamiast przychodu dług rośnie. A odpowiedzialnych nie ma. I długo, długo nie będzie. W końcu jest to instytucja "niczyja".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 0
  kras(2015-10-23)
 • A ja mam pytanie odnośnie tych emerytowanych? Czy to się tyczy również pracowników CSB? Jak wszyscy wiemy to tam główną księgową jest właśnie emerytka z którą podpisano nową umowę bez konkursu? Można? Można!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  zezolek(2015-10-23)
 • Pozbyć się tych dziedzin które przynajmniej teoretycznie mogą przynosić zyski. Nie rozumiem jakim cudem hotele w Elblągu prywatne mają zyski a MOSiRu już nie - remont przeprowadzić i dobrze zarządzać i będą zyski. Grunty targowiska? przecież to kasa z wynajmu pewna co miesiąc - pozbywając się tego wszystkie to niby skąd będą generowane jakiekolwiek zyski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  inX(2015-10-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Audi