Niedziela 15-07-2018, imieniny Henryka, Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Malborska od tyłu... Malborska od tyłu...

Radni mają wątpliwości

 
Elbląg, Radni mają wątpliwości Radni zatroskani o los pracowników MOSiRu: Zwolnienia to poważna decyzja - mówią (fot. arch. portEl)
Rek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu z roku na rok przynosi straty. Aby uzdrowić sytuację, ma stać się jednostką budżetową i skupić się na działalności sportowej, pozbywając się zarządzanych dotychczas obiektów noclegowych, targowisk i gruntów. W wyniku restrukturyzacji pracę straci ok. 20 osób. Na czwartkowej (29 października) sesji radni mają podjąć uchwałę w tej sprawie, a nadal mają wątpliwości.

Projekty uchwał o połączeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowego są gotowe. Zgodnie z nimi nowy MOSiR ma się stać jednostką budżetową, która ma się skupić na działalności sportowej i pozbyć się zarządzanych dotychczas obiektów noclegowych, targowisk i gruntów, a nawet przystani kajakowej przy ul. Radomskiej. W wyniku reorganizacji pracę ma stracić 20 osób.
     - To trudne decyzje, ale MOSiR rocznie generuje ok. 2 mln zł strat - mówi wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz. - Zwolnienia dotyczyć będą w większości tych osób, które nabyły już prawa emerytalne, a zmiany mają na celu usprawnienie działania jednostki.
     Wątpliwości mają radni. Podczas poprzedniej sesji, większością głosów radnych PiS projekt wycofano z porządku obrad. - Sprawa połączenia [CSB i MOSiR - red.] nie jest przygotowana tak, jak powinna. Dlatego nie będziemy jej opiniować - mówili wówczas.
     Podczas wczorajszego (22 października) spotkania komisji Komisji Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej temat wątpliwości wrócił.
     - Samej koncepcji reorganizacji nie negujemy, ale szykują się zwolnienia więc chcemy wiedzieć, jakie osłony przygotowano dla pracowników, jakie są uzgodnienia - mówił radny PiS Marek Pruszak.
     - Chcielibyśmy poznać listę pracowników, opis stanowisk i wykonywanych zadań, bo jeśli chodzi o zwolnienia pracy, my mylić się nie możemy - poparła kolegę klubowego radna Jolanta Janowska.
     Radni Platformy Obywatelskiej też mają wątpliwości: - Nie wiemy też, na czym polega przerost zatrudnienia w MOSiR. Jak ocenić, czy zwolnić 10 czy 20 osób - mówił radny Robert Turlej. - Chcemy mieć kompleksowy materiał, bo ludzie stracą pracę i nie można takiej decyzji pochopnie podejmować. Na tydzień przed sesją to trochę za późno na przekazywanie takich informacji radnym - skwitował.
     Wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz uspokajał i wskazywał, że nadal toczą się rozmowy w sprawie poszukiwań operatorów na przystań kajakową oraz obiekty hotelowe. - Rozmawialiśmy w tej sprawie z klubami sportowymi: Olimpią i Concordią. Są już pewne propozycje, natomiast nie są one na tyle wiążące, żeby uważać je za sprawę zamkniętą.
     Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 29 października. Wówczas radni podejmą drugą próbę głosowania.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • I to są nasi specjaliści! Jak przeprowadzić restrukturyzację nie rentownej spółki.....Zwolnić szeregowego pracownika. Jak nie mają pomysłów to do pracy fizycznej a na ich miejsce prawdziwi specjaliści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  Michał Kubiak(2015-10-23)
 • Proszę przedstawić uposaźenia pracownik?w /wszystkich / a zobaczymu k8mu i ile moźna zabrać a komu dodać , kogo zwolnić ! Informacja publiczna .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 0
  Zarządca 1955(2015-10-23)
 • o obudzili się i dotarły do nich prawdy objawione?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Kat.Na.Idiotów(2015-10-23)
 • Zwolnią jednych,odpowiednio wykształconych i ich obowiązki przejmą inni np. niedawno zatrudnieni...Sądy pracy zn?w będą miały pełne ręce roboty, jak przy zwolnieniach z UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2015-10-23)
 • Zwolnią tych co i tak zarabiają mało. .. Ci lepiej zarabiający są chronieni przez UKŁAD!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2015-10-23)
 • ZKM przynosi ponad 20 mln strat i restrukturyzacji nie ma. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-10-23)
 • A od kiedy to instytucje publiczne jak kino, teatr, czy właśnie lodowisko czy basen przynosi zyski??? Trzeba dokładać do tego, co rozwija społeczeństwo, tak było, jest i będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 1
  (2015-10-23)
 • Dla radnych tp tylko dobrze przygotowana działka dla pana Dubielli, dosyć z takimi radnymi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2015-10-23)
 • Panowie radni jak to jest, że pan Wilk radny i były już prezes Elsin zatrudniał swoich pracowników z Elsinu w naszych Spółkach EPEWiK i ElSIN, a nasze MPO idzie teraz pod młotek. Jaka jest rola radnego, chyba żeby dbał o nasz Spółki, a nie o firmę w której był prezesem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2015-10-23)
 • "Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu z roku na rok przynosi straty. " Bo nikomu tam nie zależy, na dobru "firmy". W końcu i tak nie zostanie poddany likwidacji, więc po co się przejmować. Ważne aby wypłata co miesiąc była. .. .A teraz przykład: Prowadzę działalność handlową w Miasteczku Przy Czołgu. Dzierżawę za ziemię pod pawilon odprowadzam właśnie do MOSIRu, jako zarządcy. Rok temu chciałem powiększyć pawilon poprzez zakup sąsiedniego (od osoby prywatnej). Problem w tym, że właściciel jest zadłużony w MOSiRze na kwotę (NIEŚCIĄGALNĄ) powiedzmy 15000 zł. Wartości rynkowa jego pawilonu to 6000 zł i tyle chciałem zapłacić. MOSiR zgodził (?!?) się na transakcję, pod warunkiem, że przejmę dług, w przeciwnym razie nie podpisze ze mną umowy dzierżawy gruntu. Oczywiście odpuściłem sobie. Pawilon nadal stoi pusty, DŁUG ROŚNIE Z MIESIĄCA NA MIESIĄC. A ja chciałem płacić. .. I gdyby MOSiR był własnością prywatną, to pewnie by się zgodził. A tak zamiast przychodu dług rośnie. A odpowiedzialnych nie ma. I długo, długo nie będzie. W końcu jest to instytucja "niczyja".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 0
  kras(2015-10-23)
 • A ja mam pytanie odnośnie tych emerytowanych? Czy to się tyczy również pracowników CSB? Jak wszyscy wiemy to tam główną księgową jest właśnie emerytka z którą podpisano nową umowę bez konkursu? Można? Można!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  zezolek(2015-10-23)
 • Pozbyć się tych dziedzin które przynajmniej teoretycznie mogą przynosić zyski. Nie rozumiem jakim cudem hotele w Elblągu prywatne mają zyski a MOSiRu już nie - remont przeprowadzić i dobrze zarządzać i będą zyski. Grunty targowiska? przecież to kasa z wynajmu pewna co miesiąc - pozbywając się tego wszystkie to niby skąd będą generowane jakiekolwiek zyski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  inX(2015-10-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Ubezpieczenia OC i AC