Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni muszą powtórzyć głosowanie

 
Elbląg, Radni muszą powtórzyć głosowanie (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Na czwartkowej sesji radni będą musieli jeszcze raz zagłosować w sprawie emisji przez miasto obligacji. Taki warunek postawił bank, bo dopatrzył się, że za emisją głosowało poprzednio zbyt mało osób.

Problem tkwi w arytmetyce. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym Rada Miejska podejmuje uchwały dotyczące zobowiązań finansowych bezwzględną większością głosów, która w przypadku Elbląga wynosi 13. W maju, gdy radni podejmowali pierwszy raz decyzję w tej sprawie, większość bezwzględna została zachowana, ale już na sesji 3 września, kiedy przesuwano terminy i transze obligacji, „za” było 10 radnych, a od głosu wstrzymało się 14 radnych PiS. Uchwałę za zgodną z prawem uznała Regionalna Izba Obrachunkowa, ale to nie zadowala banku, który ma pożyczyć miastu 24 miliony złotych z tytułu emisji obligacji.
     - Bank uznał, że skoro w maju większość radnych była na tak, to teraz też powinni być. Bez tej decyzji nie dostaniemy pieniędzy – mówi nam jeden z urzędników ratusza.
     Prezydent chce, by na czwartkowej sesji ostatnie głosowanie w sprawie obligacji powtórzyć. Miasto ma nóż na gardle, bo w kasie brakuje obecnie 26 milionów złotych na zapłatę różnego rodzaju faktur. - Decyzja w sprawie obligacji musi być podjęta – mówił dzisiaj na komisji gospodarczej zdenerwowany skarbnik miasta Zbigniew Pater.
     - To jest szantaż! - ripostował Zenon Lecyk, radny PiS.
     - Tak, to jest szantaż. Musimy mieć pieniądze na zapłatę należności, bo inaczej będziemy mieli jedynie pieniądze na płace dla pracowników – odpowiedział Zbigniew Pater.
     Kolejne emocje zapewne już w czwartek na sesji Rady Miejskiej.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dlaczego ten biedny Elblag zawsze musi przegrywać i toczyć walkę o byt. Co ten Olsztyn zrobił z tym miastem?I jeszcze czelność mają kandydaci z olsztyna zabiegac o głosy elblążan. Trzeba nie mieć żadnego wstydu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 2
  janeczek2(2015-09-22)
 • Ja nie wiem czy dobrze kojarzę fakty ale: błędna wypowiedź Pana Dyrektora P. nie była taka błędna?Jednym słowem PiS rozdaje karty bo jeśli nie zagłosują tylko znowu się wstrzymają to następna uchwała będzie dla banku niesatysfakcjonująca? A co się wtedy stanie jak nie będzie kasy w kasie? Czyżby Zarząd Komisaryczny i utrata ciepłych posadek prezydenckich i radnych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  ciekawski(2015-09-22)
 • a co Olsztyn zrobił?? to my liżemy tyłki tym z Olsztyna, a jak lizęmy to oni wystawoiają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  (2015-09-22)
 • No właśnie to w końcu jak z tym dyrektorem edukacji??? Mówił prawdę, czy nie. "Musimy mieć pieniądze na zapłatę należności, bo inaczej będziemy mieli jedynie pieniądze na płace dla pracowników – odpowiedział Zbigniew Pater. " Rozdwojenie jaźni władze mają czy co. A może to jest cena głosowania?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  (2015-09-22)
 • Barwo prawnicy i finansiści z BANKU !!! Granda, że RIO nie zbadała rzetelnie - arytmetyki Uchwał i zatwierdziła. Jaki wstyd biegłych księgowych od budżetówki trzeba zwolnić teraz. Radni obudźcie się i nie głosujcie. Niech Pan Prezydent zwolni niepotrzebnych urzędników i będzie miła oszczędności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  lukaszka1989(2015-09-22)
 • To może trochę zagłosujemy, a może trochę nie zagłosujemy. Może trochę przyjdziemy na posiedzenie, a może trochę nie przyjdziemy. Instrukcja jutro -Jurek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  (2015-09-22)
 • "Na ulicach cichosza, na chodnikach cichosza. .. " to tak, żeby zachować miejsca pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2015-09-22)
 • No to jednak Bóg nad Nami czuwa, żadnych kredytów i rozkładania spłaty aż do prawie 2030roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2015-09-22)
 • Sam Olsztyn zadłużony jest na 22%, a inwestycje jadą cały czas, skąd maja tyle kasy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2015-09-22)
 • Niech zacisną pasa, a co? tylko obiecanki. Pożyczone łatwo wydawać, a pan Pater to chyba chciał iść na emeryturę. Może jak przyjdzie ktoś młody, zdolny to inaczej będzie rządził zacznie od oszczędzania i pieniądze się znajdą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  (2015-09-22)
 • Głosujcie przeciw obligacją każdy głupek potrafi żyć na kredyt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2015-09-22)
 • Trzeba się odbić od dna a nie przedłużać agonię niech pierydknie wszystko a pójdziemy w górę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2015-09-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki progresywne 390zł
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne Oscar Ventura