Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni odbiorą mandaty. Zaskakująca koalicja w powiecie

 
Elbląg, Radni odbiorą mandaty. Zaskakująca koalicja w powiecie
(fot. il AK)
Rek

W poniedziałek odbędą się pierwsze posiedzenia nowej Rady Miejskiej w Elblągu i Rady Powiatu Elbląskiego. Radni złożą ślubowanie, odbiorą zaświadczenia o wyborze i wybiorą przewodniczącego każdej z rad. Szczególnie ciekawie jest w powiecie, gdzie zapowiada się koalicja Dobrego Samorządu i PO. PSL, które ma najwięcej radnych, może znaleźć się w opozycji.

Sesja Rady Miejskiej w Elblągu odbędzie się o godz. 16 w Urzędzie Miejskim – zdecydował komisarz wyborczy. Na uroczystym posiedzeniu wręczy zaświadczenia o wyborze poszczególnym radnym, każdy z nich złoży też ślubowanie. Podczas sesji będą już prawdopodobnie znane oficjalne wyniki drugiej tury głosowania na prezydenta, ale objęcie przez zwycięzcę urzędu zgodnie z przepisami odbędzie się kilka dni później.
     Radni za to wybiorą spośród swojego grona nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Na pewno będzie nim radny z PiS. - Mamy kilku kandydatów, toczymy w tej sprawie jeszcze rozmowy we własnym gronie – powiedział nam dzisiaj Marek Pruszak, obecny wiceprezydent miasta. - Nie chcemy podawać żadnych nazwisk, wszystko okaże się w poniedziałek, być może wcześniej przed sesją zorganizujemy konferencję prasową, by to ogłosić.
     Z naszych informacji wynika, że jednym z najpoważniejszych kandydatów do tej funkcji jest Paweł Fedorczyk, radny również minionej kadencji, który na co dzień jest sekretarzem powiatu braniewskiego. - Jest jedną z osób branych pod uwagę, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły – przyznał Marek Pruszak.
     - Nie uczestniczę w tych rozmowach, zajmuję się pracą w starostwie powiatowym w Braniewie. Z arytmetyki wynika, że mogę brać brany pod uwagę, ale nic więcej na ten temat nie wiem – powiedział nam Paweł Fedorczyk.
     Swojego przewodniczącego wybiorą także radni powiatu elbląskiego, którzy spotkają się na pierwszej po wyborach sesji w poniedziałek o godz. 10. W powiecie wybory wygrało PSL (7 mandatów), przed Dobrym Samorządem (6 mandatów), PO (3 mandaty) i PiS (jeden mandat). Co ciekawe PO i Dobry Samorząd zawarły (z pominięciem PSL) porozumienie o współpracy, dzięki któremu będą mieli większość w Radzie.
     - Na poniedziałkowej sesji wybierzemy przewodniczącego, pod uwagę jest branych kilka osób – powiedział nam Maciej Romanowski, dotychczasowy wicestarosta, przedstawiciel Dobrego Samorządu. - Zarząd powiatu na czele ze starostą wybrany zostanie dopiero na kolejnej sesji 5 grudnia. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda się stworzyć szeroką koalicję również z PSL.
     Między PO i PSL wyraźnie zgrzyta w niektórych regionach. Na przykład w powiecie iławskim wybory wygrało PSL, ale to PiS rozdawał karty w zarządzie powiatu, bo zawiązał koalicję z... PO. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • W sumie w Radzie jest już układ 12vs13.Ważne aby radni działali ponad podziałami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  12vs13(2014-11-27)
 • Banda złodziei !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2014-11-27)
 • Zawsze mogá kupic jakiegos radnego z PiS za stolek przewodniczacego lub wice Rady Miejskiej. Komuszki z SLD maja w tym doswiadczenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2014-11-27)
 • Prawdopodobnie jeden radny PiS przejdzie na stronę Wróblewskiego. Zobaczycie to w głosowaniach w poniedziałek. PiS nie będzie miało wiekszości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  relek(2014-11-27)
 • W Sejmiku wygrał PSL więc dobrze aby w Elblągu wygrał kandydat PSL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 7
  glosujeNaPSL(2014-11-27)
 • Dobrze ustawiona rodzinka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  sderkr(2014-11-27)
 • Koalicja PO oraz Dobrego Samorządu! Drodzy mieszkańcy Powiatu Elbląskiego przyjrzyjcie się temu uważnie - proszę Was o to!! Dobry Samorząd - kojarzony z SLD i z Panem Zagalskim (przewodniczącym Rady Powiatu od 16 lat na czele!!!) oraz PO, w której między innymi jest Pan Jerzy Romanowski - bodajże kuzyn Macieja Romanowskiego, który też wszedł do Rady Powiatu, jako przedstawiciel Dobrego Samorządu. .. Maciej Romanowski - obecny wicestarosta powiatu elbląskiego. .. Czyli koalicja braterska i towarzystwo wzajemnej adoracji - ja się na to nie zgadzam. .. Mam nadzieję, że dziennikarze wezmą to pod lupę. .. Przykro, że osobom, w rękach których jest los powiatu, nie mają honoru i "chwytają się brzytwy" - wstyd!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  (2014-11-27)
 • Drodzy Elblążanie ponad rok temu szliśmy na referendum. .odwołalismy prezydenta Nowaczyka. Wybraliśmy i zaufaliśmy Prezydentowi Wilkowi, myślę że przez ten rok zobaczyliśmy zmiany. .. zmiany na lepsze. .. także zachęcam aby w najbliższych latach dać szansę panu Wilkowi. .. PO rządach tamtej władzy na czele z panem Wróblewskim wzrosło bezrobocie. .Elbląg został zadłużony, rozkopany. .. .Pan Wilk zrobił porządek z ulicami, ukończył remonty w bardzo szybkim tempie, gdyby nie On nadal byśmy poruszali się w rozkopanym Elblągu. .. Pan Wilk spotykał sie z mieszkańcami i ich zawsze słuchał, udostępnił przejazd z Zatorza do Miasta, gdzie jego POprzednicy nawet nie mieli pojęcia że jest taka możliwość. .. dużo by wymieniać. .także mój głos oddam na WILKA!!!! I WAS DRODZY MIESZKAŃCY ZACHĘCAM!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  pozytywna(2014-11-27)
 • pozytywna ale tak czujesz że bredzisz, może jesteś na dopalaczach, sam ukończył i sam zbudował czujesz to. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 5
  jolita(2014-11-27)
 • Wyborcy wybrali. Skoro ludzie przez tyle lat wybierają to towarzystwo to znaczy że radni są cwansi od wyborców. Trudno widocznie wyborcy lubia byc kiwani. Ich sprawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2014-11-27)
 • LUDZIE na kogo wy głosujecie: na Pana Zagalskiego, który jao JEDYNY sporzystał na przeciągajacej się przebudowie drogi wojewódzkeij na terenie "JEGO" gminy gdyż wydzierżawiał swój teren firmie budowlanej. A ta w ogóle to jaka to jego gmian skoro on mieszka w Starych Jabłonkach pod Olsztynem, wiec o czyje on interesy dba bo na pewno nie mieszkańców gmin Elbląg i Tolkmicko Kolejny wyjątkowy to Pan Romanowski Maciej - dziłacz Olimpii dla którego ważneijsze są losy klubu sportowego niż ludności powiatu, no chyba że może on zasponsorować klub A może Pani Naspińska, która jest po to bo ma firmę drogową (no przeprasza pomyłka ma ją jej mąż, a przecież to inny budżet domowy) A może Pan Dębowski lekaż weterynarii w gminie Marusy, żeby mu się powiatowy lekaż weterynarii nie wcinał. Wiem na Pana Palucha (choć na szczęście on się nei dostał), który dbał jedynie o własny interes bo jest tak czerwony że aż prawie świeci łuną dawnego PRL. To są przykłady, które są jedynie wierzchołiem tego kolosa o glinianych nogach i można byłoby tak pisać i pisać. Wybory sa po to żeby pomyśleć o sobie w sposów trochę szerszy a nie jedynie iść i skreślić nazwisko bo je znam, za nazwiskiem jest człowiek, który reprezentuje w sposób godny lub nie właśnie WAS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2014-11-27)
 • jolita ani nie jestem na dopalaczach ani na innych środkach dopalających, i ani nie bredze. .. nie sam zbudował!!!!! tylko dokończył w szybkim tempie. .. .inwestorzy chcieli przedłużenia nadal umów, a on się na to nie zgodził. .trzeba było chodzić na spotkania z Prezydentem to byś wiedziała o co chodzi. .. Nie macie pojęcia a gadacie. .. bardzo dużo było spotkań Prezydenta z mieszkańcami. .trzeba było iść i wyrazić swoje poglądy i swoje żale. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  pozytywna(2014-11-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Polar z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Czapka z nadrukiem