Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą czegoś więcej

 
Elbląg, Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą czegoś więcej Jerzy Wilk (po prawej) i Marek Pruszak podczas konferencji prasowej (fot. AD)
Rek

Już za sześć dni do Elbląga przyjadą radni z całego województwa. Następnego dnia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Prawo i Sprawiedliwość obu tym wydarzeniom przygląda się krytycznym okiem i składa swoje propozycje.

Na sesję nie przyjdą, ale będą apelować
     Sesja Sejmiku Województwa, w którym większość mandatów ma koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej, odbędzie się 26 sierpnia w elbląskim ratuszu. Jak zapowiedział Marek Pruszak, radny Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu, ugrupowanie to nie weźmie w niej udziału. Według PiS-u to "spektakl wyborczy", podczas którego m.in. ma zostać wygłoszone przemówienie o doniosłej roli Elbląga.
     - Takie opowieści nas nie interesują – dodał Pruszak.
     Dlatego też radni PiS wystosowali apel do marszałka województwa warmińsko- mazurskiego o podjęcie działań dotyczących Elbląga.
     - Chodzi o trzy rzeczy, czyli przeniesienie Urzędu Marszałkowskiego do naszego miasta, zaangażowanie w budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, co wpłynęłoby na rozwój portu w Elblągu i skuteczne wsparcie w pozyskaniu środków na inwestycje takie jak budowa tunelu na Zatorzu czy budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Rawskiej i z ul. Grottgera – mówił Marek Pruszak.
     
     Chcą programu przed głosowaniem
     Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu, przypomniał, że podczas ostatnich wyborów samorządowych wielokrotnie podkreślał, że następny prezydent będzie miał komfort pracy i czas na reformy. A tych, według Jerzego Wilka, nie widać.
     - Sesja nadzwyczajna zwoływana jest po to, żeby wydłużyć terminy spłaty kredytów [więcej na ten temat w tekście "Prezydent walczy z czasem" - red.]. Trzeba jednak dodać, że zwiększy to ilość odsetek, z czego ucieszą się banki. Wciąż jednak nie ma propozycji, jak z tego zadłużenia wyjść – mówił Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej. - Nie ukrywam, że nasz klub będzie się domagał programu naprawczego, jeszcze zanim zaczniemy głosować nad uchwałami. Oczekujemy, że będzie to coś więcej nie wydłużenie terminów spłaty.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A może radni PIS rozpoczną od odpowiedzenia na artykuł o EPECu i wygłoszą konkluzje po zapoznaniu się z raportem sporządzonym przez byłego członka rady nadzorczej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 9
  Prorok.Igor(2015-08-20)
 • Kadencja Pana Wilka to okres stracony. Nie podjęto niczego, co trochę by informowało miasto. Było to czołganie do wyborów, na szczęście przegranych. A teraz chcą programu. Hipokryci jak zwykle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 19
  Ezop(2015-08-20)
 • Czas wstać z kolan, bo nas zaorają. Dwuwładza, albo bunt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  hd(2015-08-20)
 • Bezpłodność jałowych dyskusji, ,przerzuwaczy starych szmat, ,jest porażająca. Jakimi atutami intelektualnymi, ekonomicznymi, organizatorskimi czy etycznymi się legitymują aby sprawować władze?Chciejstwo bycia na stołku to nie jest wystarczający argument ! Trochę krytycyzmu Panowie chciejcy, no i szacunek dla umysłu wyborców. Przecież mamy pamięć, intelekt, a takę potrafimy liczyć i przewidywać. .. .. także przyszłość. Czego niestety popisowcom zabrakło w wysprzedaży majątku narodowego. .. .. Wide ZAMECH, ABB, ALSTOM i ?????(hamerykańska nowa władza właścicielska)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  klmn(2015-08-20)
 • no i krytyczna uwaga wobec chciejców z PISu nie ukazała się!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 10
  (2015-08-20)
 • Pewnie radni PiS chcieliby, by Sejmik zrobił sesję z programem ułożonym przez Wilka i od razu z wynikami głosowania. Śmieszna, że przew. Rady Miejskiej w Elblągu nie będzie na sesji Sejmiku odbywającej się w Elblągu. Tak współgospodarz miasta nie robi, bo pokazuje brak kultury i szacunku. Ale nic dziwnego, przecież jako prezydent zignorował premiera Polski. Dla nich tylko swoi się liczą - jedynie słuszna partia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 12
  homohomini(2015-08-20)
 • To jest ta sama ge propaganda co wyprawiaja ci z rządu. Jeżdząc po całej Polsce i śmieją sie z podatników prosto w twarz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  (2015-08-20)
 • Moga sobie kpic z Polaków. Tak czy siak nie maja szans wiekszych jak 9 % po i 3 % psl. także LIPA panoczku LIPA po 8 latach afer itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 8
  (2015-08-20)
 • Chciejstwo nie jest wystarczającym argumentem Panie Wilk i reszta grona. Trzeba wykazać się jednak także organizatorskimi, elementami ekonomi, zdolnością przewidywania no i szacunku dla wyborców. No bo przecież mamy pamięć, potrafimy liczyć, i przewidywać. .. .Kto zezwolił na grabież majątku narodowego pod pretekstem prywatyzacji? POPISOWE towarzystwo nie pamięta? A co z ZAMECHEM, który poprzez ABB, ALSTOM, i obecnego amerykańskiego właściciela ginie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 8
  (2015-08-20)
 • Czy Pan Wilk legitymuje się ukończeniem tak jak Pani Szydło, Marcinkiewicz, i inni. .. .. dyplomem ukończenia, ,Kursu Liderów, ,w Departamencie Stanu USA?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 12
  (2015-08-20)
 • PIS, PO, SLD, PSL i inni - opowieści z mchu i paproci, a Polacy lubią widocznie bajki. W tym kraju nie ma na kogo głosować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 6
  wyborca-z-rozumem(2015-08-20)
 • dlaczego tego nie zrobiliście, jak żarliście z koryta?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 10
  (2015-08-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Obrazy na alupanelu
Fototapety z architekturą
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi