Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni usiedli za stołem po raz ostatni w tym roku

 
Elbląg, Radni usiedli za stołem po raz ostatni w tym roku
Radni po raz ostatni głosowali w tym roku. Następna sesja za miesiąc (fot. arch. AD)
Rek

Za nami trzecia sesja Rady Miejskiej. Tym razem obrady otworzył koncert kolęd w wykonaniu chóru Pro Musica z Próchnika. Później było już mniej świątecznie – radni wyrazili swoje zdanie na temat wyboru trzeciego wiceprezydenta, głosowano również nad sprawami domykającymi ten rok.

Zanim jednak zaczęto głosować nad uchwałami radni skomentowali decyzję prezydenta Wróblewskiego o powołaniu trzeciego wiceprezydenta.
     - Poprzednio prezydent miał dwóch zastępców i sprawny urząd – mówił m.in. Marek Pruszak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - Likwidacja etatu w jednym departamencie nie gwarantuje środków na etat trzeciego wiceprezydenta.
     Z kolei prezydent argumentował, że powołanie trzeciego wiceprezydenta jest niezbędne ze względu na zaniechania poprzednich władz dotyczących deficytu budżetowego. Nie zgodził się z tym m.in. Paweł Fedorczyk, radny PiS.
     - Rozumiem decyzję o powołaniu trzeciego wiceprezydenta, ale proszę nie podawać takiej wykoślawionej argumentacji – mówił radny. - Te same środowiska, które doprowadziły do tej kwoty [deficytu budżetowego – red.] teraz będą to naprawiać. A argumenty, że to poprzednie władze doprowadziły do zaniechań, są krzywdzące.
     Później radni przeszli do głosowania nad uchwałami, m.in. nad przeniesieniem na przyszły rok tych wydatków, których nie zrealizowano w 2014 r. Chodzi m.in. o zakup komputerów do szkół, wykonanie i zaprojektowanie sześciu witaczy i billboardów, płatność za dokumentację projektową i roboty dotyczące rewitalizacji wieży Katedry i pobliskiego placu, czy prace związane z halą i boiskiem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Razem 868 248 zł.
     Oddelegowano również radnych na członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, która działa przy prezydencie. W jej pracach będzie uczestniczyła Maria Kosecka, obecnie radna niezrzeszona, a także Jolanta Janowska, radna PiS. Powołano również komisję doraźną, która będzie pracowała nad Kartą Seniora. W jej składzie znajdą się dwie przedstawicielki z ramienia prezydenta – Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. osób starszych oraz Barbara Dyrla, dyrektorka Departamentu Spraw Społecznych. Zasiądą w niej również radni – dwie Małgorzaty Adamowicz, z PO oraz z PiS, Teresa Król (PiS), Jolanta Janowska oraz Jolanta Lisewska (PiS), a także Maria Kosecka oraz Wojciech Rudnicki (SLD).
     Kolejna sesja odbędzie się 29 stycznia, natomiast na 8 stycznia zapowiedziano debatę, na której radni będą dyskutować nad przyszłorocznym budżetem.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • By żądz moc móc wzmóc. .. .Powodzenia, JEDNOMYŚLNA RADO !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 6
  (2014-12-30)
 • Głosowałem za PiS-em bo uważałem, że to jedyne ugrupowanie które będzie zdolne dokonać zmian w Elblągu. Nie udało się wybrać prezydenta z tego ugrupowania ale rada miasta ma większość i rządzi samodzielnie wiec powinna zablokować zwiększanie etatów przez Wróblewskiego. Pierwsze pociągniecie Wróblewskiego to zatrudnienie jednego vice gdy jego żona jest dyrektorka w szkole 16 /ewidentne złamanie prawa/. Teraz do gry wchodzi Nowak, tak tak ten sam który doprowadził do likwidacji elbląską firmę budowlaną. A teraz ten trzeci vicek potrzebny chyba tylko po to aby tylko generować koszty i powiększać zadłużenie miasta. To że Wróblewski oszukał tych co go wybrali to ich problem. Mnie interesuje tylko jak Panowie radni z PiSu macie zamiar zareagować bo jezeli nic nie zrobicie to już teraz was informuję, że na was nie zagłosuję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 9
  (2014-12-30)
 • Logika mówi że jeśli wielu zastępców jest dobra dla miasta to prezydent powinien mieć ich choćby i stu. .. .ale jeśli dobra nie jest to wystarczy jeden. .. .i to dorywczo, na w razie choroby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  dede(2014-12-30)
 • Panie Wróblewski jeżeli dwóch ci nie wystsrczy to powinieneś pomyśleć o rezygnacji z tej funkcji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  podatnik(2014-12-31)
 • Panie Prezydencie czy zna Pan słowo referendum. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  wyyborca(2014-12-31)
 • PIS ma większość w Radzie, ale czy może zablokować głupie ruchy Prezydenta, jeżeli może to czekam na to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2014-12-31)
 • Teraz nie narzekajcie, wybraliście Wróblewskiego to macie co chcieliście, jeszcze dużo kosztownych niespodzianek czeka to miasto - pierwszą już macie: Trzech wiceprezydentów. A pan Wróblewski miał być taki doświadczony, elokwentny, błyskotliwy, - to po co mu tylu zastępców ???, chyba Warszawa tylu nie ma. No cóż ale Elbląg stać na takie rozpasanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  Żanetttaaa(2014-12-31)
 • Panie Pruszak gdyby " urząd był sprawny " to dalej byś pan był vice. Wróblewski, po Waszych "innowacjach", musi na nowo doprowadzić UM do sprawnego działania w tym również do pozyskiwania środków z UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  wiza(2014-12-31)
 • Śmieszne łks, że ten z po zaczyna od powołania trzeciego darmozjada. I jest żenujące jak słyszę, że Wróblewski nie ma nic wspólnego z po. A drodzy radni po! Aktu deficyt macie po Elblaskigminie i Nowaczyka, a nie po wilku. Jak zwykle kłamstwa i manipulacje:-/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kx(2014-12-31)
 • Logika mówi? Ze zareagują tak jak zareagowali przy likwidacji straży miejskich nierobów, co się Czaja w krzakach na pijacych piwo i psie kupy. Nic nie zrobią:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  kx(2014-12-31)
 • Logika mówi? Ze zareagują tak jak zareagowali przy likwidacji straży miejskich nierobów, co się Czaja w krzakach na pijacych piwo i psie kupy. Nic nie zrobią:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  kx(2014-12-31)
 • Zobaczcie a niezależna Marysia Tramwajara i tak wlazła do komisij-czyli osiagneła swoja kasę hi hi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  Bolekelektryk(2014-12-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapety z Elblągiem
Fototapety ze sztuką