Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni wybrali ławników

Elbląscy radni wybrali 164 ławników. Rozpoczną oni swoją kadencję 1 stycznia 2004 r., a zakończą w 2007 r.

Zespół opiniujący zgłosił Radzie Miejskiej w Elblągu 1047 kandydatów na ławników. Jednak tuż przed rozpoczęciem sesji dwie osoby wycofały swoje zgłoszenia. Podczas rozpatrywania kandydatur okazało się również, że 15 zgłoszonych nie spełnia podstawowych warunków - siedmiu przekroczyło wiek 65 lat, a ośmiu nie ukończy 30 lat do 1 stycznia 2004 r. Ostatecznie do wyborów stanęło 1030 kandydatów. W tajnym głosowaniu radni wybrali 164 ławników: 25 do Sądu Okręgowego, 24 do Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego, 65 do Sądu Rejonowego i 41 do Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego. Nowi ławnicy zostali wybrani na kadencję 2004-2007.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Gdzie można dowidzieć się o wyniki tych wyborów ??? Może w internecie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zainteresowany(2003-10-27)
 • Prosimy o informację, gdzie można znaleźć listę nowo wybanych ławników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  LB(2003-10-27)
 • A jakie są kryteria do spełnienia aby zostać ławnikiem? No i ile taki ławnik zarabia? Czy warto w ogóle się narażać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wizard(2003-10-27)
 • Niektórzy z ławników są sami na bakier z prawem, ale przez to mają doświadczenie i mogą sądzić innych !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2003-10-27)
 • ilu w tym jest samych radnych?????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-10-27)
 • - jeden- Orzechowski-ex Samoobrona. Facet ma tupet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca bombowca(2003-10-28)
 • Znowu sami swoi dorwali się do koryta. Jak długo w Elblągu będzie rządziła klika kolesiów. Ławnikami zostali ludzie z pierwszych stron gazet, a praca w sądzie będzie którymś z kolei zajęciem. Oj, czy kolesie poradzą sobie z tymi obowiązkami.??? Na pewno do kasy zdążą się ustawić. Gratuluję przedsiębiorczości wybranym z klucza, natomiast bezrobotnym życzę owocnych wyborów samorządowych na owych kolesiów. Na pewno nic się nie zmieni.!! Gwarantuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elba(2003-10-28)
 • Dlaczego w internecie nie opublikowano listy ławników, tych szczęśliwców. Radni boją się tego co zrobili. Kolejny szwindel w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elfa(2003-10-28)
 • Z góry wiadome było, że z tego nic dobrego nie będzie. Bo niby jak ma być radni wybierają ławników :((( Niikt z poza ich grona nie ma nawet najmniejszych szans. Poraz kolejny potwierdza się fakt, że znajomości to podstawa. Bez nich nic nie zdziałasz. Jak tak dłużej może być !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zdenerwowany(2003-10-28)
 • Ciekawa jestem czym radni uzasadniają swój wybór. Poza tym nie oszukujmy się wszelkie koszty związane z utrzymaniem ławników to niepotrzebny wydatek pokrywany z kieszeni podatników. Tak naprawdę ławnik ma znikomy wpływ na decyzje sądu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  xxx(2003-10-28)
 • Kazdy kto pisze takie pierdoły rzeczywiście ma znikome pojęcie o pracy ławnika . Chyba że siedział na ławie oskarżonych , to zna prawo doskonale i pewnie jest niewinny . Jestem ławnikiem trzecią kadencje w różnych sądach .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ławnik(2003-10-28)
 • Owszem, ławnik - głąb nic nie wniesie, ale w trakcie rozprawy obecnych jest dwu ławników i ich decyzja (wspólna) ma wpływ na treść wyroku. Sędzia bowiem ma też tylko jeden głos. Mądrzy ławnicy są więc jak najbardziej potrzebni. Nie wiem tylko czy tacy zostali wybrani. Wierzę, że tak...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  k.w.(2003-10-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok