UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Ratowali Rzeczną przed zalaniem

 
Elbląg, Ratowali Rzeczną przed zalaniem
(fot. Elżbieta Tomasik)
Reklama

Przez cały wtorek strażacy zawodowi i ochotnicy walczyli ze skutkami podtopień w gminie Pasłęk. Najtrudniejsza sytuacja panowała w Rzecznej, gdzie woda z rzeki Wąskiej zagrażała zabudowaniom. Zobacz zdjęcia naszej Czytelniczki.

W poniedziałek wieczorem poziom wody w rzece Wąskiej był przekroczony o 141 cm. W Zielonce Pasłęckiej wylała rzeczka Sirwa, w Stegnie – Elszka. – informuje Urząd Miasta i Gminy Pasłęk. - W poniedziałek w najbardziej newralgicznych miejscach położono ponad 28 tysięcy worków z piaskiem. W akcji ratowniczej uczestniczyło 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, 191 strażaków oraz 57 żołnierzy z 9. Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego.
       W Zielonce Pasłęckiej zostały zalane cztery budynki mieszkalne, we wsi Stegny – 16, w Pasłęku – 15. Z uwagi na wysoki stan wody most przy rondzie Itzehoe został wyłączony z ruchu, tym samym zamknięto ul. Zamkową. Wjazd do miasta możliwy jest jedynie od strony Krosno - Rzeczna.
       We wtorek woda w rzece powoli opadała, a najgorsza sytuacja panowała we wsi Rzeczna. Strażacy przez cały dzień walczyli, by nie dopuścić do zalania budynków mieszkalnych, układając wał z worków z piaskiem.
      
      
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Chyba Stegny w gminie Pasłek, a nie Stegna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2017-09-19)
 • Budować wały przeciwpowodziowe póki nie jest jeszcze za pózno !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-09-19)
 • co na to Śniecikowski z przydoopasami od brania kasy na stołkach i mydlenia oczu jak wszystko jest dobrze przed wyborami ? Pieniędzmi trzeba umieć rządzić a nie wydawać i przytulać do siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  Pasłęk,ok(2017-09-19)
 • Stek bzdur, Rzeczna jest na górce i Wąska choćby się zes... nic tam nie zatopi i podtopi, jakieś ćwiczenia robili z ratowania pol i łąk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 7
  Rzeczna(2017-09-19)
 • Jak było w Rzecznej - nie wiem, ale Wąska w Węzinie przelewała się przez wały. Mieszkańcy ładowali piasek do worków i na bieżąco łatano miejsca, w których wały puszczały. Na polach za Nowy Dworem - jezioro. Podobnie na drodze za Węziną w kierunku Komorowa Żuławskiego - na polach jezioro, które w pewnym momencie już zalewało (czy dalej zalewa - nie wiem. .. ) drogę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Węzina(2017-09-19)
 • Przykro to pisać ale takie akcje są spóźnione, bezsensowne i mają jedynie na celu podnieść morale lokalnej społeczności. Za późno. Woda już się rozlała. Trzeba działać prewencyjnie i przede wszystkim DBAĆ O ROWY MELIORACYJNE!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2017-09-20)
 • Oczywiście, lepiej działać prewencyjnie, ale nie przesadzałabym z tą bezsensownością. Zawsze to jakieś tamowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  Inny gość (2017-09-20)
 • gęsto się ustawili że oddychać nie było czym nie mówiąc już o pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2017-09-20)
 • w telewizji powiedzieli, że cała Rzeczna zalana, cała wieś, ha, ha, ha,...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  zalany z Rzecznej(2017-09-20)
 • daremna robota. ale przynajmniej chłopaki z remizy wyjechali zamiast sie obijać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2017-09-20)
Reklama