Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem o Elblągu

Fundacja Elbląg zaprasza osoby, które weszły w tzw. trzeci wiek, do współpracy. Wystarczy mieć odrobinę wolnego czasu oraz chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami. Trzeba również lubić młodych, bo to oni wspólnie z seniorami stworzą pięć filmów dokumentalnych dotyczących życia w dawnym i dzisiejszym Elblągu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 15 grudnia o godz. 14 w siedzibie Fundacji Elbląg przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu.
     Do udziału w projekcie „Aktywizacja międzygeneracyjna” Fundacja Elbląg zachęca osoby dojrzałe, dysponujące odrobiną czasu wolnego, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i współpracować z młodzieżą. W ramach projektu młodzież (osoby działające w Eksperymentalnej Młodzieżowej Inicjatywie Telewizyjnej) oraz seniorzy stworzą pięć filmów dokumentalnych.
     Ich tematyka dotyczyć będzie następujących tematów:
     historia najnowsza miasta - przemiany po 1989 r., rola seniorów i młodzieży w tych przemianach, społeczeństwo obywatelskie, wolne media, organizacje pozarządowe;
     pionierzy elbląscy: - pierwsi osadnicy polscy w Elblągu w 1945 r., pierwsze lata w odbudowywanym mieście;
     „jestem elblążaninem i jestem z tego dumny” - jak młodzież postrzega swoje miasto, jak oceniają sytuację seniorzy, co jest dumą Elbląga, co należy zmienić, jaka jest w tym rola młodzieży, a jaka seniorów;
     wzajemne postrzeganie i stereotypy - młodzieży i osób III wieku - jak zwalczać stereotypy, jak nawiązywać współpracę, jak wykorzystywać swoje walory - młodość i dynamikę z doświadczeniem i rozwagą itp.;
     filantropia i dobroczynność - co to jest w praktyce i jak ją postrzega młodzież i seniorzy, wartości postawy filantropijnej.
     Na kanwie tych filmów zorganizowanych zostanie pięć debat, które będą okazją do wymiany poglądów. Nagranych zostanie także 20 wywiadów z osobami starszymi, dotyczących wspomnień o dawnym Elblągu. Filmy, które powstaną w wyniku realizacji projektu, będą emitowane w telewizji oraz wśród młodzieży elbląskich szkół, będą też dostępne na płytach DVD.
     Projekt „Aktywizacja międzygeneracyjna” jest realizowany w ramach programu „Łączymy pokolenia” Fundacji PZU i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena funkcyjna .com.pl