Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem w pracy - razem na Biegu Piekarczyka

Choć do rozpoczęcia tegorocznego VII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka pozostał jeszcze miesiąc, to lista startowa z dnia na dzień robi się coraz dłuższa. Chętnych do udziału w zawodach jest już ponad trzystu, a w tym gronie znalazła się także spora grupa biegaczy z trzech elbląskich firm. Dla większości pracowników bieganie to rekreacja oraz okazja do spotkań integracyjnych. Jak się okazuje bieganie zbliża ludzi, a drużyna złożona z pracowników robi świetną promocję swojej firmie.

Jak pokazują wyniki ostatnich badań, Polaków ogarnęła fascynacja bieganiem. W ciągu ostatnich czterech lat, liczba biegaczy w naszym kraju zwiększyła się ponad trzykrotnie. Można ich spotkać na ulicach, polnych dróżkach czy parkowych alejkach. Biegamy głównie dla zdrowia i przyjemności, ale coraz częściej także dla przełamania własnych słabości. Bieganie stało się najbardziej popularną aktywnością fizyczną uprawianą przez Polaków.
     
     Dobrym tego przykładem jest Bieg Piekarczyka, który co roku przyciąga na start coraz większą liczbę uczestników. W ciągu pierwszych dwóch dni do tegorocznej rywalizacji zgłosiła się ponad setka biegaczy, głównie mieszkańców Elbląga. Następne dni przyniosły kolejnych śmiałków, w tym także zawodników z całego z kraju. Do tej pory chęć udziału w Biegu Piekarczyka zgłosiło już ponad 330 zawodników.
     
     - Przed nami jeszcze kampania ogólnopolska, więc jeśli tempo zapisów utrzyma się na tym poziomie, to w tym roku może paść kolejny rekord ilości startujących osób - wyjaśnia Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Rejestracji do Biegu Piekarczyka można dokonać na oficjalnej stronie biegu.
     
     Coraz częściej podczas biegów organizowanych w naszym kraju można dostrzec reprezentacje różnych firm i instytucji. Biegnąc pod szyldem firmy i w firmowych koszulkach zazwyczaj wyróżniają się z tłumu. Dla większości pracowników bieganie to rekreacja oraz okazja do spotkań integracyjnych. W tegorocznym Biegu Piekarczyka swoją reprezentację będzie miała firma Alstom, która do udziału w imprezie zgłosiła pół setki biegaczy. Jak się okazuje bieganie zbliża ludzi, a drużyna złożona z pracowników robi świetną promocję swojej firmie.
     
     - Do tej pory jako „firmowy Team” startowaliśmy w Kwidzyńskim Biegu Papiernika - informuje Małgorzata Makowczyńska, Human Resources Manager w Zakładzie Serwisu, ALSTOM Power Sp. z o.o. w Elblągu. - Jednak co roku obserwowaliśmy start Biegu Piekarczyka spod Bramy Targowej – tuż przy wejściu do naszej firmy, a następnie kibicując uczestnikom, śledziliśmy trasę biegnącą ulicami Starego Miasta. W tym roku, wspólnie z koleżankami i kolegami postanowiliśmy przejść od biernego obserwowania do aktywnego uczestnictwa i jednogłośnie stwierdziliśmy, że podczas takiej imprezy nie może nas zabraknąć. Cieszę się, że tak wielu naszych pracowników przyłączyło się do tej inicjatywy i jestem dumna, że weźmiemy w niej udział razem, jako jedna drużyna.
     

 

Otwarta na te i inne przedsięwzięcia jest także firma FLSmidth Maag Gear, która w ostatnim czasie uczestniczy w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych w naszym mieście. A już 14 czerwca pracowników FLSmidth Maag Gear będzie można zobaczyć na trasie tegorocznego Biegu Piekarczyka.
     
     - W naszej firmie wiele osób uprawia sport, a Bażantarnia, elbląskie parki i stadiony są często odwiedzane przez naszych biegaczy - twierdzi Wojciech Batug z FLSmidth Maag Gear. -
     Do udziału w biegu zespół zachęcił nas jeden zapaleniec. Łatwo mu się to udało, ponieważ inni byli już gotowi i tylko czekali na hasło. Widać, że przygotowania do wspólnego biegu wpływają na lepszą integrację pracowników. Wierzymy, że na tym biegu to się nie skończy. Będą następne.
     
     Kolejną firmą która weźmie udział w tegorocznym Biegu Piekarczyka jest Lira Lighting. Nie powinno zatem dziwić, że w gronie startujących zawodników będzie można dostrzec kilkunastu biegaczy w koszulkach Adventure Team Lira Lighting. To znak rozpoznawczy drużyny, która nie tylko wspólnie pracuje, ale także razem aktywnie spędza wolny czas.
     
     - Do tej pory wspieraliśmy finansowo Bieg Piekarczyka, a teraz postanowiliśmy zrobić kolejny krok i wystartować w biegu jako jeden zespół - mówi Łukasz Lasota, Prezes Zarządu Lira Lighting. - Sport, to nie tylko świetna promocja firmy, ale także ważna dziedzina naszego życia prywatnego. Wspólne bieganie scala zespół i buduje pozytywne relacje między pracownikami. Ja sam uprawiam sporty, głównie ekstremalne i właśnie w najbliższym czasie mocno chcemy się rozwijać w kierunku motocrossu i enduro.
     
     - Bieganie stało się już tak popularne, że coraz więcej firm decyduje się wesprzeć swoich pracowników w tym hobby - dodaje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - To świetny sposób integracji pracowników, bo w końcu nic tak nie jednoczy jak dobra zabawa. W Elblągu jest już kilka firm, które pobiegną razem z Piekarczykiem. Mam nadzieję, że w ich ślady pójdą kolejne.
     
     Trasa VII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, który odbędzie się 14 czerwca, tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Natomiast meta usytuowana zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta. Organizatorami biegu są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale firmy LABOSPORT Polska. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.
     
     Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym VII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka.

     

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Clinex M9 Strong