UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rekordowe granie w szpitalu wojewódzkim

 
Elbląg, Rekordowe granie w szpitalu wojewódzkim
fot. nadesłana
Reklama

Prawie 14 tys. złotych zebrali wolontariusze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla szpitala, podobnie jak dla naszego miasta, była to również rekordowa suma.

W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze niż my. To właśnie w naszym szpitalu działa jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tutaj trafiło w minionych latach gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.
       - Chcę podkreślić fakt, że bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy od blisko 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie, kilku tysięcy naszych noworodków i wcześniaków – mówi ordynator oddziału Barbara Chomik.
       Ten podarowany naszemu szpitalowi sprzęt to m.in. ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to ponad 2,5 mln zł.
       Z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, nasz szpital gra z orkiestrą nieprzerwanie od prawie 20 lat.
       - W tym roku w działania zaangażowało się 20 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół – mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. – Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękuję.
       W niedzielę, 15 stycznia, naszych wolontariuszy można było w spotkać nie tylko na terenie szpitala wojewódzkiego. Kwestowaliśmy także w Centrum Handlowym, gdzie – obok loterii – głównym obiektem zainteresowania był jeden z naszych inkubatorów transportowych służących do przewozu noworodków.
       Wieczorem zaś, na elbląskiej Starówce, ofiarowaliśmy wolontariuszom ogromny tort – i to także było nasze symboliczne podziękowanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działania WOŚP.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Nie ma się z czego cieszyć Owsiak zaciera ręce, to jego droga do prostego i łatwego życia na wypasie! Sorry ja nigdy się nie dorzucę pomimo tego że na szczytny cel!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-01-19)
 • pani Gelert chciałem się zapytać jaka firma kroi pacjentów szpitala za parking i na jakich zasadach została zawarta z nimi umowa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-01-19)
Reklama