Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Rekrutacja do przedszkoli 2015/2016

Elbląg, Rekrutacja do przedszkoli 2015/2016

Rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych rozpoczyna się od 23 marca 2015 r.

Rekrutacja do przedszkoli obejmuje dzieci w wieku od 3 do 5 lat (urodzone w roku 2012, 2011, 2010), a do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będą przyjmowane dzieci w wieku 5 lat (tj. ur. 2010 r.).
     Nabór do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie prowadzony przez Szkołę Podstawową Nr 4, Nr 9, Nr 12, Nr 15, Nr 16, Nr 19 w siedzibie tych szkół. Dla sprawnego przeprowadzenia rekrutacji oraz uwzględniając sytuację dzieci i rodziców z obwodów szkół, w których nie będzie prowadzona rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, przyjmuje się zasadę, że dzieci znajdujące się w obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, których rodzice złożą wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej, zostaną uznane za dzieci z obwodu danej szkoły, w której powstaje oddział przedszkolny zgodnie z poniższym przydziałem:
     - w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza 1 – dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 25,
     - w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rodziny Nalazków 20 – dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 1,
     - w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12 – dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły Podstawowej nr 8,
     - w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Modlińskiej 39 – dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 1,
     - w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej 2 – dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej
     nr 25, Szkoły Podstawowej nr 14,
     - w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej 4 – dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 21.
     Zastosowanie powyższej zasady pozwoli rodzicom na dokonanie wyboru spośród najbliższych rejonowo szkół i otrzymanie takiej samej liczby punktów, jak dzieci z obwodu danej szkoły, w której zaplanowano oddział przedszkolny.
     Nabór do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2015/2016 prowadzony będzie w formie elektronicznej, dostępny na stronie www pod adresem www.eped.pl.
     Rodzice, którzy nie mogą wypełnić wniosku w systemie elektronicznym, np. z powodu braku komputera, dostępu do Internetu mogą złożyć podanie w sposób tradycyjny (pobrać druk w placówce, wypełnić i złożyć osobiście w przedszkolu).
     Dzieci 2,5 letnie (urodzone w styczniu i lutym 2013 r.) będą rekrutowane w szczególnie uzasadnionych przypadkach przez dyrektorów przedszkoli, poza rekrutacją elektroniczną, od dnia 1 września 2015 r. Wnioski o przyjęcie dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w przedszkolach integracyjnych i specjalnym rodzice składają w wersji papierowej. Wnioski te nie biorą udziału w systemie rekrutacji elektronicznej.
     
     Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych odbywa się w dwóch postępowaniach. Pierwsze postępowanie jest przeprowadzane dla mieszkańców Miasta Elbląg. Mieszkańcy spoza Miasta Elbląg biorą udział w postępowaniu drugim, które jest przeprowadzane tylko w przypadku posiadania miejsc wolnych po zakończeniu rekrutacji dla mieszkańców Elbląga.
     
     Szczegółowe informacje dotyczące zasad, kryteriów oraz terminów rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i przedszkoli publicznych znajdują się w na stronach internetowych i tablicach ogłoszeń ww. szkół i przedszkoli, a w zakresie rekrutacji do przedszkoli dodatkowo na stronie www.eped.pl
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • rządy po-pis-psl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-03-13)
 • A dlaczego w pozostałych szkołach nie będzie "zerówek", przecież są chętni. A co z dziećmi, które mają starsze rodzeństwo- rodzice będą teraz biegać od szkoły do szkoły? Czy rodzic nie ma już prawa decydować, do której szkoły będzie chodziło jego dziecko? Na jakiej podstawie zostały wybrane właśnie te szkoły, mimo że inne mają świetnie wyposażone sale. Co na to nasza Konstytucja i Rozporządzenie Ministra?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-03-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy