Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Rok na naszych przejściach

Olsztyńska Izba Celna podsumowała rok. Jego plon to przechwycenie m.in. około 4,2 mln paczek papierosów i 2,3 tys. litrów alkoholu.

Olsztyńska Izba Celna obejmuje swym zasięgiem całe województwo warmińsko-mazurskie. W naszym województwie pracuje 917 funkcjonariuszy celnych. Światowy Dzień Celnictwa jest dobrą okazją do podsumowań.
     W roku 2008 na przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim odprawiono 1 909 864 osób oraz 1 039 916 pojazdów, w tym 159 051 ciężarówek.
     W efekcie działań przeprowadzonych w 2008 r. funkcjonariusze Izby Celnej w Olsztynie zajęli około 4,2 mln paczek papierosów i 2,3 tys. litrów alkoholu.
     Przez cały rok 2008 Izba Celna w Olsztynie zniszczyła prawie 7 916 060 mln paczek papierosów, czyli niemal dwukrotnie więcej niż zajęto. Część z nich przerobiono na kompost, resztę spalono w piecach. Ponadto zniszczono prawie 2 tys. litrów wyrobów spirytusowych, a 1720 l spirytusu Izba Celna nieodpłatnie przekazała szpitalom. Celnicy pomogli także ośrodkom charytatywnym Monar-Markot, Caritas Archidiecezji Warmińskiej i Fundacji Proventus z Chorzowa, przekazując dla potrzebujących 1500 par obuwia, które zostało zajęte przez celników z Gronowa.
     Przeciwko osobom dokonującym przestępstw wszczęto 33 536 spraw karnych skarbowych, które potem rozstrzygały sądy. Wobec osób popełniających wykroczenie wszczynano postępowanie mandatowe.
     Oto kilka innych, cennych osiągnięć funkcjonariuszy w 2008 roku:
     - Na przejściu w Gronowie celnicy zatrzymali obrazy, zabytkowe rzeźbione sztalugi, parawany oraz porcelanę.
     - Prawie 20 kg nieoszlifowanego bursztynu znaleźli podczas kontroli na drodze celnicy z ełckiej grupy mobilnej.
     - Woreczki z 35 g heroiny o wartości prawie 11 tys. złotych zatrzymali z pomocą psa rasy labrador celnicy z olsztyńskiej grupy mobilnej podczas kontroli posesji w okolicach Olsztyna.
     - 352 sztuki amunicji ujawnili w pociągu relacji Kaliningrad - Gdynia celnicy z elbląskiej grupy mobilnej.
     - Na przejściu w Gronowie celnicy z elbląskiej grupy mobilnej udaremnili próbę wywozu z Polski 200 kg mięsa.
     - Rekordowe ujawnienie - 35 214 paczek papierosów zatrzymali po pościgu celnicy z iławskiej grupy mobilnej.
     
     Do tegorocznych sukcesów zaliczyć należy powstrzymany na granicy polsko-rosyjskiej w Bezledach, 24 stycznia 2009 r., przemyt 71 tysięcy paczek papierosów ukrytych w transportowanym ciężarówką drewnie. W tym przypadku, gdyby papierosy trafiły na rynek, uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego cła, akcyzy i VAT-u wyniosłyby prawie pół miliona złotych. Kierowca ciężarówki na rosyjskich numerach rejestracyjnych za próbę przemytu odpowie przed sądem. Warto dodać, iż chwilę przed tym ujawnieniem celnicy w ciężarówce, należącej do tej samej firmy przewozowej, znaleźli prawie 4 tysiące paczek papierosów ukrytych w kabinie kierowcy.
     
     Źródło: Izba Celna w Olsztynie i WWiM

oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini