Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Baltic Cup Baltic Cup

Rok z funduszem niepełnosprawnych

Niemal 4 miliony złotych pozyskał w minionym roku z funduszu niepełnosprawnych samorząd województwa.

Za pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zbudowanych lub rozbudowanych zostało 13 obiektów, które służą osobom niepełnosprawnym. Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży w Ełku otrzymał nowy budynek gospodarczy i ogrodzenie ujeżdżalni koni, w szkołach podstawowych w Giżycku, Kętrzynie i Rudzienicach, w gimnazjum i szkole podstawowej w Jezioranach oraz w gimnazjach w Białej Piskiej i Szczytnie powstały sale gimnastyczne z zapleczem rehabilitacyjnym. Pomoc otrzymały także m.in. domy pomocy społecznej w Szczytnie, Giżycku i Lubawie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno -Terapeutyczny dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu, w którym trwa obecnie remont. Jak informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie, zarząd województwa wystąpił do PFRON o dofinansowanie kolejnych 12 projektów budowlanych, które mają ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Łączna wartość wniosków to prawie 2,5 miliona złotych.
     
     * * *
     
     W ubiegłym roku do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 43 wnioski o dofinansowanie ze środków Funduszu. O taką pomoc mogą się ubiegać osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i jednostki organizacyjne, które działają na rzecz rehabilitacji osób niepełnosprawnych od co najmniej dwóch lat. Szczegółowe warunki dotyczące starań o dofinansowanie znaleźć można w rozporządzeniu ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z dnia 22 maja 2003 r. - w sprawie określenia zadań samorządu województwa, które mogą być finansowane ze środków PFRON (Dz. U. Nr 100 poz. 928). Wzór wniosku umieszczony jest na stronie internetowej www.warmia.mazury.pl. Wnioski przyjmuje Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 6, 10-448 Olsztyn), do 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadania.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Na dwanaście zaakceptowanych wniosków, dofinansowano inwestycje w 4 obiektach służących niepełnosprawnym i remont 8 sal gimnastycznych w szkołach. Tak to wygląda na moje oko. ( Pieniądze zostały podzielone 5 września 2003 - znam ten komunikat). Moim zdaniem, szkoły powinny otrzymywać na takie rzeczy pieniążki z MENIS i Totalizatora Sportowego czy innych instytucji, które dają środki na sport. Pieniądze z PFRON powinny być kierowane chyba gdzie indziej. Cytuję: " O taką pomoc mogą się ubiegać osoby fizyczne /itd./ , które działają na rzecz rehabilitacji osób niepełnosprawnych /.../". Czyżby szkoły spełniały ten warunek?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    szeba(2004-01-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej