Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego

 
Elbląg, Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego
fot. nadesłane

W pierwszych dnia września odbył się rajd „Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego”. Rajdowicze zmagali się z kilometrami i poznawali atrakcje turystyczne regionu.

Trasa rajdu przebiegała wzdłuż:
żółtego szlaku rowerowego na odcinkach: Elbląg - Pasłęk i Susz - Zalewo oraz trzeciego dnia Kisielice – Susz;
     zielonego szlaku rowerowego wzdłuż pochylni Jelenie, Oleśnica, Kąty, Buczyniec do Zalewa;
     niebieskiego szlaku rowerowego z Zalewa przez Miłomłyn do Jażdżówek.
     
     Rowerzystów ujęła gościnność i umiejętność promocji samorządowców: burmistrza Pasłęka, Zalewa, Susza, Kisielic, Starosty Ostródzkiego, Wójta Gminy Iława i Biura Promocji Miasta Iławy oraz obiektów noclegowo - gastronomicznych w Karnitach, Jażdżówkach i Kisielicach.
     Podczas rajdu wprowadzono nowy element związany z edukacją o obszarze. Zdobytą wiedzę utrwalały trzy edycje konkursu wiedzy o Krainie Kanału Elbląskiego, zachętą do udziału były atrakcyjne nagrody. Uczestników konkursu nie brakowało. Spośród 10 uczestników każdej z edycji konkursu wiedzy zwycięzcami byli:
     I etap w Karnitach: Andrzej Demczuk, Dariusz Turczyk i Kazimierz Para
     II etap w Jażdżówkach: Piotr Szklarczuk, Rafał Dawidziuk, Jan Kuczkowski
     III etap w Kisielicach: Kamila Filipek, Iwona Turczyk, Dorota Szklarczuk - Zielonka
     
     W drugim dniu Rajdu w Jażdżówkach odbyła się konferencja pn. „Razem można więcej - potencjał turystyczny Krainy Kanału Elbląskiego”. Podczas konferencji zaprezentowano tematy: „Dziedzictwo historyczne i kulturowe obszaru LGD KE” - wykład prof. Janusza Hochleitnera; „Kanał Elbląski jako atrakcja turystyczna obszaru LGD Kanału Elbląskiego” - Stanisława Bielińskiego; „Atrakcyjność turystyczna Żuław” - Reginy Czymbor; „Atrakcyjność turystyczna Pojezierza Iławskiego” - Rafała Wisińskiego; „Szlaki rowerowe jako produkt turystyczny obszaru Kanału Elbląskiego” - Marka Kamm; „Razem można więcej – efekty 6-letniej pracy LGD”- Stanisławy Pańczuk.
     
     Zarząd Stowarzyszenia dziękuje bardzo zarządcom dróg za przygotowanie tras rajdu, opiekunom grup za bezpieczne przeprowadzenie rowerzystów po ponad 200 km szlaków rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego, obsłudze ratowniczej i technicznej za wsparcie poszkodowanych i poszukiwania zaginionych uczestników rajdu, wykładowcom i samorządowcom za przekazaną wiedzę o Krainie Kanału Elbląskiego, ośrodkom noclegowo-gastronomicznym za gościnność, pracownikom Biura LGD za mitręgę administracyjną, kibicom za doping, a przede wszystkim rajdowiczom za wytrwałość i niezwykłą dyscyplinę w tak dużej grupie.
     
     Edukacyjny rajd "Rowerem po Krainie Kanału Elbląskiego" był finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Oś 4 LEADER, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu, Ryszarda Mytycha, sklep rowerowy NEKSUS z Elbląga oraz uczestników rajdu.
     Dokumentacja fotograficzna rajdu znajduje się na naszej stronie internetowej www.kanal-elblaski-lgd.pl , na Facebooku oraz na stronie internetowej Elbląskiego Oficera Rowerowego: www.marecki.home.pl
Stanisława Pańczuk, prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych
Domena .pl