UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozalia Grynis skarbnikiem miasta

 
Elbląg, Rozalia Grynis była przez ponad 20 lat zastępcą skarbnika miasta
Rozalia Grynis była przez ponad 20 lat zastępcą skarbnika miasta (fot. arch. MS)

Tak zdecydowali radni przystając na wniosek prezydenta Elbląga. Stanowisko skarbnika miasta zwolnił po 23 latach Zbigniew Pater, który przeszedł na emeryturę. Rozalia Grynis była jego zastępcą. - Posiada szeroką wiedzę z zakresu finansów publicznych oraz doświadczenie - argumentował przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak.

O tym, że Zbigniew Pater chce po ponad 20 latach pracy w urzędzie przejść na emeryturę wiadomo było już w grudniu 2016 r. Powstał wakat, a prezydent ogłosił konkurs na kandydata na to stanowisko. Nie miał takiego obowiązku, ale postanowił spróbować. Ostatecznie i tak Rada Miejska miała podjąć decyzję, kto zostanie nowym skarbnikiem.
       Do konkursu przystąpiły cztery osoby, komisja przeprowadziła z nimi rozmowy, jednak ostatecznie nie wyłoniono zwycięzcy.
       Prezydent Witold Wróblewski wziął sprawy w swoje ręce i na dzisiejszej (16 lutego) sesji Rady Miejskiej złożył wniosek o odwołanie poprzedniego skarbnika i powołanie nowego. Na to stanowisko rekomendował Rozalię Grynis, która w Urzędzie Miejskim pracuje od 40 lat, na stanowisku zastępcy skarbnika od ponad 20 lat.
       - Pani Rozalia Grynis spełnia wymogi formalne, jest zatrudniona nieprzerwanie w Urzędzie Miejskim od 1977 r., była zastępcą skarbnika, posiada wiec szeroką wiedzę z zakresu finansów publicznych i doświadczenie potrzebne do pracy na tym stanowisku - popierał przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak.
       Głosowanie było już tylko formalnością. Radni jednogłośnie przystali na kandydaturę Rozalii Grynis.
       - Dziękuję za kredyt zaufania - powiedziała nowa pani skarbnik.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama