UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozebrać nie można, a kupić nikt nie chce

 
Elbląg, Zabytkowa willa dosłownie rozsypuje się na oczach elblążan
Zabytkowa willa dosłownie rozsypuje się na oczach elblążan (fot. arch. MS)

Nikt nie chce jej oglądać, nie mówiąc już o kupnie, ale miasto się nie poddaje. Obniża cenę i jeszcze w tym półroczu ogłosi kolejny przetarg na sprzedaż willa Grunau'a, która niszczeje przy ul. Pułaskiego.

Zabytek XIX-wiecznej architektury, jedna z elbląski "perełek" niszczeje od lat. Lokatorzy wyprowadzili się w 2014 r. (choć w przybudówce pozostała jedna rodzina), a budynek to kompletna ruina, nie nadająca się do zamieszkania. W związku z tym, że to zabytek nie można go rozebrać. Stoi więc i się sypie.
       Miasta nie stać na jego renowację więc postanowiło zbyć willę oraz sąsiedni obiekt przy Pułaskiego. Konserwator zabytków zaleca kontynuowanie ich funkcji mieszkalnej. Cena wywoławcza całej nieruchomości w październiku 2015 r. wynosiła 590 tys. 514 zł (willa - 406 tys. 305 zł, budynek "10a" - 184 tys. 209 zł).Nikt nawet nie chciał tam zajrzeć.
       Cenę za "pakiet przy Pułaskiego" obniżono do 381 tys. zł. Potencjalnego nabywcę ma też skusić korzystne sąsiedztwo (zabudowa wielorodzinna), dogodny dojazd (droga o nawierzchni utwardzonej) oraz bonifikata: "Z uwagi na wpisanie budynku nr 10 - Willi Grunau'a do rejestru zabytków, przyszłemu nabywcy w części dotyczącej przedmiotowego budynku udzielona zostanie bonifikata w wysokości 50 proc. wylicytowanej ceny nieruchomości, rozliczonej proporcjonalnie do jej udziału w całej nieruchomości." Jednak wszelkie prace remontowe, budowlane i inwestycyjne w budynkach i w ich obrębie będą musiały uzyskać akceptację konserwatora zabytków.
       Czas działa w tym przypadku szczególnie na niekorzyść. Willa rozsypuje się dosłownie na oczach elblążan.
       - W pierwszym półroczu ma zostać ogłoszony przetarg - zapowiada Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama