Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozmawiali o bezpiecznych przestrzeniach

 
Elbląg, Rozmawiali o bezpiecznych przestrzeniach
fot. nadesłana
Rek

Blisko 400 osób wzięło dzisiaj udział w trzeciej już edycji debaty społecznej pod hasłem „Bezpieczni w przestrzeni publicznej”. Konferencja odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Zorganizowała ją dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz Komendant Miejski Policji. Patronatem spotkania był Prezydent Elbląga, Starosta Powiatu Elbląskiego oraz Rektor PWSZ w Elblągu. W spotkaniu uczestniczyli, miedzy innymi: Grażyna Kluge, Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski oraz nadinsp. Józef Gdański, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.
     Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu zorganizowali dziś debatę „Bezpieczni w przestrzeni”. Spotkanie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg, Starosty Powiatu Elbląskiego oraz Rektora PWSZ w Elblągu. Dzięki uprzejmości władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej impreza odbyła się w auli uczelni. W debacie wzięło udział blisko 400 osób. Impreza rozpoczęła się od przemówienia gospodarza przedsięwzięcia - Hanny Mierzejewskiej, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Moderatorem spotkania był prof. dr hab. inż. Roman Kisiel pracownik naukowy PWSZ w Elblągu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na spotkaniu głos zabrali wybitni fachowcy w dziedzinie bezpieczeństwa. Pierwszym z nich był dr hab. inż. Andrzej Urban – profesor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Przedstawił system przeciwdziałania przestępczości i patologii, omówił profilaktykę kryminalistyczną, jak również wskazał na bardzo ważny element bezpieczeństwa, jakim jest budowa więzi społecznych na gruncie lokalnym. Kolejnym prelegentem była mgr inż. Agnieszka Szczepanik – architekt i nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, która wskazała na ważne aspekty związane z monitoringiem wizyjnym i zagospodarowaniem terenów zielonych. Komisarz Paweł Iwaniszyn z elbląskiej policji, przedstawił analizę wykorzystania systemu monitoringu miejskiego. Wskazał zakres jego działania oraz skuteczność w walce z przestępczością. Z kolei nadkomisarz Andrzej Śliwiński z Wydziału Ruchu Drogowego mówił o bezpieczeństwie na elbląskich ulicach i drogach powiatu. Zaprezentował miejsca szczególnie niebezpieczne w kontekście infrastruktury drogowej. Podkomisarz Robert Papierowski z pasłęckiego komisariatu, również skupił się na infrastrukturze drogowej, ale w ujęciu obszarów bezpiecznego ruchu. Całą debatę podsumował nadinsp. Józef Gdański, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który podkreślił wagę tego typu inicjatyw, determinację organizatorów i skuteczność w działaniach, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa na elbląskich ulicach i osiedlach. Szef elbląskich policjantów insp. Marek Osik podziękował wszystkim zainteresowanym i wyszczególnił te elementy programu, które są związane z zapobieganiem przestępczości poprzez właściwą organizację i kształtowanie przestrzeni publicznej.
     W konferencji wzięli udział między innymi: Grażyna Kluge, Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski, nadinsp. Józef Gdański, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, dr Mariusz Darabasz – Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele elbląskiego ratusza, szkół, spółdzielni mieszkaniowych, a także ci wszyscy, którzy są żywo zainteresowani otaczająca ich rzeczywistością przestrzenną, a także kształtowaniem jej pod kątem bezpieczeństwa.
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne BMW