UWAGA!

Rozważymy wszystkie za i przeciw

 Elbląg, Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się uroczyste otwarcie XII Elbląskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych
Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się uroczyste otwarcie XII Elbląskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych (fot. AD)

Dziś (27 marca) w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie XII Elbląskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych. Targi co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów, którzy stoją przed kolejnym ważnym wyborem życiowym. Zobacz fotoreportaż.

To jedyne tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście, w ramach którego wszystkie elbląskie szkoły ponadgimnazjalne w jednym miejscu mogą zaprezentować swoją ofertę edukacyjną i poinformować o warunkach rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015. Targi, które w naszym mieście stały się już tradycją, cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów: - Na targi przychodzi zarówno młodzież, która jest już ostatecznie zdecydowana na daną szkołę i poszukuje jedynie potwierdzenia właściwości swoich wyborów, jak i ta niezdecydowana, która szuka tu wsparcia, rozpatrując poszczególne elementy – mówi dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych, Mariusz Bachanek. - Rzadko zdarza się taka, która w ogóle nie widzi dla siebie możliwości, jaką oferują szkoły i placówki edukacyjne na terenie Elbląga.
       Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych mają już ponad dziesięcioletnią tradycję i powstały z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Mechanicznych. Czy w odpowiedzi na głosy nauczycieli innych szkół oraz rodziców, jakoby szkoła nie dysponuje wystarczającą ilością miejsca na tak bardzo obleganą imprezę, zmieni się jej lokalizacja? - Jestem dyrektorem tej szkoły dopiero drugi rok i moje odczucia są tutaj najmniej ważne – mówi dyrektor ZSM. - Inaczej patrzą na to z pewnością nauczyciele, którzy byli inicjatorami tego projektu. Jak będzie, przyszłość pokaże. Rozważymy wszystkie za i przeciw. Tym bardziej, że współorganizatorem targów jest Departament Edukacji. Siądziemy razem i porozmawiamy. Jeżeli są przesłanki ku temu, by przenieść targi gdzie indziej np. ze względów bezpieczeństwa, nie będę się upierał. Niemniej jednak chcielibyśmy zachować ten przywilej, by targi odbywały się właśnie w naszej szkole.
       By problem rozwiązać, szkoła zaproponowała pewne rozwiązanie: - Że jest ciasno, to kwestia spojrzenia – kontynuuje dyrektor. - Ma to swoje dobre i złe strony. W szkole jest bowiem specyficzna atmosfera. Znaleźliśmy pewne rozwiązanie. Zaproponowaliśmy, by gimnazjaliści przybywali na targi o ustalonej porze, by nie było kumulacji i by wszystko było rozłożone w czasie. O to samo poprosiliśmy przyjezdnych gimnazjalistów. W tym roku udostępniliśmy także boisko szkolne na parking. Jest tu możliwość wjazdu i zostawiania pojazdów. Brak parkingu był to wcześniej pewien mankament.
       Dziś (27 marca) rano odbyło się oficjalne otwarcie targów. Wzięli w nim udział wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak oraz dyrektorzy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych: – Bo my dyrektorzy stanowimy zespół – mówi dyrektor ZSM. - Wszyscy działamy w tym samym kierunku. Wszystkim nam zależy na tym samym, czyli na jak najlepszym przygotowaniu młodego człowieka do czekających go w życiu wyzwań – dodaje.
       A co nowego na targach dowiedzieli się elbląscy gimnazjaliści? - To bardzo fajna inicjatywa. Dowiedzieliśmy się tu, jakie możliwości oferują nam poszczególne szkoły – mówią Filip i Patryk.
       - Ja miałam wybraną szkołę średnią, jak już zaczęłam gimnazjum – mówi Karolina z Gimnazjum nr 3. - Dla mnie te targi to upewnienie się co do tego, czy jest to dobry wybór i możliwość rozeznania się, czy inne szkoły nie mają lepszej oferty. A dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze, jaką szkołę wybrać, targi to wspaniała możliwość zapoznania się z tym, co proponują elbląskie szkoły i ułatwienie im wyboru.
       Jutro (28 marca) drugi dzień targów. W godzinach 9-14 odwiedzi je kolejna rzesza gimnazjalistów.
      
dk

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Najlepsze przyszłość to opuścić ten kraj. Norwegia i 12 000 zl co miesiąc za zwykła fizyczna pracę czekają, lepiej pouczyć sie języka niz chodzić do szkoły
  • lepiej kopać doły niż chodzić do szkoły
  • Targi to tak przegląd szkół w jakich można się dalej kształcić. Nie wszyscy nawet wiedzą iż jest ich tyle. Co do zasadniczego wyboru drogi to już są własne przemyślenia o swoich możliwościach, marzeniach i chęci do pracy. Chwała i za tę drobną pomoc w wielkich strategicznych decyzjach młodych ludzi. Jak na warunki elbląskie to bardzo udane wydarzenie. Ma nawet niezłą klasę.
  • A ja polecam właśnie Technikum Mechaniczne. Bardzo miło wspominam te 4 lata tam spędzone; )) Świetna kadra nauczycielska, fajna atmosfera w szkole; ) Pozdrawiam wszystkich " mechaników" .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    Gosiekk(2014-03-28)
  • potwierdzam pierwszy komentarz! skonczycie szkole srednia, skonczyc mozecie polibude albo uniwerek a i tak zdezycie sie z brutalna rzeczywistoscia w kraju tuszczenki! czyli bezrobocie! ci co maja znajomosci znajda fuche za 1300 zl i tak bedziecie tyrac po 10 godzin dziennie za glodowa pensje. tak wiec uczyc sie jezyka i jesli macie okazje to uciekajcie z kraju! Bedzie was wtedy stac na porzadne auto, dom, dzieci i nie bedziecie sie bac o przyszlosc
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    nauczycieljan(2014-03-28)
  • ręce precz od TMU
Reklama