Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ruszyła Elbląska Liga Tańca

 
Elbląg, Ruszyła Elbląska Liga Tańca fot. nadesłane
Rek

W marcu, w czterech elbląskich szkołach podstawowych rozpoczęły się zajęcia z tańca towarzyskiego w ramach Elbląskiej Ligi Tańca. Pierwszym spotkaniom towarzyszyły duże emocje.

- Dzieci z niecierpliwością oczekiwały pierwszych zajęć tanecznych - mówi Luiza Jankowska, wychowawczyni klasy II a SP nr 23. - Z ogromnym entuzjazmem dopytywały nas o zajęcia i praktycznie był to główny temat rozmów przez ostatnie tygodnie.
     Elbląska Liga Tańca jest przedsięwzięciem skierowanym do uczniów klas drugich czterech elbląskich szkół podstawowych – SP 4, SP 6, SP 12, SP 23. W ramach zadania od marca do czerwca, a potem od września do grudnia, raz w tygodniu na szkolnych salach gimnastycznych, odbywają się zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego. Prowadzą je instruktorzy i jednocześnie tancerze Formacji „Lotos – Jantar”. Nowe umiejętności, dzieci będą mogły zaprezentować rodzinie i kolegom, podczas czterech turniejów, które zostaną dla nich przygotowane. Część z nich odbędzie się przy znanych już w naszym mieście, imprezach tanecznych – OTTT „Pomosty” czy Festiwal „Baltic Cup”, co pozwoli nowicjuszom poczuć „smak” profesjonalnych zawodów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE Światowid.
     Wszystkich uczestników czeka kilka miesięcy intensywnych ćwiczeń tanecznych. Na szczęście początki okazały się bardzo udane.
     - W tych dzieciach są ogromne chęci nauki tańca - mówi instruktorka tańca w SP 23. - Na pierwszych zajęciach pytały o wszystko: jakich, tańców będą się uczyć, czy powinny tańczyć w baletkach czy mogą w trampkach. Bardzo ucieszyła je wiadomość, że wspólnie tańczymy nie tylko do końca roku szkolnego, ale także po wakacjach. Z przejęciem zareagowały również na wieści o turniejach, w których wezmą udział i już pytały o stroje. Biorąc pod uwagę duży zapał, jaki dzieci pokazały, przypuszczam, że będzie mi się z nimi świetnie pracowało.
     Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się na jakie rodzaje dzieli się taniec towarzyski, uczyły się, jaką powinny przyjąć postawę oraz jak wchodzić w muzykę.
     - Zajęcia bardzo nam się podobają - mówi Narine, uczennica SP 6. - Uczyliśmy się tańczyć po kwadracie i okazało się, że są to kroki do walca angielskiego, a potem była jeszcze cha-cha.

 


     Podczas drugich zajęć doszła nauka samby.
     - Ja czekam na naukę jive, ponieważ lubię szybkie tańce - stwierdza Patrycja z SP nr 12. - Ale jak uczyliśmy się samby też było bardzo fajnie.
     Przedsięwzięcie wzbudziło żywe zainteresowanie również rodziców, niektórzy z chęcią przypatrywali się pierwszy zajęciom swoich pociech.
     - Bardzo lubimy taniec towarzyski - mówi pani Marta, mama Szymona z SP 4. - Wraz ze starszą córką i synem uwielbiamy Baltic Cup i chętnie w nim uczestniczymy, ogromnie cieszy nas fakt, że w tym roku, będziemy mogły podziwiać Szymona na parkiecie podczas festiwalu.
     Wszystkim uczestnikom Elbląskiej Ligi Tańca życzymy dużego zapału do tańca.
     
     Elbląska Liga Tańca została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.

Zyta Wrzos, Centrum Tańca Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Seat